Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Radare pe drumurile tarii

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Viridian

Viridian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.04.2005
Dupa cum spune si titlul, unde sunt radarele pe drumurile importante ale tarii.
De exemplu E85

Movilita IL(inconstant)
Cosereni IL(camere video)
Spataru BZ (uneori mutat la Costesti)
Posta Calnau BZ
Ramnicu Sarat BZ
Urechesti VN (inconstant)
Tisita VN (in sensul giratoriu)
Adjud VN
Racaciuni BC
Valea Lunga BC
Filipesti BC
Roman NT
Podul Iloaiei IS

Cine mai stie sa scrie!

#2
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Pe cel de la Posta Calnau il muta si la Potarnichesti (urmatorul sat spre Buzau). Eu acolo l-am vazut mai des.

#3
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
La Cosereni camerele Gatso Dynamic (la fel ca pe DN1) inca nu au montata bucla inductiva in asfalt, am fost foarte atent si nu am vazut asa ceva, in concluzie deduc ca nu sunt functionale inca.

#4
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
Targu Frumos si satele adiacente (IS). 75% din cazuri dai de radar mobil (masina in patrulare)
Vaslui - intrare dinspre Iasi (VS). Masina palmata de multe ori, fie intr-o statie de autobuz din zona, fie prin refugiile care delimiteaza cele doua sensuri de mers.
Focsani - Garoafa - Tisita - Marasesti (VN). In afara de arhicunoscutul radar de la Tisita, sunt foarte mari sanse sa dai peste o masina in patrulare. Fie merg cu radarul oprit si-l cupleaza cand te vad ca vii tare (patit pe propria piele), fie ascuns langa o benzinarie (generatoare de semnale false pentru detector), intr-o zona cu limitare 50km/h - vis-a-vis de Mausoleul de la Marasesti.
Focsani - centura si drumul de iesire spre Bucuresti (VN). Imposibil sa nu dai de un radar daca te plimbi jumatate de ora prin zona. Se zice ca Focsaniul ar fi pe primul loc in ce priveste aparatele radar per cap de locuitor, si tind sa cred.... Anul trecut cica aveau vre-o 10-11 pentru Focsani si zona sa de acoperire

#5
Viridian

Viridian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.04.2005
Intradevar, am mai vazut un radar mobil pirn zona Tisita. O singura data insa. Din cate am vazut Tisita incepe de la baza podului peste calea ferata venind din directia Marasesti. Asta inseamna ca daca intri tare pe pod il iei.

#6
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005
Radar mobil/fix noaptea la Podul Iloaiei (intre Targu frumos si Iasi)

Edited by wallkunst, 09 August 2007 - 09:50.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate