Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Despre PISICI

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
13370 replies to this topic

#73
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
pana la urma ce ai facut?
ai fost la veterinar?

#74
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
.... am gasit exceptii in toata casa !!!!!!

#75
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

Quote

Originally posted by addicted
eu zic k e pisica


Subscriu!

#76
Taken7

Taken7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.04.2004
Salut la toata lumea. Stie cineva ce efecte pot avea intepaturile unei albine in boticul pisicii? Sau cum se poate remedia? De mieunat nu miauna deci banuiesc ca nu o doare prea tare deoarece are energie in ea si comportamentul e destul de normal exceptand faptul ca vrea sa-si curetze locul intzepat.

#77
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Te previn că lucrul întâmplat poate avea un efect foarte nașpa. Am avut și eu o pisicuță înțepată, nu m-a dus capul s-o duc la veterinar și-a făcut un ditamai felgmonul. Du-o să-i curețe înțepătura de acul rămas și să-i administreze antistafilococice. În caz contrar, riști o septicemie.

#78
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
sora mea a gasit o pisicuta micuta de vreo o luna, care a fost muscata de caine/caini, muscaturi care i-au atins si un nerv, si se pare ca nu poate urina... adica din cate am inteles (eu nu stau cu ea) urineaza doar cand vezica este plina, un fel de "da pe din-afara"...

chiar nu se mai poate face nimic?

#79
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
pai la intrebarea ta, cred ca doar un veterinar ar putea sa-ti dea un raspuns...

#80
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
[ai ma gandeam ca poate este unul pe forum... ca ea a fost deja la doctor...

#81
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
thread closed... nici un raspuns, si se pare ca pana la urma nu i-a atins nervul respectiv... inca nu este sigur, dar daca vreti, va tin la curent...

#82
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Ce-a mai facut pisica?

#83
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
e destul de ok, din cate am inteles... nu are nici o problema, dar nu vrea si pace sa faca la "olita"...

eh, sa mai creasca un pic si vedem...

#84
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Nici eu nu reuseam sa-l conving pe al meu sa faca la tavita. Am observat in timp ca ii placea sa fac pe pungi su lucrusi fasaitoare (ghiozdanul fratelui meu si geaca de fas a unui prieten :)  ) si i-am pus in loc de tavita o punga pe care, treptat am acoperit-o cu nisip de pisici iar in final i-am pus la loc tavita.

#85
zitronianu

zitronianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.08.2004
...nu ride  dar chestia e urmatoarea :
la pisicile f.f. mici ca sa urineze si sa ... trebuie sa le stimulezi cu o bucatica de vata umezita cu apa calduta sau ceai de musetel ca altfel ele nu stiu sa faca singure ,
in mediul natural pisica-mama linge zona anala si le provoaca eliminarea ,
si eu am avut o pisicuta mica mica , gasita moarta de frig in luna martie , si a trebuit s-o iau de la zero cu cresterea
nu-i da nimic altceva decat lapte , si eventual vaccin

#86
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Are dreptate zitronianu. Cat sunt foarte mici, pisica-mama le linge sub coada pentru a incepe sa-si faca nevoile.
Pisica mea (de la parinti) a inceput sa faca pishou in... chiuveta!!! La nisip face numai kk! Destepte pisicile astea!

Edited by Africanul, 10 November 2004 - 14:04.


#87
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
nu stiu unde faci pisu, o sa intreb pe sor-mea.

dar kk sigur nu face la "olita"... ksa vedem ce o iesi, ii spun sa o maseze... problema e c se cearta cu pisica mare, si poate si de frica sa nu se duca sa faca (tavita nu e la ea in camera)

#88
zitronianu

zitronianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.08.2004
daca mai ai inca o pisica mai mare in casa , vei avea probleme mai tarziu, ca o sa se bata intre ele de la mancare, locuri de dormit, lada cu nisip si mangaiat ...

fa asa :  vezi locul unde doarme pisica mare, si pune acolo niste carpe  / haine uzate , las-o sa doarma cateva nopti pe ele, apoi ia carpele si freaca cu ele blana pisicutei celei mici , astfel ea se va impregna cu mirosul celei mari , pisica cea mare se va apropia mai usor de ea, si eventual o va adopta , la sfarsit vor dormi impreuna .....
succes ....

#89
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
ok, multumesc mult...

problema e ca pisica mare e batausa de cand era mica (o am de pe la o luna si un pic, a gasit-o sora mea in curtea liceului, bolnava, probabil chinuita si cu mustatile taiate); dar cand zic batausa... pai bate tot...

iar pisica mica nu vrea mama sa o tina... desi momentan o sa o pun sa incerce metoda ta.

pentru kk nu ai nici un sfat?

#90
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
http://home.wanadoo....ink/maukie2.swf

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate