Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Despre PISICI

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
13370 replies to this topic

#12547
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu cumpar de pe petmart stronghold ori selehold. Este pachet de 3 pipete, pret per pipeta ~35 lei. Daca ii fac 2-3 deparazitari pe an merita sa cumpar ceva de calitate. Deci nu pot recomanda decat stronghold/selehold de care am fost multumit.

Edited by MembruAnonim, 26 June 2022 - 07:42.


#12548
Tesco6654

Tesco6654

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2022

View PostMembruAnonim, on 26 iunie 2022 - 07:41, said:

Eu cumpar de pe petmart stronghold ori selehold. Este pachet de 3 pipete, pret per pipeta ~35 lei. Daca ii fac 2-3 deparazitari pe an merita sa cumpar ceva de calitate. Deci nu pot recomanda decat stronghold/selehold de care am fost multumit.

View PostMembruAnonim, on 26 iunie 2022 - 07:41, said:

Eu cumpar de pe petmart stronghold ori selehold. Este pachet de 3 pipete, pret per pipeta ~35 lei. Daca ii fac 2-3 deparazitari pe an merita sa cumpar ceva de calitate. Deci nu pot recomanda decat stronghold/selehold de care am fost multumit.
Petmart am vrut sa scriu, am incurcat cu maxipet. Am sa incerc si eu sapt. viitoare cu selehold, mersi pt. sugestie.

#12549
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Apropo, cel mai probabil stii, insa scriu si pt cei care folosesc pt prima oara pipete stronghold/selehold: pipeta se pune pe piele la ceafa/intre "omoplati". Deci dai parul la o parte, faci un fel de carare si storci pipeta. Trebuie sa intre in piele. Stronghold si selehold sunt pt deparazitare atat interna cat si externa.


https://www.youtube....rts/BE_ltV5sMv0

Edited by MembruAnonim, 26 June 2022 - 14:58.


#12550
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vreti sa vedeti ceva misto? Posted Image Usain Bolt este mic copil Posted Image))


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0RK4z_INJkg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 27 June 2022 - 13:02.


#12551
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Apropo, are cel putin 12 ani matza Posted Image

Edited by MembruAnonim, 27 June 2022 - 14:36.


#12552
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
De unde stii varsta?

Unele pisici traiesc peste 20 de ani, deci nu m-ar mira sa aiba 12.

#12553
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La 1:20 stapanul zice ca mâța nu a pierdut nicio cursa in cei 12 ani de cand se intrec.

#12554
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 13.02.2006

View PostMembruAnonim, on 27 iunie 2022 - 13:00, said:

Vreti sa vedeti ceva misto? Posted Image Usain Bolt este mic copil Posted Image))


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0RK4z_INJkg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Norvegiana de padure? Ca seamana cu Jessie a mea.

#12555
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deci are 14 ani. Pt ca zice ca au inceput sa alerge de cand avea pisica 2 ani. La 14 se mentine bine de tot.

#12556
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002
Desi ii ofer hrana umeda preferata, bete si bobite recompense si la discretie boabe de hrana uscata, motanelul meu a inceput sa captureze si sa manance... lacuste. Tot gasesc prin casa perechi de picioare spate de lacuste, alea sunt singurul lucru care ramane din ele. Se pare ca intai isi cara prada in casa si o consuma acolo, in liniste. Pana acum prindea si manca doar muste.

#12557
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Instinctul de vanator. Este ceva normal as mai vaneze ceva desi are mancare la discretie. Eu nu mi-as face griji.

#12558
Tesco6654

Tesco6654

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2022
Mai are cineva problema mieunatului... i-as spune prosteste? Pana la castrare era un dezastru, de la 1am pana 4-5am parca o lua razna. Dupa castrare s-a mai cumintit: toata seara fie doarme sau sta linistit... insa intre 5:15 si 5:30, cu o precizie macabra, incepe sa miaune iara. Pana pe la 06:00, hai 06:30. Dupa se culca.

Am citit cum ca ar cere de mancare, insa nu mananca pana la pe la 9-10 niciodata. Si oricum nu o face dupa somn. De joaca are si nu chef, mai degraba de petting si atentie.

As incerca si ideea unui redditor putin cam dura, de a-l inchide intr-o camera de la 5:30 cateva zeci de minute pt. a asocia mieunatul cu ceva ce nu trebuie facut (?!?!?!).

Sanatos este, de 2 ori am fost la vet cu mieunatul asta. A doua mai ca am fost luat in ras pt. motivul vizitei.

Inteleg ca el nu o vrea s'o faca din rautate, insa chiar e deranjant. Am si o conditie medicala urata unde somnul e esential... iar chestia asta chiar nu ajuta.

#12559
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,436
  • Înscris: 30.08.2017
La noi pe la ora aia vine și ne deranjează, face zgomot cât să ne atragă atenția. Pare că are chef de joacă. Răspunsul e același, il închidem în baia în care are spațiul lui... dar nu pare să facă vreo asociere.

#12560
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002

View PostTesco6654, on 04 iulie 2022 - 04:46, said:

Mai are cineva problema mieunatului... i-as spune prosteste? Pana la castrare era un dezastru, de la 1am pana 4-5am parca o lua razna. Dupa castrare s-a mai cumintit: toata seara fie doarme sau sta linistit... insa intre 5:15 si 5:30, cu o precizie macabra, incepe sa miaune iara. Pana pe la 06:00, hai 06:30. Dupa se culca.

Am citit cum ca ar cere de mancare, insa nu mananca pana la pe la 9-10 niciodata. Si oricum nu o face dupa somn. De joaca are si nu chef, mai degraba de petting si atentie.
El atunci se trezeste si are chef de joaca. Motanul meu face la fel. Vine dimineata pe la 5-6 si se urca pe pieptul meu pentru a fi mangaiat. Sau se bate cu leul sau de plus daca e intr-o dispozitie mai activa. Daca cere mancare, incearca sa-i dai hrana preferata (hrana umeda) seara inainte de culcare. Dimineata nu va fi flamand.

#12561
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
A mea pe la 1 dimineata trage o sesiune de mieunat ca si cum ar vana ceva prin casa, apoi se calmeaza. Nu o mai aud, m-am obisnuit.

#12562
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
Tesco, baga-i o sesiune de joaca seara, 15-20 min, cu o jucărie tip undita sau cu lumina laser.

#12563
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 13.02.2006
Apropos de jucarii, a folosit cineva flipity fish de la Mediashop?

#12564
Tesco6654

Tesco6654

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2022
Cet de la Petmart au bagat antiparazitarele cu reteta, cu ridicare personala. Eu le'am trimis un e'mail unde le'am spus ca ajung greu in Bucuresti, au fost de acord sa mi le trimita prin curier. Deci daca nu sunteti din Bucuresti si nu ajungeti, incercati sa vorbiti cu ei. Am vazut cateva persoane care se plangeau de asta, poate ajuta pe cineva.

View Postcorinadaniela, on 04 iulie 2022 - 17:18, said:

Tesco, baga-i o sesiune de joaca seara, 15-20 min, cu o jucărie tip undita sau cu lumina laser.
Avem sesiuni de zeci de minute, ore chiar in fiecare zi. Nici mancarea nu ajuta. Pana la urma l'am inchis intr'o camera, are litiera si jucarii acolo. Partea buna e ca dupa cateva ore de "carcera" incepe sa se linisteasca, sper ca pe viitor sa nu mai fie nevoie sa'l inchid.

View Postrinaldoparaipan, on 05 iulie 2022 - 11:39, said:

Apropos de jucarii, a folosit cineva flipity fish de la Mediashop?
Am vazut pe aliexpress ceva asemanator, un fel de peste care vibreaza si lasa impresia ca se misca. Pe al meu nu'l atrage nimic ce are miscari repetitive, in afara de undite nu ii mai iau nimic ca e inutil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate