Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

ZF are site nou

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Site-ul ZF are acum o fata noua.


Quote

[ http://www.zf.ro/images/logo.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ZIARUL FINANCIAR lanseaza astazi noua versiune a site-ului de Internet ZF.ro, ce va aduce ca principale noutati stirile de business actualizate in cursul zilei (care urmeaza sa fie grupate in sectiunea ZF24 a site-ului), precum si o mult mai buna structurare si prezentare a informatiilor.

Site-ul - care este primul pas spre dezvoltarea ZF.ro intr-o platforma online extrem de complexa - va oferi, de asemenea, principalele stiri de business pe care cititorii ZF le vor putea citi pe larg in editia din ziua urmatoare.

"Lansarea noii variante a site-ului, care are o interfata mai prietenoasa si mai bine structurata, este doar un inceput, urmand ca in urmatoarele luni sa fie lansate noi facilitati care sa ofere cititorilor ZF si mai multa informatie si un plus de interactivitate", spune Vlad Nicolaescu, senior editor la ZF si responsabil de acest proiect.

Toate stirile de pe site-ul ZF vor fi oferite gratuit abonatilor ZF, care pot obtine un cont de utilizator al site-ului de la departamentul de abonamente ZIARUL FINANCIAR (apel gratuit 0800 88 93 93 sau tarif normal 031 82 56 242).

O alta noutate este posibilitatea de abonare numai la editia online a ZF - cei care opteaza pentru aceasta varianta putand face cadou editia print altcuiva, impreuna cu revistele lunare ProMotor si go4it!.

De asemenea, noul site lanseaza si un concept nou, de membru ZF.ro - cei care aleg aceasta varianta avand acces, in mod gratuit, la o parte a continutului de pe site, dupa simpla completare a unui formular online. Cu toate ca pana ieri ZF.ro oferea acces la intregul continut numai abonatilor, numarul de vizitatori ai site-ului ZF.ro a crescut cu 40% in luna mai a acestui an fata de luna mai a anului trecut, conform trafic.ro. Luna trecuta, ZF.ro a inregistrat peste 146.000 de vizitatori.

Noul site al ZIARULUI FINANCIAR va oferi o mai buna organizare pe sectiuni a materialelor din ziar si o facilitate de cautare imbunatatita, ceea ce permite utilizatorilor sa gaseasca mult mai rapid informatiile de care au nevoie.

Site-ul a fost conceput de Marius Cristea (IQads) in colaborare cu firma de programare WebSense. "Noul site ZF ofera, in primul rand, un acces mult mai usor la informatia valoroasa. Noua versiune incepe sa se ridice la calitatea continutului oferit de ZIARUL FINANCIAR, forma actuala fiind doar o prima etapa a dezvoltarii site-ului, ZF.ro urmand sa ofere in curand si multe alte servicii online", dezvaluie Marius Cristea.

Printre domeniile pe care este structurat site-ul se numara Companii, Banci si Asigurari, Burse, Business International, Politica sau Business Hi-Tech. Alaturi de acestea exista sectiuni separate pentru stirile in limba engleza, materialele de pe prima pagina a editiei print sau stirile Editiei de Transilvania. Tot pe site vor fi disponibile si suplimentele ZF, Profesii, Proprietati, Dupa Afaceri sau Ziarul de Duminica. [email protected]

Personal imi place mai mult decat versiunea anterioara, insa mai sunt unele probleme (rezolvabile) de programare si vizitatorilor le va lua putin timp sa se acomodeze.

In sfarsit un ziar romanesc ofera gratuit varianta online. Eu eram abonat si preferam editia online celei zilnice.. offline.

#2
decent

decent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.09.2005
per total la prima vedere arata mai bine decat varianta veche. totusi imi pare mai dezordonat acum. poate pana ne obisnuim.

#3
XtZy

XtZy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 10.12.2005
E curat, tableless... Mi se pare unul din cele mai bine aranjate ziare online.

Failed validation, 365 errors
This page is not Valid XHTML 1.0 Transitional!
:|

#4
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
e bunicel
fata de ce-a fost, mie chiar imi place...
si spun asta fiind un consumator de stiri...

oricum e bine ca urmeaza directia cu "schimbarea"... toata lumea a dat-o pe schimbare...
de la Evenimentul zilei (mi se pare mai degajat), Libertatea (tot incalcit), Prosport (pe ici - pe colo), Adevarul (si el un pic asa) pana la Atac (surprinzator) si Romania libera (mult mai curat)...

Numai Averea si Ziarul seamana LEIT cu The Sun (si aici nu vreau sa intru in polemici cu nimeni insa e chiar de prost gust sa copiezi).

In fine, care mai de care mai frumoase si mai aratoase...
Numai Gazeta Sporturilor arata a sait de vanzari de ciorapi de dama (vorba lu' nevasta-mea).

Succes ZF!

Edited by soul4blade, 20 June 2006 - 17:44.


#5
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
Arată foarte bine. Doar două observaţii:
- nu-mi înţeleg de ce linkurile din partea de sus sunt tăiate;
- feed-urile RSS sunt prea segmentate comparativ cu conţinutul, sunt feeduri care au doar 2, maxim 3 elemente.

#6
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
Imi place, simplu si curat.

La prima vedere vad doar niste pixeli albi la rollover-ul din meniul principal, borderu din dreapta, insa nu stiu daca e intentionat sau nu.

Ah si niciodata nu mi-a placut afisarea a zeci de mii de logo-ouri in footer..nu spun ca e ceva in neregula cu asta dar mie personal nu-mi place.

Bafta ZF!

#7
WeaselMan

WeaselMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 29.01.2004
Gandul are, de departe, cel mai fain site pentru un ziar, din toate punctele de vedere - layout, usurinta in citire, navigatie rapida, nu au reclame enervante, etc., etc. - mie imi place cel mai mult dintre toata ziarele online.

#8
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
probabil n-ai mai intrat de mult pe atac-online

#9
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003

View PostWeaselMan, on Jun 21 2006, 12:49, said:

Gandul are, de departe, cel mai fain site pentru un ziar, din toate punctele de vedere - layout, usurinta in citire, navigatie rapida, nu au reclame enervante, etc., etc. - mie imi place cel mai mult dintre toata ziarele online.


gandul?  glumesti?
ia vezi, gasesti ceva in arhiva? :w00t:

#10
XtZy

XtZy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 10.12.2005

View Postdacuburebista, on Jun 21 2006, 13:33, said:

gandul?  glumesti?
ia vezi, gasesti ceva in arhiva? :w00t:
Eu am gasit..  :confuzzled:
La ce te refereai?

#11
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
cred ca se referea la arhiva forumului

#12
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006

View Postagain, on Jun 21 2006, 13:20, said:

probabil n-ai mai intrat de mult pe atac-online
si pe mine m-a surprins atac-online, insa mi-a fost greu sa ma obisnuiesc cu citirea articolelor desi am vazut ca au pus o varianta aproape la fel cu cea veche, unde pot citi ziarul fix ca pe hartie, ceea ce n-am mai intalnit pe la alte site-uri.
in schimb, cel mai mult imi place - in continuare - Gandul: extrem de simplu (sau poate sunt eu prea batran ca sa mai surfez prin meandrele linkurilor)

pe de alta parte, nu-mi poate rapi nimeni placerea de a citi Academia Catavencu PE HARTIE...
Dincolo de hatisurile politice si interesele fiecarui patron de presa, gluma ramane gluma! Imi place!

Edited by soul4blade, 22 June 2006 - 15:57.


#13
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005

View PostXtZy, on Jun 20 2006, 15:29, said:

E curat, tableless... Mi se pare unul din cele mai bine aranjate ziare online.

Failed validation, 365 errors
This page is not Valid XHTML 1.0 Transitional!
:|
are tabele numai la Cursuri valutare, Indici bursieri si footer-ul cu link-uri
la prima vedere este urat rau din punctul meu de vedere.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate