Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Completare formular Detalii Tehni...
 Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Caut un VPN gratuit si un Antivir...

ajutor VPN
 Sfaturi montaj folie antivapori l...

Sistem audio recomandat

Borseta barbateasca

Ce este cu declaratiile cerute ce...

Card RDSTel cu 2 EUR credit gratuit?!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

bobo

bobo

Member

• Grup: Members
Salut!

Am citit pe pagina RdsTel:
http://free.rdstel.ro/form/

rds.TEL are pentru tine un card, pe care il primesti fara sa-l platesti !

Poti suna pe oricine vrei tu, fie ca este in Europa, Asia, America de Nord sau de Sud, Australia sau Africa. Completeaza corect formularul urmator si primesti (garantat!) un card cu 2 Euro credit. Vorbim serios.

Cineva a testat despre ce este vorba?

rz

rz

Moderator

• Grup: Moderators
Salut!.Tocmai am completat formularul.Maine merg cu buletinul la sediul lor pentru a ridica cardul.Abia astept sa testez cartela.RDS a mai avut o oferta de genul asta si pentru internet (360ore).E foarte bine ca au continuat cu astfel de oferte.
Multumesc pentru informatie!

LR

LR

Active Member

• Grup: Validating
Un sfat prietenesc... nu mai dati datele personale oricui ;) pt. sume derizorii de 2 Euro ... sau 360 ore de internet gratuit in intervalul 07.00 - 16.00 cand tariful RTC este maxim ...

rz

rz

Moderator

Nu dau oricui datele ci baietilor de la RDS care deja ma cunosc si cu care colaborez foarte bine de mai mult timp.Pot lua vre-o 3 - 4 cartele promotionale(bineinteles pe nume diferite).Ideea e de testare LR!.Vine omul la ei, verifica cum se aude si daca e multumit mai cumpara si alte cartele.Peste tot in lume sunt astfel de oferte.

BIGphAntom

BIGphAntom

Senior Member

• Grup: Senior Members
e nashpa ca nu dau la toti, numai la aia care sunt in zona RDS & RCS, eu unul nu pot completa forumalurul, deci nu primesc, tre sa incerc pe banii mei !

rz

rz

Moderator

Chiar acum am primit un mail de la RDS.
Cine suna in STATE de pe cartele RDS in perioada 01 - 04 iulie este taxat cu doar 5 centi !!!.

rz

rz

Moderator

Am verificat cartela RDS TEL.(pe Italia,de pe fix) Ce pot sa zic...
Claritate 5 (adica cristal) fara intarzieri dar din pacate in cele 2 minute de convorbire pe care le-am avut au fost 3 intreruperi de fractiuni de secunda la voce (asemanator cu ce se intampla la gsm cand scade brusc semnalul si apoi revine imediat).Nu au fost deranjante dar au fost...(poate nu se intampla intodeauna fenomenul acesta)

Acum mi-a picat fisa...Am sunat pe un mobil in Italia!.Daca acel mobil a provocat intreruperile?.Deci trebuie verificat de pe un fix pe fix in strainatate pentru mai multa siguranta.

mtest

mtest

Active Member

Originally posted by rz
Deci trebuie verificat de pe un fix pe fix in strainatate pentru mai multa siguranta.
E discutabil shi asta; Telecom Italia are anumite segmente de retzea VoIP (segmente de transport pt. retzeaua fixa); eh, uneori aceste segmente se mai aglomereaza... shi chiar daca nu, se aud la calitate VoIP...
Shi mai sunt viteji de-ashtia, ca doar n-are TI monopol pe ciobanie...

rz

rz

Moderator

E posibil si asta.Fixul de acolo e la o firma concurenta care probabil foloseste reteaua TI in anumite situatii (si sunt convins ca si firma respectiva foloseste VoIP).Important este ca poti comunica la tarife extrem de mici in conditii cat de cat de calitate!

ole

ole

Active Member

Am sunat de pe fix prin rds.TEL pe mobil in Italia si nu am avut probleme. Din pacate tariful fix - mobil este de ~ 2,5 ori mai mare decat fix - fix.

Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
De la dealeri se poate ridica? Sau numai de la Reprezentanta. Cat despre calitate, eu am testat Astral si se auzea bine si Zapp care se aude f. bine. In rest nu.

Shobolanu

Shobolanu

Member

Mi-am luat si eu 2 (si mai pot lua ) . Merge binisor , sun in Italia , aw - folosesc un serviciu gratis de telefonie (pc  2  telefon fix ) , cand am nevoie .
Ma cam enerveaza vocea roboatei ...
Serviciul il gasiti la www.chocophone.it
30 de minute pe luna ( nu va opreste nimeni sa faceti mai multe conturi ) , downloadati un soft si gataaaa...
Problema e ca liniile sunt cam ocupate de multe ori apare mesajul "Tutte le linie sono ocupatti , riprovare piu tardi" adica incercati mai tarziu , linii ocupate ....da' calu' de dar nu se cauta in dinti , e gratis .

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

• Grup: Senior Members
ok....am luat si eu cardul.....si am sunat in US si s-a auzit cam infundat....in grecia s-a auzit cristal clear....hmm...au RDS iesirea catre state prin VoIP??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate