Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Testarile nationale prost organizate

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

tudve

tudve

Junior Member

• Grup: Members
Astazi la Ministerului Educației Naționale toti reprezentantii judetelor au venit pentru a intra in posesia subictelor de la testele nationale ...
o echipă de jurnaliști de la ziarul "Adevărul" au intrat in cladirea ministerului fara probleme si au solicitat subiectelor de la proba de istorie pretinzând că sunt reprezentanții Inspectoratului Școlar Dâmbovița, veniți să ridice subiectele, fara a fi legitimati. Acestia au intrat in posesia subiectelor după care s-au deplasat la Secția 3 Poliție din București, unde au relatat cum au procedat (fara a desface subiectele)

Pe de altă parte, purtătorul de cuvânt al Ministerului Educației Naționale, Mircea Mureșan, a anunțat că MEC a reclamat furtul subiectelor de istorie pentru județul Dâmbovița, în jurul orei 11, la aceeași secție de poliție. „Este un fapt reprobabil, de o gravitate deosebită. S-a declanșat deja o anchetă internă”, a adăugat Mircea Mureșan. „Vinovații vor fi descoperiți, iar examenele de capacitate se vor desfășura într-un climat normal.” Mircea Mureșan a mai precizat că, probabil, subiectele pentru istorie vor fi schimbate.

Poliția, dar și Ministerul Educației au declanșat o anchetă.

Ce sa mai zic .. un demers jurnalistic pentru care ministerul ar trebui sa le multumeasca .. vom vedea noi ce se  va intampla cu acesti jurnalisti, avand in vedere ca acest fapt poate fi considerat FURT ....  :deadtongue:

PS: jurnalisti cer demisia Ministrului Educației Naționale

mos ene

mos ene

Junior Member

View Posttudve, on Jun 17 2006, 12:06, said:

Astazi la Ministerului Educației Naționale toti reprezentantii judetelor au venit pentru a intra in posesia subictelor de la testele nationale ...
o echipă de jurnaliști de la ziarul "Adevărul" au intrat in cladirea ministerului fara probleme si au solicitat subiectelor de la proba de istorie pretinzând că sunt reprezentanții Inspectoratului Școlar Dâmbovița, veniți să ridice subiectele, fara a fi legitimati. Acestia au intrat in posesia subiectelor după care s-au deplasat la Secția 3 Poliție din București, unde au relatat cum au procedat (fara a desface subiectele)

Pe de altă parte, purtătorul de cuvânt al Ministerului Educației Naționale, Mircea Mureșan, a anunțat că MEC a reclamat furtul subiectelor de istorie pentru județul Dâmbovița, în jurul orei 11, la aceeași secție de poliție. „Este un fapt reprobabil, de o gravitate deosebită. S-a declanșat deja o anchetă internă”, a adăugat Mircea Mureșan. „Vinovații vor fi descoperiți, iar examenele de capacitate se vor desfășura într-un climat normal.” Mircea Mureșan a mai precizat că, probabil, subiectele pentru istorie vor fi schimbate.

Poliția, dar și Ministerul Educației au declanșat o anchetă.

Ce sa mai zic .. un demers jurnalistic pentru care ministerul ar trebui sa le multumeasca .. vom vedea noi ce se  va intampla cu acesti jurnalisti, avand in vedere ca acest fapt poate fi considerat FURT ....  :deadtongue:

PS: jurnalisti cer demisia Ministrului Educației Naționale

E Romania, ce mai e de mirare???????

si dupa examene apar scandalurile da nimeni nu stie de unde sau facut rost de subiecte.

Iar Ministeru Educatie "arunca capra in curtea vecinului" :thumbdown:

tudve

tudve

Junior Member

View Postmos ene, on Jun 17 2006, 13:10, said:

E Romania, ce mai e de mirare???????

si dupa examene apar scandalurile da nimeni nu stie de unde sau facut rost de subiecte.

Iar Ministeru Educatie "arunca capra in curtea vecinului" :thumbdown:

Chiar sunt curios ce vor pati jurnalistii.

Avand in vedere ca TRAIM in ROMANIA ... se poate intampla orice
Unii zic ca jurnalistii ar trebui anchetati pentru FURT!

rashid

rashid

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cum adica ce vor pati jurnalistii?  :huh:
Eu ma intreb ce vor pati cei care au inmanat subiectele unor indivizi a caror functie nu o cunosteau...

AlexIP

AlexIP

marele licurici

Si aia din Dambovita au mai primit subiectele la istorie? :w00t: Poate are careva vreun copil care da la istorie. :naughty:

rox

rox

Senior Member

• Grup: Validating

View Posttudve, on Jun 17 2006, 13:24, said:

Chiar sunt curios ce vor pati jurnalistii.

Avand in vedere ca TRAIM in ROMANIA ... se poate intampla orice
Unii zic ca jurnalistii ar trebui anchetati pentru FURT!
JURNALISTII sa pateasca ceva????? :huh: ok, din toata povestea eu am inteles ca MEC e de cacao, ca s-au facut de ras si ca au declansat o ancheta interna pentru pedepsirea vinovatilor-adica a persoanelor care au dat subiectele primului venit. tare ma intreb ce-ar fi fost sa se prezinte un elev " buna ziua, sunt fiul reprezentantului judetului x, tata are putina treaba , da' a zis sa mi le dati mie". :deadtongue:
cred ca jurnalistii n-ar trebui sa pateasca nimic. ar fi absolut ABERANT.

ccezar2004

ccezar2004

Senior Member

jurnalistul respectiv nu a comis nici o ilegalitate... poate sa fie doar sanctionat ca s-a recomandat cu alt nume.... si nici macar nu s-a dat drept altcineva (adica nu si-a insusit identitatea cuiva care ar fi trebuit sa ridice respectivele subiecte)

dar... traim in .ro.....

AlexIP

AlexIP

marele licurici

Hai sa zicem ca tu (oricare dintre voi) esti plecat din localitate. Daca eu vin la mama ta si ii zic ca m'ai trimis tu ca ai nevoie de bani (ti s'a furat telefonul, nu o poti contacta) si mama ta imi da banii, crezand ca sunt pentru tine, eu nu am nici o vina si ar fi aberant sa patesc ceva? :huh:

Din ce zice tudve acolo, jurnalistii au pretins ca sunt altcineva. Vina e ca nu au fost legitimati si au fost crezuti pe cuvant. Afaik, asta se cheama uzurpare de functie, fals in declaratii si uz de fals (mi se sopteste in casca, probabil intra la inselaciune). Nu s'au gandit ca o sa vina hotii sa pretinda ca sunt reprezentantii unui judet. Foarte bine, de acuma toti reprezentantii inspectoratelor judetene din toate cele zeci de judete vor trebui legitimati si amprentati, multumita jurnalistilor de la Adevarul care nu altceva mai bun de facut ca sa isi creasca ratingul.

edit: ma fac jurnalist, daca asa mi se da dreptul sa fac chestii dinastea. Zic si eu ca sunt de la OPC si ca trebuie sa testez daca e buna mancarea in restaurantul X si manc pe de gratis si dupa aia daca apar probleme zic ca eram in misiune sub acoperire ca sa dovedesc ca astia servesc pe de gratis pe cei de la OPC. :death:

Edited by AlexIP, 17 June 2006 - 13:04.

rox

rox

Senior Member

• Grup: Validating

View PostAlexIP, on Jun 17 2006, 13:54, said:

Hai sa zicem ca tu (oricare dintre voi) esti plecat din localitate. Daca eu vin la mama ta si ii zic ca m'ai trimis tu ca ai nevoie de bani (ti s'a furat telefonul, nu o poti contacta) si mama ta imi da banii, crezand ca sunt pentru tine, eu nu am nici o vina si ar fi aberant sa patesc ceva? :huh:

Din ce zice tudve acolo, jurnalistii au pretins ca sunt altcineva. Vina e ca nu au fost legitimati si au fost crezuti pe cuvant. Afaik, asta se cheama uzurpare de functie, fals in declaratii si uz de fals (mi se sopteste in casca, probabil intra la inselaciune). Nu s'au gandit ca o sa vina hotii sa pretinda ca sunt reprezentantii unui judet. Foarte bine, de acuma toti reprezentantii inspectoratelor judetene din toate cele zeci de judete vor trebui legitimati si amprentati, multumita jurnalistilor de la Adevarul care nu altceva mai bun de facut ca sa isi creasca ratingul.

edit: ma fac jurnalist, daca asa mi se da dreptul sa fac chestii dinastea. Zic si eu ca sunt de la OPC si ca trebuie sa testez daca e buna mancarea in restaurantul X si manc pe de gratis si dupa aia daca apar probleme zic ca eram in misiune sub acoperire ca sa dovedesc ca astia servesc pe de gratis pe cei de la OPC. :death:
mama nu da nimic nimanui decat dupa ce se asigura. B)  :proud:
daca eu ma duc la banca si spun " buna ziua, am venit sa ridic cei 5000 $ din contul care a fost deschis alaltaieri"( pur intamplator) nu-mi pune nimeni banii in brate

AlexIP

AlexIP

marele licurici

MEC nu e banca. Daca opresti masina cu subiecte, se cheama politia. Daca opresti masina bancii cu bani, te impusca si dupa aia cheama politia. B)

p.s. bravo pentru mama ta rox, dar nu e reprezentativa pt majoritate. :bigwhitegrin:

cielo

cielo

Senior Member

Ce uz de fals? Daca reporterul respectiv ar fi obtinut ceva foloase materiale sau de alta natura din vanzarea acelor subiecte atunci era incadrat la uz de fals. Din moment ce el a depus la sectia de politie plicul cu subiecte intact, in mod evident nu a obtinut nici un folos

Edited by cielo, 17 June 2006 - 19:50.

Zaoris

Zaoris

Junior Member

Romania,eh..
Jurnalistii doar au demonstrat cat de proasta-i lumea in ziua de azi...din pacate o sa fie pedepsiti..

AlexIP

AlexIP

marele licurici

View Postcielo, on Jun 17 2006, 20:48, said:

Ce uz de fals? Daca reporterul respectiv ar fi obtinut ceva foloase materiale sau de alta natura din vanzarea acelor subiecte atunci era incadrat la uz de fals. Din moment ce el a depus la sectia de politie plicul cu subiecte intact, in mod evident nu a obtinut nici un folos

Rating. :bigwhitegrin:

flo_demonn

flo_demonn

New Member

Da toti ne-am saturat de scandaluri! .. inca unul, Testele Nationale
M-a surprins ca nu am vazut pe Softpedia deja un topic.. :o
M-am trezit deschid Tv-ul si...ce sa vezi....Testele Nationale obtinute :))

link : http://www.adevarulo.../_188454_2.html

Bine ca nu sunt in a VIII-a ... ce mai urmeaza? sa obtina si cele de la Bac?

Edited by flo_demonn, 18 June 2006 - 09:49.

aurel.ion

aurel.ion

Yoghin MISA - Campion Sah Softpedia

Oricum invatamantul nostru este o gluma completa din cauza programei scolare aberante.

Scandalul asta ar fi bun daca Hardau si-ar da demisia, si invatamantul ar scapa de el pus mot-cocot in frunte, ca bomboana pe coliva, dar evident ca ala si-a pierdut demult orice urma de onoare (presupunand prin absurd ca a avut vreodata asa ceva), asa ca tare ma indoiesc ca-si va da demisia.

radumiki

radumiki

funny content creator

• Grup: Moderators
Incompetenta , proasta organizare , indolenta , e.t.c . sunt epitete cu care pot fi caracterizati fara probleme cei de la MEC . -_-

aurel.ion

aurel.ion

Yoghin MISA - Campion Sah Softpedia

View Postradumiki, on Jun 18 2006, 10:59, said:

Incompetenta , proasta organizare , indolenta , e.t.c . sunt epitete cu care pot fi caracterizati fara probleme cei de la MEC . -_-
...prostie, rea-vointa, cinism.

cielo

cielo

Senior Member

View PostAlexIP, on Jun 17 2006, 21:13, said:

Rating. :bigwhitegrin:
Rating-ul este un efect indirect, resimtit fara a deschide acel plic. Lucrul asta ma face sa cred ca nu poate fi incadrat la uz de fals; in schimb, la folosirea unui nume fals...poate cineva care are o pregatire in drept penal ne poate lamuri

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate