Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Despre PISICI

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
13370 replies to this topic

#11827
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
E simplu, stai pe un scaun, iei pisica pe tine cu burtica in sus si capul  spre genunchii tai, ii deschizi gura si bagi pastila inspre gat. O tii cu gura inchisa pana inghite.

#11828
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,297
  • Înscris: 05.11.2009
Eu am un motan zbuciumat și am adoptat sistemul din clipul de aici. Merge de minune. Prima dată mi-a fost mai greu, dar acum m-am obișnuit.

#11829
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La mine nu sta sa ii tai unghiile. Voi cum faceti?

#11830
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,297
  • Înscris: 05.11.2009

View PostMembruAnonim, on 05 mai 2021 - 11:56, said:

La mine nu sta sa ii tai unghiile. Voi cum faceti?
Îl prind când doarme. Mai stă când vorbesc cu el și îl mângâi.

#11831
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Oarecum cum face tipa din clip. Si canadianul veterinar are un clip bun.
Dar mai rapid. Si cu mai multe snacksuri.

Pana o obisnuiesti si te obisnuiesti si tu cu taiatul nu e cazul sa le tai toate in aceeasi sesiune. Tai o gheara azi, ii dai un snacks sa vada despre ce-i vorba.

In mod normal si eu i le taiam cand era adormita, dar saptamana asta i-am aratat foarfeca si a venit de bunavoie, ca stia ca haleste curcan de la Cosma :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zlVkqT56CY0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11832
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Sofi pazind vigilenta rasadurile de ardei iute.

Attached File  19.05.21.jpg   155.36K   33 downloads

#11833
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009

View PostMembruAnonim, on 05 mai 2021 - 11:56, said:

La mine nu sta sa ii tai unghiile. Voi cum faceti?

La început o lua fii-mea în brate cu o mana, ținând-o strâns de pielea de pe ceafa, cu cealaltă mana. Asa proceda și medicul veterinar, prinsul pisicii de ceafa are rolul de a o imobiliza, ca atunci când pisica mama își ia puii în gura și ii cară de colo-colo. Fii-mea se așeza cu ea în brate, pe marginea patului și eu ii tăiam rapid gherutele. Acum, ca pisica s-a obișnuit cu tăiatul unghiilor, fii-mea doar o tine în brate, nu este nevoie s-o mai apuce și de ceafa.

#11834
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,297
  • Înscris: 05.11.2009
Eu îl mângâi cu grijă, vorbesc cu el, dar trebuie să aibă și chef. Dacă nu are chef, îl las și încerc altă dată.

#11835
iulia1717

iulia1717

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.05.2021
Haideti sa va spun povestea mea��..acum o luna cineva a postat pe fb o pisica pe strada ca e foarte alintata si cine vrea sa o ia acasa...asa ca eu buna samariteana mi am convins sotul(eu fiind alergica la pisici) si am plecat sa o iau..am adus o cu greu acasa..nu ii place neam sa stea in brate..am adus o acasa..si a dormit toata ziulica..asta se intampla acum o luna...am deparazitat o si am trait linistiti pana acum..se trezea la 6 se ducea manca se juca  daca o alintai statea chiar si cu burtica in sus...o pisica model chiar daca e de pe strada...nu se suie in pat..nu isi ascute ghearele decat de covor..nu se suie nicaieri decat pe geam...nu trage de plasa...era vorbareata dar nu deranja pe nimeni...eii..lucrurile se schimba acum...dupa sterilizare...  am sterilizat o frumos..doc a zis ca are cam 2 ani..avea si putina raie in urechi si i a pus o pipeta....prima zi era ametita nu a scos un sunet...in schimb de a doua zi pana azi(a4a zi)..se trezeste la 6 si miauna...miauna toata ziuaaaa..nu inteleg ce vrea..ce pot sa ii fac..

Ps..in ceea ce priveste alergia m am imunizat la ea..nu ma afecteaza ea..in schimb la alte pisici inca se manifesta urat..cu nas infundat ..curg ochii..stranut..senzatie de sufocare

#11836
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
La doctor, poate o doare dupa operatie. De ce mai aștepți?

#11837
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O doare operatia. Si eu am patit la fel. Dureaza cam o saptamana pana isi revine, se reculereaza.

#11838
iulia1717

iulia1717

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.05.2021
Doar daca o alint nu mai miauna...cum iau mana de pe ea cum incepe concertul..mi s au dat 3 pastilute sa ii dau jumatate de pastila pe zi...nu stiu pentru ce sunt...

#11839
iulia1717

iulia1717

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.05.2021
Operatia arata bine..nici macar nu se linge acolo...doar se uita cateodata sa vada ce e si atat

#11840
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Trebuia sa ii dea si analgezic pentru 2-3 zile, dar putini veterinari fac asta :)

#11841
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

View Postiulia1717, on 24 mai 2021 - 12:17, said:

Doar daca o alint nu mai miauna...cum iau mana de pe ea cum incepe concertul..mi s au dat 3 pastilute sa ii dau jumatate de pastila pe zi...nu stiu pentru ce sunt...
Cred ca sunt antibiotice. Si mie mi-a dat dupa ce am sterilizat catelusa dar injectabil.

Edited by Freddy12, 24 May 2021 - 13:50.


#11842
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
A trecut printr-o trauma, va fi mai alfel cateva zile pana se sudeaza putin si operatia.
Daca tace cand pui mana pe ea, nu mai lua mana Posted Image

#11843
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Bună!
Aveți experiențe cu ureche reparată sau nu, după operație pentru hematom auricular?

La pisica mea, în urma operației, a rămas urechea in jos și nu pare sa se mai refacă acel cartilaj.
Ma întreb dacă există șanse.

#11844
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Contra purecilor aveți ceva recomandare? Am luat ceva pudra și curelusa și cu toate astea am o pisicuta de se tot umple de pureci.



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate