Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Jurnal de bebe...

- - - - -
  • Please log in to reply
806 replies to this topic

#793
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007
Pana pe la 2 ani jumate si noi am avut problema asta cu cersitul pe la alte mese. Ma simteam chiar foarte prost.
Intre timp s-a dezvatat.

#794
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Problema: a inceput sa deschida usile si a prins utilitatea scaunelor. In cateva secunde deschide doua usi si isi pune scaunul la geam sa poata privi afara. E geamul inchis, nu-i problema, trage de maner pana se deschide. La baie a fost refuzata constant si i s-a inchis usa in nas de cate ori a incercat si s-a lasat de sportul asta. La bucatarie in schimb m-am facut de toate culorile si am facut eu un mic scandal presarat cu explicatii cum ca nu-i voie la geam. Ete na, de cate ori se plictiseste se uita la mine si efectiv ma sfideaza, din cap da ca nu-i voie si cu mana impinge scaunul la geam  :wallbash:

#795
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
sunt isterizata! :ciocan:

ieri ma bucuram, dupa somnuld e dupa masa, fie-mea s-a dat jos din pat si a facut pisu la olita care șoma de luni de zile la ea in camera. si ce mă bucuram, am zis, in sfirsit, scoatem si pampersu de somn.

azi, de fapt, adineauri... m-am dus sa scot rufele din masina, ce dracu pute aici in baie? barbata-miu imi atrage atentia ca fata e treaza, se auzea vorbind in camera ei. cind am deschis usa: ... sa mor de inima! s-a cacat la si pe linga olita, si a sters cu cearceaful de invelit, cu pijamaua, cu sosetele lu iepurica, una din sosete e indesata in piciorul de la pat. barbata-miu ride de se prapadeste. si mie imi vine sa rid, si imi vine s-o string de git!!!!  :angry:

edit: vine musiu sa mi-o arate pe iepurica: "e full of shit" :mellow:

da' nu va zic ca e rahat si sub pat?!?

Edited by tonks, 31 July 2009 - 15:00.


#796
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Am ras si-am plans cand am vazut ce-ai scris. Eu i-am dat acu 2 zile fasole. In primele 24 ore s-a dus jumatate de punga de pampersi, ii schimbam cu o viteza de supersonic.

Zic si eu sa o las ieri fara pampers, pun chilotel macar jumatate de ora cat sa ii pregatesc mancarea. O las sa se joace in sufragerie, plec in bucatarie. Moaca a facut kk, a dat jos chilotelul ca deh, era ud, a gasit diverse chestii sa stearga parchetul, si acu incerca sa gaseasca locuri de sters pe maini, peste tot le-a plimbat, am noroc de o tencuiala siliconata in casa care se poate sterge usor ca altfel varuiam pe moment  :wallbash:

#797
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
mda, discutie intre mine si ea

io: cine a mazgalit olita?
ea:  :rolleyes:
io: cine a mazgalit olita?
ea: a măgălit. da, a măgălit iepurica.

ps: barbata-miu zice printre lacrimi ca de fapt, se pare ca iepurica e de vina, copilu era curat :lol:

#798
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Mi-e un drag de ea, de mor.  :roflmao:
Când îți spuneam... să te pregătești... că așa fac cam toți...  :roflmao:
Hai că a doua oară nu vei mai avea șocul ăsta.
Nu, nu se va opri aici.  :roflmao:

#799
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
abia astept. :ciocan:

Edited by tonks, 31 July 2009 - 15:39.


#800
maluca

maluca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 20.05.2008
Mati a mea (2 ani si 3 luni) a fost in weekend la tara si a vazut in premiera cum se mulge vaca. I-a spus matusa ca poate sa bage un deget in galeata, sa se serveasca. Copil crescut la oras n-a stiut ca acolo-i lapte, a bagat un deget in spuma formata de la muls si isi dadea pe fata (cum mai facem noi cand ne dam cu crema). :D Cand s-a lamurit domnisorica mea cum stau treburile n-a mai scapat matusi-mea de ea, o tot cauta cu cana in mana: 'apte, 'apte.

#801
annia_radu

annia_radu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.08.2009

View Postmaluca, on 31st July 2009, 16:59, said:

Mati a mea (2 ani si 3 luni) a fost in weekend la tara si a vazut in premiera cum se mulge vaca. I-a spus matusa ca poate sa bage un deget in galeata, sa se serveasca. Copil crescut la oras n-a stiut ca acolo-i lapte, a bagat un deget in spuma formata de la muls si isi dadea pe fata (cum mai facem noi cand ne dam cu crema). :D Cand s-a lamurit domnisorica mea cum stau treburile n-a mai scapat matusi-mea de ea, o tot cauta cu cana in mana: 'apte, 'apte.


;)) Ce scumpica.
Mi-am amintit de prima oara cand am vazut eu cum se mulge vaca. Nu stiam exact ce si cum si bunica mea ca sa glumeasca ca tras de tata vacii si m-a stropit. Ce radea apoi de mine, ca nu mai vroiam sa stau langa ea cand mulge.

#802
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
azi s-a desfasurat episodul 2 al povestii de mai sus.
in urma mai multor nopti nedormite complet, am dormit in dupa masa asta 2 ore, ca valiza. fie-mea n-a dormit, ca o auzeam prin somn  vorbind din cind in cind.
am facut ochi in sfirsit si m-am dus sa vad ce face dinsa: era pe jos in camera, invirtea leaganul. se uita la mine, io la ea. :rolleyes:
arunc privirea, descopar chilotii agatati de pat...
hm, zic io. :yawn:
ma duc la toaleta, la chemarea naturii.
reductorul era pus pe capacul veceului, si scaunelul tras in fata veceului. le dau la o parte, si cind sa ma asez, descopar doi rahatei plutind.
asta a facut fie-mea in timp ce io dormeam.
de sters nu s-a sters de data asta, cred. decit pe covor. :lol:

#803
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Al 2-lea copil e pe teava.
Momentan are 4 cm si 162 batai (inima), capul mare, doua maini, doua picioare. Sex: UNKNOWN. Cam a 12-a saptamana.

#804
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
felicitări. să ne ții la curent!

#805
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostAfricanul, on 8th September 2009, 17:31, said:

Al 2-lea copil e pe teava.
Momentan are 4 cm si 162 batai (inima), capul mare, doua maini, doua picioare. Sex: UNKNOWN. Cam a 12-a saptamana.

Africane, felicitari! :band:


Si noi incercam de ceva vreme, da' momentan ramanem tot in trupa de 2 <_<

#806
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
4.4 kile, nastere normala. Recoltat celule stem (Cord Blood Center).
E mare...

#807
morganna

morganna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.09.2010
Weekendul asta incepe Baby Expo la Polivalenta si o sa fie, printre altele si seminarii despre celule stem. Anyone? Stiu ca o sa vina cei de la Stem Health Unirea cu info noi despre procedura si recoltare. Plus ca eu ma duc la Baby Expo de ani de zile... mereu gasesc sa cumpar cate ceva despre care sotul meu spune ca nu avem nevoie. :notangel:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate