Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut un VPN gratuit si un Antivir...

ajutor VPN

Sfaturi montaj folie antivapori l...

Borseta barbateasca
 Ce este cu declaratiile cerute ce...

Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season
 Informatii complete despre servic...

tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker
 Schimbare difuzor Golf 7

Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...

Ce se mai stie despre ?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

Master-Vyk

Master-Vyk

Member

• Grup: Members
Sal la toata lumea !

Deschid acest topic ca sa lamuresc cu cateva enigme .
    Ma tot intrebam in ultimul timp daca posturile:

- Antena 2 va mai aparea [ca am vazut ca Antena 3 si Antena 4 (Euforia) s-au tinit de cuvant s-a au aparut pe piata ]
- Cosmos Tv
- Sigma Tv
- Student Tv
- Meteo Tv
- Oltenia Tv (si-a dat duhul cred ca anul asta , astept confirmare )
- ProSport Tv
- Fox Kids Romania ( a disparut cu desavarsire , cel putin asa cred)
- Alfa Omega TV
- Alpha TV
- Axa TV
- Partener TV
- Accent Tv
- Flux TV
- Tele 7 abc (din info. care le am stiu ca a  murit, dar ca toti cei care mor greu mai bantuie ceva timp : " Potrivit publicatiei „Globes”, Robinson, cunoscut si prin faptele sale de „salvator“ al Bancii Dacia Felix sau prin scandalurile de la succesoarea acesteia, Eurom Bank, va investi 10 milioane de dolari în viitoarea televiziune.
Este vorba despre un post cu mai multe canale, cu transmisie prin satelit, care va profita si de acoperirea larga oferita de TELE 7abc (75% din teritoriul României). Potrivit publicatiei online RevistaPresei.ro, canalul ar urma sa fie cladit chiar pe ruinele TELE 7. Investitia va fi intermediata de compania israeliana a lui Robinson, Milomour, care va face un joint venture cu Elran Holdings, conform ziarului „Globes”. " DIN SPTAMAN FINANCIARA " din 2005 este info. )

- SUPER 1 TV
- Ok Tv,

mai emit , au emis , vor mai emite ???? ce credeti ??? (pt. unele info. asept. confirmare din partea voastra)

Deasemenea si in sfera DHT , de QTV s-a tot trambitat si acum nik nu se mai aude , pagina de net a lor www.qtv.ro aparea o imag. si scria "Under Construction " acum nici asta nu mai apare , ce se intampla ?

a21alex

a21alex

Senior Member

• Grup: Senior Members
Frecventa e alocata pe satelit pentru antena 2 / la fel si Meteo TV
Cat despre
- Alfa Omega TV
- Alpha TV
- Axa TV
- Partener TV
- Flux TV ... ele emit , au program pe satelit sau urmeaza .......

Tele 7 nu mai poate fii recladit ... tot ce a avut a ajuns pe la altii ... Cel putin in zona mea .... statiile de la Hunedoara si Deva au fost preluate de Axa TV .
QTV a devenit functional si se numeste Boom TV .

RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

*Pro-Digital*

• Grup: Moderators

View PostMaster-Vyk, on Jun 21 2006, 01:51, said:

Sal la toata lumea !

- Antena 2 va mai aparea [ca am vazut ca Antena 3 si Antena 4 (Euforia) s-au tinit de cuvant s-a au aparut pe piata ]
- Cosmos Tv
- Sigma Tv
- Student Tv
- Meteo Tv
- ProSport Tv
- Alfa Omega TV
- Alpha TV
- Axa TV
- Partener TV
- Accent Tv
- Flux TV
- Tele 7 abc (din info. care le am stiu ca a  murit, dar ca toti cei care mor greu mai bantuie ceva timp : " Potrivit publicatiei „Globes”, Robinson, cunoscut si prin faptele sale de „salvator“ al Bancii Dacia Felix sau prin scandalurile de la succesoarea acesteia, Eurom Bank, va investi 10 milioane de dolari în viitoarea televiziune.
Este vorba despre un post cu mai multe canale, cu transmisie prin satelit, care va profita si de acoperirea larga oferita de TELE 7abc (75% din teritoriul României). Potrivit publicatiei online RevistaPresei.ro, canalul ar urma sa fie cladit chiar pe ruinele TELE 7. Investitia va fi intermediata de compania israeliana a lui Robinson, Milomour, care va face un joint venture cu Elran Holdings, conform ziarului „Globes”. " DIN SPTAMAN FINANCIARA " din 2005 este info. )

- SUPER 1 TV
- Ok Tv,

mai emit , au emis , vor mai emite ???? ce credeti ??? (pt. unele info. asept. confirmare din partea voastra)

De asemenea si in sfera DHT , de QTV s-a tot trambitat si acum nik nu se mai aude , pagina de net a lor www.qtv.ro aparea o imag. si scria "Under Construction " acum nici asta nu mai apare , ce se intampla ?
  • Antenei 2 i s-a retras licența :cursing: ;
  • Detalii despre Cosmos TV,  la  http://forum.softped...howtopic=108000 , vezi jos;
  • Olteniei TV   i s-a retras licența;
  • ProSport TV  i s-a retras licența acum 2 ani, dar Sîrbu va scoate un nou canal de sport la toamnă ;                                                                                                                            -notă specială : denumirea de PRO SPORT a fost vândută trustului Ringier, trust  care nu dorește să intre pe piața TV -
  • Fox Kids Romania nu a dispărut, ci acum se cheamă  Jetix RO.
  •   Robinson investește, acum, în BOOM TV (ex-QTV). La http://www.boomtv.ro/ găsești mai multe informații despre DTH BOOM TV  (ex-QTV), respectiv, la topicul BOOM TV http://forum.softped...p?showforum=127 . Canalele TV sunt denumite, tot , BOOM TV;
  • La restul ți-a răspuns a21alex:
Ești mulțumit? :)

Edited by megafanro, 21 June 2006 - 02:51.

Zygoth

Zygoth

specimen

View PostMaster-Vyk, on Jun 21 2006, 01:51, said:

Sal la toata lumea !

- Cosmos Tv
- Sigma Tv
- Student Tv
- Meteo Tv
- ProSport Tv
- Alfa Omega TV
- Alpha TV
- Axa TV
- Partener TV
- Accent Tv
- Flux TV

- SUPER 1 TV
- Ok Tv,

Deasemenea si in sfera DHT , de QTV s-a tot trambitat si acum nik nu se mai aude , pagina de net a lor www.qtv.ro aparea o imag. si scria "Under Construction " acum nici asta nu mai apare , ce se intampla ?

Punct cu punct:

- Antena 2 a pierdut licenta de satelit datorita politicii de amanari a trustului Imtact, dar sunt convins ca vor obtine din nou daca vor dori. Pe satelit, Antena 2 se afla in probe. Inca... :D

- Cosmos Tv pierduse si el licenta, insa au recastigat-o de curand. Probabil il vom vedea pe Vadim la concurenta cu Senzationescu. :death:

- Sigma TV este acelasi lucru cu Student TV. Prigoana a promis ca relanseaza acest post, insa pana acum nimic. Student TV emite terestru in Bucuresti programe de umplutura.

- Meteo TV inca o promisiune neonorata a lui Prigoana. Nu inteleg de ce dureaza atat, probabil a abandonat ideea. Cica post de televiziune fara nici un angajat...  :D

- Oltenia TV a dat faliment, la fel precum TELE 7 ABC.

- Pro Sport TV = fantezie, deocamdata

- Fox Kids Romania este Jetix

- Alfa Omega TV a urcat de curand pe satelit.

- Alpha TV Bucuresti va fi relansat in toamna, cica...

ALPHA TV-RELANSARE / Grupul Realitatea va relansa Alpha TV București 06/20/2006 08:25:37
București (MEDIA EXPRES) / 20 iun 2006 / Grupul media din care face parte Realitatea TV, Alpha TV, radio Total, Realitatea FM, radio Global, dar și grupul Cațavencu, va lansa la începutul toamnei un program exclusiv pentru București, Alpha TV Bu [...]

- Axa TV a urcat si ea de curand la satelit

- Partener TV nu prezinta nimic interesant. Daca mai continua in ritmul asta ii urmeaza lui Tele 7.

- Accent TV... Ce este aia?  :huh:

- Flux Tv face progrese mici. Dupa parerea mea intra pe acelasi segment de piata cu Senso.

- Tele 7 ABC a decedat ! Daca cineva, oricine, care a avut tangente vreodata cu acest post va lansa un altul, cred ca nu va avea nimic in comun cu TELE 7 ABC.

- Super 1 este un post cu licenta maghiara din suita A+, F+ si alte porcarii din astea... Nu s-a concentrat pe piata romaneasca, ca nici unul de altfel, deci...

- Situatia cu OK TV reprezinta inca o necunoscuta. Desi prezentat ca fiind un nou post de televiziune si facand teste pe satelit, ulterior pe frecventa acestuia a intrat Atomic TV.

- QTV este BOOM TV. S-a "rebrenduit"  :D  http://www.boomtv.ro/

Master-Vyk

Master-Vyk

Member

View PostZygoth, on Jun 21 2006, 19:05, said:

Punct cu punct:

- Fox Kids Romania este Jetix

- Axa TV a urcat si ea de curand la satelit

- Accent TV... Ce este aia?  :huh:

- QTV este BOOM TV. S-a "rebrenduit"  :D  http://www.boomtv.ro/

- De aceasta schimbare de brand ? mai exista in lume Fox Kids ?
- Ce gen de televiziune se anunta a fi ?
- Accent Tv - este o televiziune care se anunta sa isi faca aparitia , dar nu mai stiu nik. (prin a 2 jumatate a anului 2003 ) afla mai multe de la "rz" el zicea : "Urmatoarele canale Romanesti care vor intra pe cablu sunt : Accent TV, Flux TV, Telesport.
Ele au obtinut deja licentele si urmeaza ca in curand (nu se stie data) sa-si inceapa emisiile. "

http://forum.softped...showtopic=55936

http://www.bizcity.r...?...50&forum=22

aceste link-uri doar amintesc de acest post nik mai mult !

- Qtv ; de ce acesta rebrenduire se afirma ca in spate ar fi turcii de la Star mai sunt inca ???

Edited by Master-Vyk, 21 June 2006 - 21:51.

RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

*Pro-Digital*

View PostMaster-Vyk, on Jun 21 2006, 22:49, said:

- Ce gen de televiziune se anunta a fi ?
- Accent Tv - este o televiziune care se anunta sa isi faca aparitia , dar nu mai stiu nik. (prin a 2 jumatate a anului 2003 ) afla mai multe de la "rz" el zicea : "Urmatoarele canale Romanesti care vor intra pe cablu sunt : Accent TV, Flux TV, Telesport.
Ele au obtinut deja licentele si urmeaza ca in curand (nu se stie data) sa-si inceapa emisiile. "

http://forum.softped...showtopic=55936

http://www.bizcity.r...?...50&forum=22

aceste link-uri doar amintesc de acest post nik mai mult !

- Qtv ; de ce acesta rebrenduire se afirma ca in spate ar fi turcii de la Star mai sunt inca ???
Așa, cum am scris mai sus, Fox Kids nu a dispărut, ci, acum, se cheamă  Jetix. Noua denumirea  este valabilă peste tot, iată, câteva exemple : http://www.jetix.co.uk/ http://tv.disney.go....etix/index.html ș.a.
ProSport TV i s-a retras licența acum 2 ani. Numele <<PRO SPORT>> (inclusiv,  PRO SPORT TV , PRO SPORT FM)) a fost vândut trustului Ringier, trust care nu dorește să intre pe piața TV  -
Flux TV se află în pachetul digital U.P.C.-Astral Buc. și are program zilnic.
Multe posturi TV trebuiau să emită însă au rămas doar în stadiu de proiect ( ...acționarii  au depus dosar la C.N.A., au obținut licență, și după aceea, au rămas cu licența în ramă, deoarece nu aveau lovele...). :D  :w00t:

Edited by megafanro, 22 June 2006 - 00:10.

c.iordache

c.iordache

Junior Member

Antena 2 sau ce-o să emită acolo (16E, 11130/12222/V) este acum codat în PoverVu. De precizat că acum câteva zile pe respectivul PID (2110) apăruse o altă miră cu "Antena Internațional".

djnerio

djnerio

Junior Member

View Postmegafanro, on Jun 22 2006, 00:47, said:

Așa, cum am scris mai sus, Fox Kids nu a dispărut, ci, acum, se cheamă  Jetix. Noua denumirea  este valabilă peste tot, iată, câteva exemple : http://www.jetix.co.uk/ http://tv.disney.go....etix/index.html ș.a.
ProSport TV i s-a retras licența acum 2 ani. Numele <<PRO SPORT>> (inclusiv,  PRO SPORT TV , PRO SPORT FM)) a fost vândut trustului Ringier, trust care nu dorește să intre pe piața TV  -
Flux TV se află în pachetul digital U.P.C.-Astral Buc. și are program zilnic.
Multe posturi TV trebuiau să emită însă au rămas doar în stadiu de proiect ( ...acționarii  au depus dosar la C.N.A., au obținut licență, și după aceea, au rămas cu licența în ramă, deoarece nu aveau lovele...). :D  :w00t:

Unde ai vazut tu Flux TV in grila UPC ASTRAL Bucuresti????????????zi si mie ca eu stiu ca nu are Astralul asa ceva in grila lor de programe

*Victor*

*Victor*

Senior Member

View PostMaster-Vyk, on Jun 21 2006, 22:49, said:

Fox Kids a fost vândut de către compania FOX către altă companie (mi se pare ca este vorba de Disney), deci era normal să își schimbe numele.

RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

*Pro-Digital*

View Postdjnerio, on Jun 22 2006, 10:15, said:

Unde ai vazut tu Flux TV in grila U.P.C. ASTRAL Bucuresti????????????zi si mie ca eu stiu ca nu are Astralul asa ceva in grila lor de programe
În pachetul digital (grilă valabilă pentru U.P.C.-Astral Buc., pachetul Supreme):
  •                    TVR 1;
  • TVR 2;
  • TVR CULTURAL;
  • Antena 1;
  • Antena 3;
  • Pro TV
  • Acasă TV
  • Prima TV
  • Realitatea TV
  • B1 TV
  • Național TV
  • N 24
  • OTV
  • U Televiziune Interactivă
  • Hallmark
  • Pro Cinema
  • AXN 1
  • Romantica
  • TV Sport
  • Eurosport 1
  • Jetix
  • Minimax
  • TV K Lumea
  • MTV Romania
  • VH 1
  • Etno
  • Discovery Channel
  • Animal Planet
  • National Geographic
  • Reality TV
  • Cartoon Network RO, HU etc.
  • Discovery Science
  • Discovery Travel & Living
  • Discovery Civilisation
  • Viasat History
  • Duna TV
  • HBO
  • Telesport
  • TVR INTERNAȚIONAL
  • TVE I
  • RTL
  • PRO 7
  • CNN
  • TARAF TV
  • ATOMIC TV
  • RAI UNO
  • EURONEWS
  • BBC W
  • BBC P
  • teleshop 24
  • practic tv
  • fashion
  • Hustler
  • xxl
  • Saman. TV Turcia
  • tv5 Monde
  • M6
  • Flux TV
  • Alpha TV
  • TVRM
  • Mezzo
  • Extreme
  • Chasse...
  • Ab Moteu.
  • Money TV

Edited by megafanro, 22 June 2006 - 23:49.

RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

*Pro-Digital*

View Postc.iordache, on Jun 22 2006, 07:59, said:

Antena 2 sau ce-o să emită acolo (16E, 11130/12222/V) este acum codat în PoverVu. De precizat că acum câteva zile pe respectivul PID (2110) apăruse o altă miră cu "Antena Internațional".
  Momentan, Antenei 2 i s-a retras licența și, de aceea, au schimbat mira. ( „Antena Internațional“ se vrea să fie o alternativă la „PRO TV Internațional“  ?  Au renunțat la  „Antena 2“?). Cine știe, poate va apărea din toamnă, sub denumirea de RTL 2 RO :rolleyes:  :naughty: .

Edited by megafanro, 23 June 2006 - 02:20.

RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

*Pro-Digital*

View Post*Victor*, on Jun 22 2006, 12:13, said:

Fox Kids a fost vândut de către compania FOX către altă companie (mi se pare ca este vorba de Disney), deci era normal să își schimbe numele.
Ai dreptate. :peacefingers: Canalul Fox Kids a fost achiziționat de Disney.
Pentru fanii Jetix :  http://tv.disney.go....ix/index.html .

Edited by megafanro, 23 June 2006 - 02:15.

rvic77

rvic77

Senior Member

View PostZygoth, on Jun 21 2006, 19:05, said:

Punct cu punct:

- Sigma TV este acelasi lucru cu Student TV. Prigoana a promis ca relanseaza acest post, insa pana acum nimic. Student TV emite terestru in Bucuresti programe de umplutura.

-
Student TV nu mai emite de mai bine de 2 saptamani, sau cel putin cand scanez eu (ora 19-20) nu i-am mai gasit ! Aveau muzica cand emiteau si se vedeau/auzeau mult mai bine decat TVKlumea

Edited by rvic77, 23 June 2006 - 09:26.

Zygoth

Zygoth

specimen

View Postrvic77, on Jun 23 2006, 10:25, said:

Student TV nu mai emite de mai bine de 2 saptamani, sau cel putin cand scanez eu (ora 19-20) nu i-am mai gasit ! Aveau muzica cand emiteau si se vedeau/auzeau mult mai bine decat TVKlumea

E posibil. Ultima data cand am verificat erau acolo. Intre timp...  :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate