Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Atlantida

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#19
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postdjl, on Jul 9 2006, 22:56, said:

Cred că a existat, dar nu știu unde. Poate s-a autpdistrus din cauză că banul, ura și corupția au ajuns să o guverneze!

Ops !!! Inseamna ca Romania este pe cale de disparitie ???  :w00t:

#20
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View PostZamolxel, on Jul 9 2006, 22:58, said:

Ops !!! Inseamna ca Romania este pe cale de disparitie ???  :w00t:
Nu, inseamna ca toata lumea este pe cale de disparitie. Cred ca lumea se duce de rapa...tot se duce de rapa.

#21
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostCGF, on Jul 9 2006, 23:04, said:

Nu, inseamna ca toata lumea este pe cale de disparitie. Cred ca lumea se duce de rapa...tot se duce de rapa.

Hai nu fi asa apocaliptic ca nu mai am unde sa plec atunci

#22
Angelle

Angelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2006

View Postcrysti_91, on Jul 9 2006, 21:05, said:

S-ar putea sa fi existat.Apropos d soarta noasta.Asa o sa se intample.O sa murim toti si dupaia o sa "incepem" din nou.In rai o fi softledia? :notangel:
uitate cam la toate  episoadele SG-1 Atlantis ...... o sa ai o viziune mult mai ampla ....

#23
katerink

katerink

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 17.04.2006
Studiati scrierile antice Ramayana si Mahabharata ....o sa gasisti acolo toate descrierile de masinarii zburatoare.... Exista chiar si descrieri ale unor batalii ale unor asa numite "vimana" (adica un fel de care ceresti) in apropierea Lunii deci erau cu mult inaintea noastra in domeniul aero-spatial....

#24
dumis

dumis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 11.06.2006

View Postadd, on Jul 9 2006, 13:24, said:

pollux zi numele documentarului sa-l cumpar si io :P
Chiar te intereseaza atat de mult ?

#25
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
bravo, ai mai facut un post, mai ai 316 :death:

da ma intereseaza.

#26
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Cam cand se aproximeaza ca ar fi fost distrus acest imperiu?

@add: Stai linistit ca nu este singurul.

#27
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
nu stiu ce sa zic.

#28
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
posibil sa fi existat , ne trebuiesc dovezile fizice ale existentei ei pt a   dovedi ca a existat .  fara ceste dovezi avem doar presupuneri si scriei r din vechi timpuri .  daca a existat cu siguranta va fi descperita intr-un viitor apropiat sau mai indepartat sau poate ca e mai bine asa sa traim inconjurati de acest mister carew a facut si va mai face sa curga oceane de cerneala  .

#29
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postagain, on Jul 9 2006, 19:19, said:

si daca erau in stare sa faca masini zburatoare, cum de au luat bataie de la unii cu arcuri si catapulte cu bolovani

n-au gasit priza sa incarce laser-ul...sau maser-ul :P
pe cand bata functioneaza pe baza de :ciocan:

cei care au ramas, de plictiseala, au scris manuscrisele de la marea moarta ;)

#30
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postbogdanan, on Jul 10 2006, 22:48, said:

n-au gasit priza sa incarce laser-ul...sau maser-ul :P
pe cand bata functioneaza pe baza de :ciocan:

cei care au ramas, de plictiseala, au scris manuscrisele de la marea moarta ;)


Unde gasesc si eu manuscrisele de la marea moarta pe net?

#31
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View PostBebeluska, on Jul 10 2006, 23:23, said:

Unde gasesc si eu manuscrisele de la marea moarta pe net?




aici http://www.ibiblio.o...ry/library.html


sau cauta pe goolge (manuscris = scroll)
uite aici

#32
Angelle

Angelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2006
Mda.....  deci sa incepem cu  patibilile posibilitati .....  

Daca a existat ..... :

Capacitatea unui "imperiu" ( Atlantis - Atlantida  )  liber dezvoltat  in probabilitatea necesara efectuarii unei tehnologii  posibil asemanatoare cu a noastra sunt cam mari .

1 - Folosirea  minereurilor primare de pe planeta ( sistem solar ) sunt   aceleas pe care le foloseste mica noastra comunitate Terana .

Totusi deviatiile structurii de materie ( semifabricata )  sunt in proportie de  15-30% din combinatiile de materie pe care le experimentam si noi azi

Lasand si asta deoparte si tracand la altele . Dealfel capacitatea de WMD ( Wepons Mass Destruction ) prvind printr-o scara de 1-10 ei erau la  Nr:7 ( noi dupa criteriul meu suntem la  Nr:3 sau 4 ... ) privind scara evolutionara ei aveau capacitatea si tehnologia necesara  in a creea arme mult mai puternice decat 15.000  de miez-uri  nucleare  puse  gramada .... mai exista o teorie privind capacitatea crearii   unei arme de natura Polar-Magnetica  , cea ce ma face sa cred ca si undeva in trecutul acestui imperiu  acest prototip de arma a fost  creat ...dar  la o valoarea  diferita si modificata - creata diferit din punct de vedete tehnologic

In urma teoriei  privind acest prototip sunt foarte marii dubii privind testarea acesteia ....

1-  Minimum effect = In caz de testare pe suprafata Terrei , exista posibilitatea inversarii polarice
2-  Maximum effect  - Crearea une pol  magnetic aletor in funtie de locul in care prototipul a fost detonat / utilizat
3- Alte effecte -
A-  in caz de inversare polarica planetara .... efectele  asupra sistemului solar nu vor fi asa usor de intzeles ....
B- Creerul uman se rezuma in foarte mare parte la impulse electromagnetice privind funtionarea corespunzatoare  in functzie de mediul inconjurator
C - decimarea / modificarea / aparitzia in comportamentul uman a unor  " external energetic object "( si nu numai)  sau  pana chiar si inversarea procesului  evolutionar asupra modului existential .
D- Restructurarea definitiva asupra oracrui  organism (  viu ) si modificarea acestuia in  compatibilitate cu noua "gama"  existentiala .

2- Didicarea imperiului  la punctul in care este necesara "parasirea" acestui sistem solar  privind " exitinderea "  sau explorarea  altor planete "  locuibile "

a-   aici exista posibilitatea ca noi " homo-sapien"  sa fim descendetii directii ai celor care au parasit aceste meleaguri....dar nimeni nu stie dece....

b- caz ca aceasta planeta sa fie una din "baza" secundara  privind explorarea altor sisteme solare.   amprenta  lor " oganica"   a fost lasata  aici . de unde noi ...culmea iara suntem descendetzii lor...

c-   au fost "doar " in vizita .... evolutia  fiind deja  " in floare" au hotarat sa nu intervina  , sau neacesibila pentru structura lor evolutionara . au creat o "  baza "   au vazut ca nu e de nasul lor...au plecat ..... asta e...

d -  un ultim punct de refugiu'  dupa dreaq stie ce.....


3 -  dap stiu  mc....am  vazut multe filme..asa e  ^_^


       Any questions about  ?  poate ii dam de cap   


[nota moderatorului: nu mai scrie cu bold tot mesajul, este supărător la citire]

Edited by shumilica, 11 July 2006 - 07:08.


#33
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003
Nu cred ca a existat... Ca sa se dovedeasca contrariul ar trebui sa dispunem de o harta geo-magnetica foarte precisa a suprafetei intregului pamant pentru ca astfel cred ca se poate afla ce se ascunde in adancuri si cum legenda spune ca in Atlantida aveau aur la greu, acesta ar aparea pe scanarile geo-magnetice asa cum in prezent vedem urmele unui meteorit mare care a lovit devastator planeta cu mult timp in urma (se presupune pe vremea dinozaurilor), in zona Golfului Mexic desi privit de la sol nu pare sa se fi intamplat nimic scanarile geo-magnetice din aer arata in peisaj care a trecut prin clipe grele. In mod similar urmele metalice ale unei civilizatii ar trebui sa produca semne vizibile pe aparate chiar daca acestea sunt fie scufundate la adancimi rezonabile fie ingropate si din cate stiu s-au tot facut la cercetari peste cercetari pe unde au putut si pe unde s-a speculat si nothing so far.
Deasemenea daca e sa existe vreo atlantida nu cred ca aceasta ar putea fi departe de lumea civilizata antica care era destul de mica... intrucat ca sa poti avea o civilizatie cum e cea presupusa Atlantiana e imposibil sa nu ai contact cu resursele, caile comerciale deci implicit nu putea fi departe, gen peste ocean cum sugereaza unii samd...

#34
xelad

xelad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2006

View PostZamolxel, on Jul 9 2006, 23:12, said:

Hai nu fi asa apocaliptic ca nu mai am unde sa plec atunci
Ai sa alergi in jurul cozii pana cand te plictisesti :D

Parerea mea e ca Atlantida va ramane o legenda atata timp cat singurele ''dovezi'' legate de existenta ei sunt legendele auzite de Platon.
De ceva timp au aparut speculatii privind originea extraterestra a atlantilor.Ce parere aveti ?Poate fi o ipoteza valabila?

#35
katerink

katerink

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 17.04.2006
Einstein a spus ca OZN-urile pe care le vedem astazi ar apartine unei civilizatii care a parasit pamantul acum 40000  de ani , deci si el sustine aceasta teorie a ciclicitatii. Aduceti-va aminte de experimentul Philadelphia un intreg vas a disparut ca prin minune... poate asa s-a intamplat si cu a Atlantida noastra....poate nu e nevoie de o super arma sa vaporizeze un continent intreg ci doar extraordinare cunostinte de fizica si electromagnetica...
Mai aduceti-va aminte ca in zona in care se presupune ca ar fi existat Atlantida acum este Triunghiul Bermudelor... de aseamenea vizitat de OZN-uri...

Prea multe coincidente .... nu credeti?

#36
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postkaterink, on Jul 11 2006, 12:42, said:

Einstein a spus ca OZN-urile pe care le vedem astazi ar apartine unei civilizatii care a parasit pamantul acum 40000  de ani , deci si el sustine aceasta teorie a ciclicitatii. Aduceti-va aminte de experimentul Philadelphia un intreg vas a disparut ca prin minune... poate asa s-a intamplat si cu a Atlantida noastra....poate nu e nevoie de o super arma sa vaporizeze un continent intreg ci doar extraordinare cunostinte de fizica si electromagnetica...
Mai aduceti-va aminte ca in zona in care se presupune ca ar fi existat Atlantida acum este Triunghiul Bermudelor... de aseamenea vizitat de OZN-uri...

Prea multe coincidente .... nu credeti?
nu cred in coincidente

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate