Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Antivirus + Firewall

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
altangell

altangell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.06.2006
stiu ca s-ar putea sa se supere adminii sau moderatorii dar ii gasesc locul cel mai potrivit acestui topic exact unde l-am facut eu sorry daca nu sunteti de acord va rog sa l stergeti sau sa l mutati cum /unde vreti voi !!
Intrebare mea ar fi urmatoarea dupa ce m-am dat surfat prin forum : folosesc bitdefender , de ce sa nu i las firewall-ul lui si sa  mai instalez altul ,asta din el ce are ? astept raspuns ;m-am hotarat totusi sa trec la kaspersky(dupa update imi da eroari bitdefender si....imiface probleme de la un timp) ce versiune imi recomandati una cu resurse putine si ce firewall in combinatie cu el cu toate ca am gasit ceva in forum in topicul cu kasperky de ce sa nu i las firewallul lui daca are nu lam incercat inca am citit mult si majorit zic ca e bun  ; sami raspunda doar cine vrea sa ma ajute nu vreau raspunsuri de genul vezi documentatie in ..... sau la adresa ..... asa stiu sa caut si eu pe google sau ... cine vrea sa ma ajute sami raspuna aici ! salutare la toata lumea ! va salut pe toti si pe toate

Edited by altangell, 21 June 2006 - 17:54.


#2
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postaltangell, on Jun 21 2006, 16:38, said:

stiu ca s-ar putea sa se supere adminii sau moderatorii dar ii gasesc locul cel mai potrivit acestui topic exact unde l-am facut eu sorry daca nu sunteti de acord va rog sa l stergeti sau sa l mutati cum /unde vreti voi !!
Intrebare mea ar fi urmatoarea dupa ce m-am dat surfat prin forum : folosesc bitdefender , de ce sa nu i las firewall-ul lui si sa  mai instalez altul ,asta din el ce are ? astept raspuns ;m-am hotarat totusi sa trec la kaspersky(dupa update imi da eroari bitdefender si....imiface probleme de la un timp) ce versiune imi recomandati una cu resurse putine si ce firewall in combinatie cu el cu toate ca am gasit ceva in forum in topicul cu kasperky de ce sa nu i las firewallul lui daca are nu lam incercat inca am citit mult si majorit zic ca e bun  ; sami raspunda doar cine vrea sa ma ajute nu vreau raspunsuri de genul vezi documentatie in ..... sau la adresa ..... asa stiu sa caut si eu pe google sau ... cine vrea sa ma ajute sami raspuna aici ! salutare la toata lumea ! va salut pe toti si pe toate
Uitate la sectiunea
Antivirus & Security

#3
altangell

altangell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.06.2006

View Postwhitewizard, on Jun 21 2006, 19:06, said:

Uitate la sectiunea
Antivirus & Security
exact de spre asta vorbeam vezi ca nu esti atent ti am zis sa nu mai postezi fara rost doar ca sa ti faci posturi mai multe ti am zis ca mam uitat altfel cum as fi facut topicu chiar in antivirus & Security ? :)) sau nu vezi bine ?

atunci imi retrag cuvintele oricum ms pt post u totusi ce parere ai de ce sa nu lasam firewallurile din antivirus alea ce au ? salutare si numai de bine

Edited by altangell, 21 June 2006 - 18:27.


#4
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postaltangell, on Jun 21 2006, 17:09, said:

exact de spre asta vorbeam vezi ca nu esti atent ti am zis sa nu mai postezi fara rost doar ca sa ti faci posturi mai multe ti am zis ca mam uitat altfel cum as fi facut topicu chiar in antivirus & Security ? :)) sau nu vezi bine ?
Oh sory dar nu incerc nimic  de gen " mai multe " , vroiam sa spun ca poate nu te-ai uitat peste tot cum trebuie si zic eu ca acolo totusi gasesti ce cauti si nu esti prea pretentios(no ofence) , nu face nimic si am fost foarte atent!  :peacefingers:
Si cu Bit Defender nu-i bai ca asa face la toti si sper ca ai incercat ultima versiune(10) , e marfa Kaspersky dar nu cred sa mai ai nevoie de alt antivirus decat suplimentar , necum 2 firewall ce , doar nu esti banca :notangel:

Edited by whitewizard, 21 June 2006 - 18:25.


#5
Daisuke

Daisuke

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 19.01.2004

Quote

Intrebare mea ar fi urmatoarea dupa ce m-am dat surfat prin forum : folosesc bitdefender , de ce sa nu i las firewall-ul lui si sa mai instalez altul ,asta din el ce are ?
Nu are nimic. Il poti lasa. Daca tu nu ai probleme din cauza lui si esti multumit de el nu-l schimba.

Quote

dupa update imi da eroari bitdefender
Asta nu spune mare lucru. Ce eroare ? E configurat firewall in asa fel incat sa faca BitDefender update ? Ai incercat la BitDefender mai intai ? Suportul e GRATIS.

Din ultima parte a mesajului nu prea inteleg ce vrei sa spui sau sa intrebi asa ca poate reformulezi.

#6
altangell

altangell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.06.2006

View PostDaisuke, on Jun 21 2006, 21:09, said:

Nu are nimic. Il poti lasa. Daca tu nu ai probleme din cauza lui si esti multumit de el nu-l schimba.
Asta nu spune mare lucru. Ce eroare ? E configurat firewall in asa fel incat sa faca BitDefender update ? Ai incercat la BitDefender mai intai ? Suportul e GRATIS.

Din ultima parte a mesajului nu prea inteleg ce vrei sa spui sau sa intrebi asa ca poate reformulezi.

ideea e urmatoarea nu mai vreau sa folosesc bitdefender ce imi recomanzi ?
(cineva zicea demult ca sa treci la un alt soft cel pe care il ai trebuie tratat in detaliu nu vreau sa dau detalii ce erori treaba e ca nu mai imi place mie l-am studiat eu bine credema si e prost fata de altele sau bun fata de altele pentru mine este prima varianta ;) )

#7
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 07.01.2006

View Postaltangell, on Jun 22 2006, 00:56, said:

ideea e urmatoarea nu mai vreau sa folosesc bitdefender ce imi recomanzi ?
(cineva zicea demult ca sa treci la un alt soft cel pe care il ai trebuie tratat in detaliu nu vreau sa dau detalii ce erori treaba e ca nu mai imi place mie l-am studiat eu bine credema si e prost fata de altele sau bun fata de altele pentru mine este prima varianta ;) )
OMG scrie sa se inteleaga.Combinatii de antivirus + firewall:
nod32 + outpost
nod32 + kaspersky anti-hacker
KIS all in 1
McAfee all in 1
kav + outpost
etc..
sau faci ca mine :D nod32 + firewall din windows pe care il tin dezactivat pt ca e doar inbound deci este egal cu 0.Nu suport firewall-urile si cu toate astea nici un hacker nu mi-a ars hdd-ul sau mi-a stins pc-ul  :D  :lol: .

Edited by razzvann, 22 June 2006 - 00:14.


#8
altangell

altangell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.06.2006

View Postrazzvann, on Jun 22 2006, 01:12, said:

OMG scrie sa se inteleaga.Combinatii de antivirus + firewall:
nod32 + outpost
nod32 + kaspersky anti-hacker
KIS all in 1
McAfee all in 1
kav + outpost
etc..
sau faci ca mine :D nod32 + firewall din windows pe care il tin dezactivat pt ca e doar inbound deci este egal cu 0.Nu suport firewall-urile si cu toate astea nici un hacker nu mi-a ars hdd-ul sau mi-a stins pc-ul  :D  :lol: .
ihm da bun sfat ! nod32 + firewall  vad ca se comporta frumusel pana acum multam oricum la toti cei care m-au ajutat abia acum am reusit sa termin cu instalarea de win antivir si firewall vad ca merge brici
am win xp sp2 nod32 updatat si firewall am ales zone alarm merge super :P credeti ca miar mai trebui si un ad-aware sau sa-l las asa baiii e 4 :44 ceasu meu ma duc sa ma culc multumesc inca odata :*:*:* :)))))

#9
AZOMISS

AZOMISS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 23.05.2006
NOD32 Administrator + Sygate Personal Firewall Pro + Webroot Spy Sweeper

#10
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 07.01.2006

View PostAZOMISS, on Jun 22 2006, 06:10, said:

NOD32 Administrator + Sygate Personal Firewall Pro + Webroot Spy Sweeper
Nu stiu cat de bun mai e sygate acum.Astia de la symantec mai scot update-uri pentru el sau sta pe loc ?

#11
xelad

xelad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2006
Kaspersky 6.0 + Agnitum Outpost 3.51.xxxx  =viata usoara

#12
altangell

altangell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.06.2006
hai sa mai pun o intrebare cine stie care e antivirusul si firewalul care consuma cele mai putine resurse cel cele mai putine !!!

#13
mazeltov

mazeltov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.01.2006

View Postaltangell, on Jun 22 2006, 23:12, said:

hai sa mai pun o intrebare cine stie care e antivirusul si firewalul care consuma cele mai putine resurse cel cele mai putine !!!
salut, dupa experianta mea cel mai prost antivirus posibil ii Norton Antivirus(mi-o facut un fisier pe o partitie diferita de cea pe care-i S.O. , fisier pe care nu-l pot sterge cu nimik decet daca formatez partia+iti papa la resurse de numa). cel mai recomandat antivirus+firewall ii KIS 6.0 ultima versiune, ii cel mai stabil si nu-ti papa resurse......cya around

#14
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

hai sa mai pun o intrebare cine stie care e antivirusul si firewalul care consuma cele mai putine resurse cel cele mai putine !!
f-prot antivirus + look'n'stop firewall

#15
altangell

altangell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.06.2006

View PostSE7EN, on Jun 25 2006, 00:41, said:

f-prot antivirus + look'n'stop firewall
mai multe combinatii :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate