Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

UTA Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#19
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Iulian, cât costă un bilet la UTA - Steaua?

#20
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesaj*Victor*, pe Aug 12 2006, 05:46, a scris:

Iulian, cât costă un bilet la UTA - Steaua?
Cel mai ieftin 300.000 lei vechi, la peluze, dar pentru femei, copii sub 14 ani si cei cu deficiente fizice de gradul I si II e gratuit pentru peluza.
Deja imi imaginez cum maine cameramanii de la Antena 1 cand mai e vreo intrerupere ca arata insistent fetele din tribuna.

Edited by iulian.dronca, 12 August 2006 - 14:30.


#21
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Sintagma "foc de paie" va spune ceva?  :coolspeak:

Din pacate UTA se va zbate pentru evitarea retrogradarii...

#22
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajcrz, pe Aug 13 2006, 17:55, a scris:

Sintagma "foc de paie" va spune ceva?  :coolspeak:

Din pacate UTA se va zbate pentru evitarea retrogradarii...


Vizualizare mesajcrz, pe Aug 13 2006, 20:05, a scris:

Au jucat la Arad fix cat a fost nevoie. UTA este...well...o echipa slaba...

De ce? Pentru ca nu a putut sa tine piept semifinalistei Cupei UEFA in conditiile actuale?
Pana acum a avut 2 meciuri bune si unul slab. Meciul slab in fata campioanei. Eu cred ca sunt echipe mult mai slabe decat UTA si anume: Vaslui, Craiova, Urziceni, Pandurii, Otelul, Jiul.
In plus sa nu uitam ca Poli Timisoara acum cativa ani cand nu avea sponsor puternic a fost infranta chiar la Timisoara cu 8-1 de catre Steaua si tot nu a retrogradat.
Cand UTA o sa joace prost in fata echipelor pe care le-am enumerat mai sus atunci putem ajunge la concluzia ca UTA este slaba si se va zbate pentru evitarea retrogradarii. Pana atunci imi pari prea pripit in fata unei Doamne care ar merita tot respectul pentru ca e sixtupla campioana a Romaniei.

#23
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Aug 16 2006, 03:00, a scris:

De ce? Pentru ca nu a putut sa tine piept semifinalistei Cupei UEFA in conditiile actuale?
Pana acum a avut 2 meciuri bune si unul slab. Meciul slab in fata campioanei. Eu cred ca sunt echipe mult mai slabe decat UTA si anume: Vaslui, Craiova, Urziceni, Pandurii, Otelul, Jiul.
In plus sa nu uitam ca Poli Timisoara acum cativa ani cand nu avea sponsor puternic a fost infranta chiar la Timisoara cu 8-1 de catre Steaua si tot nu a retrogradat.
Cand UTA o sa joace prost in fata echipelor pe care le-am enumerat mai sus atunci putem ajunge la concluzia ca UTA este slaba si se va zbate pentru evitarea retrogradarii. Pana atunci imi pari prea pripit in fata unei Doamne care ar merita tot respectul pentru ca e sixtupla campioana a Romaniei.

Eu zic ca Otelu si Craiova nu-s echipe chiar asa de slabe precum zici tu ;) oricum io zic ca cei de la UTA ar trebui sa fie multumiti daca la sf sezonului raman in A
Sincer asta ii parerea mea :) echipele ce vin din B in A in primu an nu pot emite pretenti la primele 4-5 locuri :)

#24
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Da, trebuie sa ne multumim ca ramanem in A ca asta e obiectivul, dar nu putem trage concluzia ca UTA nu e de A pentru ca dupa 3 etape a jucat un meci slab si acesta tocmai cu Steaua.
Otelul s-ar putea sa-si revina, dar pe Craiova nu o vad asa de bine. Cu Arges a obtinut victoria dar sunt sanse sa le-o fi dat pe gratis.

#25
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Pai dupa cum ziceai si tu dupa 3 etape nu ne prea putem trage concluzi io zic ca o sa isi revina si Craiova desi nu tin neaparat :P
Si dupa cum am zis cei de la UTA sa fie bucurosi daca raman la sf sezonului in A nu zic ca nu au echipa de A io zic ca nu o sa fie usor sa ramana in A trebuie sa traga tare daca vor sa ramana in liga lu Mitica :P

#26
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
UTA spre deosebire de Craiova a aratat in acest campionat ca stie sa joace fotbal (meciurile cu Farul si Vaslui). Craiova a castigat un singur meci care posibil sa fii fost obtinut gratuit (meciul cu Arges). De aici se poate trage concluzia ca UTA e superioara Craiovei. Ce va fi de acum? Vom vedea!

#27
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Aug 17 2006, 15:35, a scris:

UTA spre deosebire de Craiova a aratat in acest campionat ca stie sa joace fotbal (meciurile cu Farul si Vaslui). Craiova a castigat un singur meci care posibil sa fii fost obtinut gratuit (meciul cu Arges). De aici se poate trage concluzia ca UTA e superioara Craiovei. Ce va fi de acum? Vom vedea!


La faza cu gratuitu exagerezi io zic ca or jucat pe bune 100% nu cred in blaturi mai ales la inceput de campionat cand nu au nimic de pierdut ;)
Si dupa cum am zis or trecut putine etape vedem noi mai incolo ce si cum ;)

#28
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Vă mai amintiți ce debut bun de sezon a avut echipa Rocar București în sezonul 2000-2001? A bătut Rapidul și a pierdul la limită (și într-un meci care a avut parte de un arbitraj discutabil) 5-4 în fața Stelei. Atunci mulți erau cei care ziceau că Rocar va fi "surpriza campionatului". Vă amintiți cum a terminat campionatul?

#29
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Asa, si? Ce vrei sa spui cu asta?

#30
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Credeam că e evidentă ideea pe care doream să o transmit.

#31
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Campionatu ii lung mai sunt multe etape si se mai pot intampla multe ;)

#32
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesaj*Victor*, pe Aug 17 2006, 19:33, a scris:

Credeam că e evidentă ideea pe care doream să o transmit.
Nu am inteles daca vorbesti in general sau faci o comparatie cu UTA. Daca vorbesti in general esti offtopic, daca te referi la UTA te inseli.

Vizualizare mesajImDrunk, pe Aug 17 2006, 21:10, a scris:

Campionatu ii lung mai sunt multe etape si se mai pot intampla multe ;)
Da, dar sincer e imposibil ca Steaua sau Dinamo sa retrogradeze chiar daca e campionatul lung.

#33
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Iulian, e vorba despre faptul ca la inceput de campionat toate nou-promovatele se zbat pentru a arata ca sunt cineva. Din cauza asta cateva meciuri e posibil sa obtina rezultate surprinzatoare. Eu unul cred ca incet-incet se vor stinge si vor lupta in zona de jos a clasamentului. Tu crezi ca vor juca foarte bine. Fiecare isi bazeaza predictia pe rezultatele de pana acum si pe...intuitia lui. Ramane de vazut cine a avut dreptate mai tarziu :).


PS: O echipa care ia 2 goluri de la FC Vaslui, chiar daca inscrie alte 5, are niste probleme destul de mari...

#34
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
A luat al doilea gol de la Vaslui in ultima secunda cand conduceau cu 5-1 si practic scorul era atat de mare incat nu mai conta un gol in plus sau in minus. Lipsa de concentrare si-a spus cuvantul atunci dar chiar nimeni nu poate lua la rost o nou promovata formata de 3 saptamani ca a primit un al doilea gol cand a dat 5 in deplasare.
Apoi pe ce ma bazez eu ca nu e foc de paie? Pe faptul ca Lacatus nu joaca intr-un sistem indobitocit gen Olaroiu, Cartu sau Rednic care doar stau sa se apare ci merg pe atac cu curaj indiferent cine e adversarul, ori cea mai buna aparare e atacul. UTA o sa aiba multe goluri inscrise dar si primite, totusi e important sa dea mai multe si sa obtine victorii si o sa le obtina ca jucatorii au potential si doresc sa se afirme, cum si Lacatus doreste sa se afirme si pune suflet in ceea ce face.
E drept ca nu o sa fie printre primele echipe si e normal sa fie asa, dar cu siguranta nu va retrograda.

#35
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
UTA dupa etapa a 4 este lidera in clasamentul deplasarilor.

#36
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
hmm cum are mai multe puncte decat CFRu? din 4 meciuri or castigat 4 si din cate stiu au si golaveraj bun :) de unde clasamentu asta?

Edited by ImDrunk, 20 August 2006 - 20:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate