Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Rezervari cazare, on-line

- - - - -
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#379
Jenny_26

Jenny_26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.03.2017

View Postsarbulb, on 12 martie 2017 - 11:55, said:

Am rezervat si platit ( deja ! ) prin airbnb ; oferta diversificata cu preturi super-OK , cazare in apartament . Asa cum spuneau colegii , rezervarea trebuie musai platita in urmat 24 h , cu cardul . Inainte am cautat mult pe booking dar nu am gasit asa locatii bune , preturi , ... .
Avantajul la booking este ca poti gasi cu anulare gratuita dar si preturile sant substantial mai mari .
Anul asta vreau sa imi rezerv prin airbnb. nu am folosit niciodata compania asta, doar prin booking. Mi-a placut la nebunie o anumita locatie de cazare si e mai ieftina pe airbnb. Ai mai plecat prin ei? e totul ok? Am citit chestii bune despre ei in general... as fi vrut o parere directa de la cineva care a plecat prin ei. Vreau sa o iau de pe acum.

#380
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Nu , nu am mai plecat prin ei . Grija mare , ca e un pic diferit fata de booking , in sensul rezervarea si apoi plata : cu cardul . Trebuie sa ai un card , cu bani pe el , altfel degeaba te apuci de treaba cu airbnb .

#381
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View PostJenny_26, on 17 martie 2017 - 00:14, said:

Anul asta vreau sa imi rezerv prin airbnb. nu am folosit niciodata compania asta, doar prin booking. Mi-a placut la nebunie o anumita locatie de cazare si e mai ieftina pe airbnb. Ai mai plecat prin ei? e totul ok? Am citit chestii bune despre ei in general... as fi vrut o parere directa de la cineva care a plecat prin ei. Vreau sa o iau de pe acum.

eu am comandat airbnb pentru Valencia (28-01 Aprilie). Apartament pentru 4 persoane, cu 2 camere, care arata mult mai frumos decat o camera de hotel, direct langa plaje la 40eur / noapte (impartit la 4 = 10eur de pers). La hotel ajungea la o suma cel putin dublu daca nu si triplu. Gazda mi-a oferit si preluare de la aeroport pentru suma de 20eur (cred ca si aici iesim mai ieftin decat taxi-ul).

#382
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 02.02.2006
Am rezervat un hotel in viena pe hotels.com  Am primit un mail ca mi au anulat rezervarea , sa i sun sa mi ofere alternative. Merita sa incerc sau imi caut eu alta cazare?

#383
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,979
  • Înscris: 15.05.2009

View Post-ina-, on 28 aprilie 2017 - 20:16, said:

Am rezervat un hotel in viena pe hotels.com  Am primit un mail ca mi au anulat rezervarea , sa i sun sa mi ofere alternative. Merita sa incerc sau imi caut eu alta cazare?
Ti-au prezentat si motivul anularii?

#384
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 02.02.2006

View Postnniki, on 28 aprilie 2017 - 22:48, said:

Ti-au prezentat si motivul anularii?
Cred ca pensiunea a avut ceva probleme si au scos-o de pe site...

#385
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 11.11.2007
Buna! La mijlocul lui Septembrie plecam pt cateva zile la Disney Paris. Am achizitionat biletele de avion, am tot cercetat piata pt cazare.
Plecam 3 adulti cu 2 copii: in cadrul parcului am mai gasit disponibilitate la un pret piperat pt cei in compania carora plecam, iar pe Booking oferta este limitata, nu am gasit ceva care sa bifeze lista noastra de necesitati.
Un coleg mi-a recomandat Airbnb, am gasit un apartament frumos, care ne multumeste pe toti.
Intrebarea este: pe card se blocheaza pretul cazarii, a taxei de curatenie si a garantiei? Garantia este aproape cat valorea "sejurului", am gasi o alta utilitate evident...
Multumesc!

#386
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 05.03.2005
am ceva cazari cu Airbnb si nu mi s-a blocat niciodata garantia pe card, se blocheaza doar suma care este afisata la momnetul rezervarii.
De fapt nu mi s-a cerut niciodata bani de garantie, chiar daca scria acest lucru la conditiile de cazare ale locatiei respective. Cel mai bine vb cu proprietarul pe mesageria privata a Airbnb

Edited by mccrya, 02 June 2017 - 21:44.


#387
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 11.11.2007
Multumesc! Intre timp am facut si noi rezervarea, iar inainte am contactat si proprietarul. Pe card mi-au perceput cum spui si tu strict suma afisata, voi vedea luni dc figureaza blocata valoarea aferenta garantiei. Proprietarea mi-a spus ceva de genul: "Don't worry, The security deposit is only hold not charged upon arrival, not booking."
Eu nu m-am lamurit :))), mai ales in situatia in care dupa plecarea de la apartament, proprietarul ar solicita plata unor daune. De unde ar mai efectia plata? We will see...

#388
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,772
  • Înscris: 25.01.2007
Mai foloseam http://m.turistinfo.ro/, mai mult din nationalism, ca sunt ai nostri, azi e a doua oara cand ma trezesc cu o rezervare anulata. Macar acum m-a anuntat, data trecuta, casa afinis din putna, m-a lasat sa ajung seara acolo sa aflu ca pensiunea e plina.

#389
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,951
  • Înscris: 05.01.2008
Am rezervat pt prima data prin amoma.com si am avut mari emotii pana mi-a confirmat hotelul ca e in regula rezervarea

#390
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Buna! Am un link de la Booking.com - daca se rezerva de pe acel link la incheierea sejurului primesti inapoi 10% din valoarea rezervarii pe un card de credit (si eu 15 dolari!). Am folosit si eu link de la alt cineva (cunoscut tot aici pe forum) si se pare ca functioneaza. Il pot timite pe mesaj privat.

Edited by T Irina, 29 November 2017 - 17:04.


#391
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009
Am facut o rezervare prin travelrepublic in ianuarie ptr septembrie.Ieri mi-au cerut informatii asupra cetateniei si rezidentei.Azi m-au anuntat ca pretul initial este ptr piata din Marea Britanie,si mi-au propus alt pret in loc de 1600 euro ,2100 euro.Pana acum am facut multe rezervari la iei si nu am mai avut probleme cu pretul.

Edited by titi2009, 08 May 2018 - 20:35.


#392
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
ce dragut! si abia in mai s-au gandit sa faca asta!

#393
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,951
  • Înscris: 05.01.2008
Hotels.com sunt foarte neseriosi . Mai bine sa nu faceti  rezervare prin ei . Am rezervat un hotel in Europa si ajunsi acolo mi-a spus receptionerul ca pretul e cu 50 % mai mare  fata de ce rezervasem noi. Degeaba am sunat la hotels si am cheltuit bani pe convorbiri internationale ca rezultatul era egal cu zero . Zero alternative de cazare  , zero pasare fata de clienti ca si cum eram homelessi intr-o capitala europeana . Cu siguranta nu voi mai rezerva prin ei . Nu stiam ca irlandezii sunt atat de neseriosi !

#394
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
a fost o oferta cu 50% reducere?

#395
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
va recomand eu cum sa comandati camere la hotel. Intrati pe Booking si alegeti cazarea, dupa care cautati pagina hotelului si faceti comanda direct prin hotel. Este in general mai ieftin si confirmarea este 100 %. Daca doriti ceva spontan si mai ieftin mergeti pe AirBnb dar exista intotdeauna probleme ba cu curatenia, ba cu una alta.

Bafta!

#396
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,979
  • Înscris: 15.05.2009

View Postanonima1, on 27 mai 2018 - 20:15, said:

Hotels.com sunt foarte neseriosi . Mai bine sa nu faceti  rezervare prin ei . Am rezervat un hotel in Europa si ajunsi acolo mi-a spus receptionerul ca pretul e cu 50 % mai mare  fata de ce rezervasem noi. Degeaba am sunat la hotels si am cheltuit bani pe convorbiri internationale ca rezultatul era egal cu zero . Zero alternative de cazare  , zero pasare fata de clienti ca si cum eram homelessi intr-o capitala europeana . Cu siguranta nu voi mai rezerva prin ei . Nu stiam ca irlandezii sunt atat de neseriosi !
Acum 8-9 ani am avut cazare prin ei la Praga si nu a fost nici o problema.
Sunt una dintre firmele mari de cazari online, pacat ca ai avut asa experienta cu ei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate