Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Despre PISICI

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
13370 replies to this topic

#10945
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Astazi de dimineata a mancat o jumatate de pliculet de wiskas. Nu mai are bale la gura. Insa inca merge ametit. Adica nu il tin picioarele, face cativa pasi si se dezechilibreaza. Ceea ce ma sperie destul de tare. De la ce o fi ameteala asta?

#10946
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014
E greu sa-ti dai seama, pot fi multe cauze. Mergi totusi la un consult cu el, e cel mai bine pentru linistea voastra. :)

#10947
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
As merge, dar unde? Toti sunt in minivacanta. Nu am gasit nici unul disponibil.
In alta ordine de idei, se pare ca e mai bine. Deja merge mai bine, sare singur de jos in pat si invers . Fata de ieri, cand dupa doi pasi cadea jos, eu zic ca e mai bine. Si-a facut si nevoile la litiera, a mai papat niste wiskas ... deci e mai bine. Marti il duc la un consult oricum. Sa ma asigur ca totul e ok.

Edited by XL700VA, 04 June 2017 - 10:58.


#10948
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
A treia zi. Motanelul pare mult mai bine. A cerut insistent afara. Cand l-am vazut cum mieuna langa usa i-am dat drumul. A inceput sa alerge, sa sara prin curte ... sper ca nu am facut rau ca l-am lasat. Totusi nu e vindecat complet. A vrut sa sara un gard de lemn (pe care inainte il sarea fara probleme). Acum a reusit deabia din a doua incercare. Insa pare vioi, alearga, mananca ... sper sa fi depasit problema.

#10949
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Vă țin pumnii! Se pare că și-a revenit. În tot cazul, nu mai este o urgență, puteți aștepta până mâine :).

#10950
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Multumesc la toti pentru sustinere. Cred ca si-a revenit. Cum am spus a cerut afara. Acum 5 minute mi-a adus in casa o victima. Pe care a abandonat-o pe hol. Am luat victima si am aruncat-o in gradina:
Attached File  20170605_110826.jpg   530.3K   46 downloads
Si asa arata acum ucigasul:
Attached File  20170605_111014.jpg   303.53K   48 downloads
Cred ca e spre bine daca s-a apucat sa vaneze soareci.

#10951
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Poate o fi molfait vreun soarece otravit sau a mancat o planta otravitoare. Foarte multe plante sunt toxice pentru pisici. Iti caut eu lista si sa le faci sa dispara din curte.
...............
Asta ar fi o lista, mai caut.
http://m.animalzoo.r...-otravi-pisica/

Si mai jos ai sfaturi de la veterinar pentru cazuri de otravire.
https://www.vanelliv...e-pentru-pisici

Edited by Freddy12, 05 June 2017 - 13:38.


#10952
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Multumesc frumos. O sa ma uit prin gradina, sa nu fie ceva din ceea ce ati spus dvs.
LE lalele am in gradina. Ups. Sa vad cum scap de ele.

Edited by XL700VA, 05 June 2017 - 14:02.


#10953
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Uite inca o lista in engleza de pe un site veterinar foarte bun.
http://www.petmd.com...oisonous_plants

#10954
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 09.01.2008
Am si eu cateva zeci de lalele si narcise si nu s-a atins de ele. N-as putea sa renunt la ele doar pt ca natura nu-si face treaba. Pisica stie (ar trebui sa stie) ce nu-i bun pt ea.

#10955
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Puii sunt mai dispusi sa puna limba pe te miri ce. Dupa ce se maturizeaza, se potolesc. Sa-l fi vazut pe catelul meu ce bale avea  dupa ce a luat o broasca in gura!

#10956
Velareya

Velareya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 17.04.2016
Hello, lume!

De o perioada, motanul meu a adoptat un comportament ciudat si foarte indezirabil: continua sa-si faca treburile in litiera daaaaar, din cand in cand, daca gaseste cate-o 'carpa' pe jos, se decide s-o "marcheze". Intr-o noapte a deschis un sertat, a scos ce era pe-acolo, iar dimineata am observat ca-si facuse treburile pe o cuvertura de pat scoasa de-acolo. Alta data si-a facut treburile pe carpa de sters praful. Azi l-am prins iar luand pozitia specifica deasupra unei genti care picase din cuier.
Ah, in urma cu 2+ ani, si-a facut nevoile in cosuletul lui, dar atunci am presupus ca a facut-o de frica, fiind prima sau a doua zi de cand era in casa noua. De-atunci nu s-a mai intamplat. In pat n-a facut niciodata, nici pe covor (deci face asta doar pe textile impaturite/de dimensiuni relativ mici).
Litiera e mereu curata. Motanul e sterilizat. Are 3 ani.
Ce l-o fi apucat?

Edited by Velareya, 10 June 2017 - 11:14.


#10957
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
E stresat ori cere atentie. Analizeaza-ti comportamentul si vezi daca nu s-a schimbat ceva in ultimii 2ani. A aparut un copil sau un alt animalut in casa voastra?

#10958
Velareya

Velareya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 17.04.2016
Nu s-au produs schimbari in ultimii 2 ani. Atentie ii acord ca de obicei. Stresat n-are de ce sa fie, as zice ca e chiar invers, el o streseaza pe veterana familiei de cand l-am adus, ea lasa dupa el.
Ce mi se pare interesant e faptul ca nu-si face nevoile in afara litierei decat atunci cand se iveste vreo ocazie ca cele mentionate anterior.

#10959
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 13.02.2006
Prima ieșire în natură

Attached Files



#10960
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
https://forum.softpe...zodiac-jupiter/
Daca stie cineva, ceva informatii rog sa ma anunte.


#10961
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ia-o acasa daca vrei, nu cred ca e "pierduta", e perioada lor, or fi adus-o stapanii intr-o zona populata in speranta ca isi va gasi stapan.

#10962
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 09.01.2008
Noi am scos din preajma unei haite de caini 2 pisoi mititei si slabanogi. I-am luat acasa sa-i ingrijim si sa le gasim familie. Au fost abandonati de cretini care sacrifica niste animale nevinovate pentru 100 lei cat ii costa sterilizarea pisicii.
Daca e cineva interesat astept mesaj. Pot sa-i duc oriunde in Bucuresti.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate