Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Jurnal de bord Laguna II

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,275
  • Înscris: 22.07.2005
Cam face figuri Radio CD-ul, cred ca trebuie schimbat. Face parte dintr-un set recunoscut cu ceva probleme si se schimba pe banii Renault (OTS). Macar astia isi recunosc greselile, la Hyundai am o mare problema cu schimbarea casetei de directie, cu toate ca stie toata lumea ca e ceva nasol acolo de se strica toate... Am 75.000km si trebuie sa ma duc la revizie.

#110
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
Laguna II are un buton de memorie pe scaunul soferului pentru scaunul soferului.
Mereu am intuit ca e posibil ca de fapt sa fie doua memorii pentru ca memorarea se face pe identificarea cartelei si sunt doua cartele.
Saptamana trecuta am facut proba in sfarsit si asa este.
Prin urmare sunt doua memorii de reglaje scaun pe Laguna II.
Aici mi se pare o scapare de marketing din partea Renault pentru ca nu accentueaza aspectul asta.
Modelele altor producatori au doua butoane de memorie pe scaun.

#111
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
peste 90 000 km
schimbat pivoti si bucse
pus cip
pus folii

#112
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
As cam vinde-o. Ar cam vrea-o careva?

#113
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
....totusi inainte de asta ai mai putea scrie despre masina, ce s-a mai intmplat in ultimii 6 ani, km actuali, stare...poze etc... Vad ca te-ai plictisit in ultimul hal de masina, desi la inceput cum face toata lumea erai tare entuziasmat ( si chiar era o masina faina) . Chiar nu vreau sa ma leg de tine dar dupa 5 ani si ceva sa scrii 7 cuvinte, ii ceva Posted Image Posted Image

#114
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
Nu m.am plicrisit de ea de loc. De fapt , daca ar fi la vanzare exact modelul asta nou la vreo 20000 de euro as cumpara.o. in fiecare an in ultimii cinci ani am zis c.o dam si nu am dat.o nici cu oferte destul de claere. Noi o folosim mai mult in afara orasului si cand se intampla ne reindragostim de ea. Intre timp am schimbat ambreiajul in 2013. L.am stricat eu tinandu.l apasat la semafor. Avem 165 000 km. In afara de ambreiaj nu au fost probleme majore. In vara i.am schimbat arcuri fata, amortizoare si discuri frana. Asta era o dorinta mai veche de.ale mele. In decembrie am schimbat niste consumabile din aleagen jug motor, bucse bara stabilizatoare spate, brate fata. Cu aceasta ocazie mi.au stricat in service frana de mana. Acum am programat.o la apan s.o monteze. Ce sa zic? As lua un Talisman estate initiale la mana a doua cand o fi sa aiba un pret mai ok.

Am scris 7 cuvinte ca am vazut ca lumea nu prea a mai comentat pe aici. Si nici nu am mai intrat pe forum de vreo cativa ani buni. Pana la 1 februarie 2017 nici nu puteam s.o vand din cauza taxei de mediu. Pe de alta parte eu sunt si mai ciudat un pic si nu prea gasesc cu ce s.o inlocuiesc. Adica am niste idei... Dar sunt scumpe si la mana a doua: Sharan, Outback, Forester, Kodiaq (care inca nu e disponibi)

Ai zis de poze. La interior... Believe it or not e la fel. S.a luat cauciucul ala pe manerele portierelor cum stii ca e cazul la coatingul ala si la scaunul soferului in dreapta a obosit pielea aia falsa de pe scaun. Am observat ca incearca bordul sa se ridice si la mine in stanga dca stii la ce ma refer. In rest nimic. Pe afara a imbatranit conform cu conditiile climaterice. Bara spate am schimbat.o de trei ori pana acum. Cam asta e

Repet, as cumpara.o de noua fara ezitare daca s.ar mai vinde

#115
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
Eu zic ca si acum este o masina faina, desi nu ma omor dupa frantuzoaice laguna mi-a placut intotdeauna ( si C5 de la Citroen) . Eu zic sa te uiti dupa un Laguna 3 cat mai nou si bine echipat eventual... sau mai astepti dupa Talisman care nu este de lepadat desi 1.6DCi chiar si cel de 160CP cumva imi ridica semne de intrebare( nu de alta dar ala de 130 CP nu m-a impresionat nici cum pe langa un 2.0TDI de 140CP si cuplu identic dar un raspuns mult mai brutal la acceleratie) Pacat ca au renuntat la 2.0dci care era un motor bun. La 165 000 km mai merge multisor cu o intretinere normala si cum il folosesti mai mult extraurban, as alege linistit cumpatat ceva foarte putin folosit daca ai un cadru de circa 20 000 euro pentru ceva mai nou. Sau una noua...numai ca poate te gandesti la ceva pe benzina ca astea noi cu DPF(filtrul de particule) sunt tare pacatoase si te sacaie la cap in continuu daca mai umbli si in oras... Numai bine si fara suparare :)

#116
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
Benzina. Automata. Vreo 200 cai...

#117
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Ai reusit sa o vinzi?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate