Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Jurnal de bord Laguna II

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#37
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostMAK, on Jun 11 2007, 08:10, said:

Cumva ax volan, strimb ?    :scratchchin:
caseta de directie mai curand  <_<

#38
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
am revenit si eu.
m-au sunat de la service.
ei zic ca inlocuiesc coloana volan. ca cica a sosit piesa.... o sa vedem...
ma duc saptamana asta la ei.

scaunele nu le-am rabatat nicioadata in spate ridicand in prealabil bancheta.
le-am aplecat direct pe bancheta si intr-adevar nu ai o suprafata perfect plana.

cineva spunea ceva de geamuri. la ce te refereai? cu tinut in jos si se inchid singure? cum adica.

weekendul asta am fost la sibiu la un concert.

890km. consum 6,5 litri la 100. doua persoane si bagajele din portbagaj.

pe brasov - sibiu s-a mers din semafor in semafor ca se lucreaza la drum. infernal. la intrare in sibiu ambuteiaj. oricum era bine pe langa brasov sibiu.

are o putere imensa in pante. la intrare in predeal pe serpentinele alea la deal....e o placere sa vezi cum zboara.

tot la sibiu am vazut si Toyota auris la show room. dar asta e alta poveste.

Edited by adizaha, 18 June 2007 - 17:27.


#39
_Silviu_

_Silviu_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.06.2007
jentile ce diametru au??????(la initiale)

#40
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Acum imi pare rau ca nu am optat pentru varianta Initile, dar cine stie daca aveam masina la data de astazi... faptul ca era pe stoc, la GL m-a facut sa uit de toate.

Ady era vorba despre cartela... Inchiderea geamurilor de la distanta cu ajutorul cartelei...

#41
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
da. din cartela stiu. daca am geamurile deschise si/sau trapa deschisa le inchid din cartela.
dar eu prefer sa actionez totul din interior si apoi sa ies din masina ramanand astfel in "maini libere"

pentru cine a intrebat de jante.... nu stiu ce dimensiuni au. unde sa ma uit ca sa aflu?

joi ma duc la focsani la service. sa schimbe coloana motor. ei spun ca asta schimba. dureaza, spun ei, trei-patru ore.... trebuie sa imi iau ceva de citit la mine. ;)

la mine, spre surprinderea mea, masina a venit inainte cu vreo luna de data avansata de dealer.

Edited by adizaha, 19 June 2007 - 20:01.


#42
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

View Postadizaha, on Jun 19 2007, 21:00, said:

eu prefer sa actionez totul din interior si apoi sa ies din masina ramanand astfel in "maini libere"

joi ma duc la focsani la service. sa schimbe coloana motor. ei spun ca asta schimba. dureaza, spun ei, trei-patru ore.... trebuie sa imi iau ceva de citit la mine. ;)

Da asa e, daca umbli la cartela nu mai ai maini libere pana la urmatorea inchidere automata a portierei.

Ia si tu noul cod rutier... :)

#43
_Silviu_

_Silviu_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.06.2007

View Postadizaha, on Jun 19 2007, 21:00, said:

pentru cine a intrebat de jante.... nu stiu ce dimensiuni au. unde sa ma uit ca sa aflu?
:lol: pai nu ar fi trebuit sa scrie pe anvelope pt ce tipuri de jenti sunt?????
e o poza cu roata masinii si pe cauciuc scrie 205/60 r 16 deci jentile sunt de 16:p

Edited by _Silviu_, 21 June 2007 - 12:01.


#44
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
bine ca ai solutionat dilema.

azi am fost la focsani si au schimbat coloana de directie la volan.

totul e ca nou..... cu o singura problema si dilema... tot drumul si chiar si in oras am avut impresia ca acum motorul se aude mai puternic in partea volanului la pedalier....

i.am sunat sa ii intreb daca nu cumva vreun capac ceva antifonant a ramas ne montat la loc.
ei zic ca nu.

saptamana viitoare o sa imi fac timp sa merg la serviceul de la braila sa vad ce e cu..... sau daca e ce cu....

a durat doua ore, am citit o carte de lucian boia despre mitologia conceptului de natiune.

totul e ok mai putin faza cu zgomotul motorului mai pronuntat....

#45
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Deci a ramas pe garantie... Daca tot ai fost ai pus laptop-ul pe ea sa verifici masina? Tot draguti si simpatici astia de la Focsani?

#46
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
au pus calculatorul ca sa activeze airbagurile.

au fost de treaba. singura problema e faza cu zgomotul motorului mai ridicat acum decat inainte. sunt curios care ar fi explicatia.

da. a fost pe garantie. mai am un an de garantie la ea.

#47
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

View Postadizaha, on Jun 21 2007, 21:58, said:


Da-i drumul si i-ati noua Laguna. Daca tot te duci la Braila, dicuta un byback, sunt curios cam cat iti dau pe masina... Tu ce spui cam cat ai pierdut intr-un an de zile?
Te inscrii pe lista si lasi un avans, faci un contract si cand vine masina o lasi pe asta si te-ai scos...

Edited by MAK, 02 July 2007 - 22:32.


#48
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
noua laguna se lanseaza prin septembrie-octombrie.
in romania va veni in primavara anului viitor.
de la momentul lansarii unui model nou, este bine sa astepti cel putin 6 luni pentru ca uzina sa intre in cadenta necesara si sa produca bine autoturismul.
deci daca ar fi sa imi iau noua laguna asta s-ar intrampla in toamna anului viitor.

daca ar fi sa faca acum buy back mi-ar da pe ea vreo 12 000 si ceva de euro. pretul ei este de 24 000. deci s-ar pierde peste 10 000 euro. concluzia: nu merita. mai bine o vand unui particular la toamna anului viitor.

am descoperit care e faza cu zgomotul de motor in interior.
la capatul coloanei de directie langa acceleratie este un mansosn. mansonul ala a fost pus sa fie , nu a fost fixat bine. si zgomotul intra nesinchisit in interior.

o sa incerc sa il fixez mai bine

#49
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

View Postadizaha, on Jun 22 2007, 12:58, said:


Nici nu ma gandeam sa cumperi acum, caci stiu foarte bine ca nu ai ce... Dar eu cred ca ti se va oferi un pret mult mai bun.
Vezi ca si la Focsani gasesti aceeasi romani de care te feresti la Galati? Nu e nicio diferenta intre ei, toti au acelasi gad de profesionalism si cam aceleasi salarii.

Edited by MAK, 02 July 2007 - 22:32.


#50
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
stii cum e cu raul cel mai mic dintre doua rele....
trebuie sa alegi.

#51
boozywoozy

boozywoozy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.03.2007
Ma bucur ca nu ai asa mari probleme cu ea...asta tinand cont ca e noua.Dupa cate ti-am zis Adrian eu am luat-o sh si al dreaq de bine ma simt in ea chiar daca am 15 kg imbracat de iarna si ud. :lol:
Saptamana aceasta o sa fac si eu un drum sigur la Braila.Am o bataie pe fata si vreau sa-mi confirme,fara sa umble la ea,ca e uzat un rulment  :D E posibil sa ne gasim pe acolo?Nu prea as face asta in locul tau...vecinii stiu de ce...
Pentru cel cu jantele : ele sunt pe 16,le gasesti numai pe varianta initial ( cel putin asa am fost informat ) si dau foarte bine la masina.
Te invidiez pentru garaj : in ce hal a putut sa ajunga masina mea in aproape un an de cand o tin in parcare!!
Pentru noua laguna nici eu nu m-as ingramadi si asta pentru ca mi se pare un pic uratica...Adevarul e ca la interior depaseste varianta II.
Sper ca nu te-ai suparat ca am postat in al tau jurnal de bord cu toate ca astea ti le puteam spune si pe casa scarii,nu? B)
Succes in exploatarea masinii si sper sa nu aud de probleme majore la ea.

#52
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
nicule, tu esti tata?!  :coolspeak:

stii ca am parbrizul crapat de o piatra sarita pe el?

#53
zuzz

zuzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.05.2007
Buna! Scuzele mele ca intervin in jurnalul tau, insa am observat ca esti fan laguna si stii destul de multe despre aceasta masina. Eu sunt indragostita de acest model, in special de generatia mai veche a Lagunelor...Ma intereseaza modelul in care scrie Laguna in partea din dreapta, cu un size mai mic. Stii ceva despre modelul acesta, daca se mai produce? :rolleyes:

#54
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cred ca vorbesti de laguna 1.nu se mai produce.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate