Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Masini de spalat vase (2005-2018)

* * * - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5847 replies to this topic

#5671
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
este o reactie chimica care implica sarea+apa+temperatura+siliconul (nisipul) din vesela.

#5672
melcu

melcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 04.10.2006
Nu mai stiu exact valori, dar erau 2 patratele d’alea din 4.
Am sa trec sarea pe 0 cand am pastile. Adica mai mereu :)
Dar tinand cont ca am si sare ai lichid de clatire as putea sa cumpar ceva detergent mai handicapat? Sa consum sarea din recipient zic...

#5673
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
Poti sa cumperi detergent pudra.

#5674
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
Exista de asemenea si detergent pastile.  Uita-te bine pe cutie la recomandare de utilizare.  Totusi recomand pudra.  Se dizolva bine si nu risti sa ramai cu resturi in special daca speli sub 50 grade.

2 din 4 e duritate  normala.  E suficienta sarea din pastila. Da pe zero la consum sare ( setare duritate)

#5675
wicked100

wicked100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 01.02.2007
Dacă nu mă înșel, pastilele Somat conțin foarte mult fosfat, care curăță mai bine, dar și zgârie produsele mai sensibile.

#5676
cxdani

cxdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 20.07.2006
Am cumparat acum ceva ani o masina de spalat vase Carrefour Home de 12 seturi.
Dupa atatia ani de exploatare s-a stricat garnitura unde se cupleaza sertarul de sus.
Stie cineva daca se gaseste de inlocuit? Am inteles ca garnitura e lipita de capacul care se desurubeaza.

Stiu pe cineva care a improvizat ceva dar a spus ca nu e de durata.

#5677
melcu

melcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 04.10.2006
Pe baza “model / partnumber” poti sa cauti pe lexservice.ro sau cu un email la Depanero.
Despre depanero pe canal de service in garantie nu pot sa ma exprim, dar din ce am auzit sunt minus spre infinit. In schimb pe “post-garantie” eu am interactionat cu ei de 2 ori, si de fiecare data s-au comportat excelent. Am comandat sita aia pentru masina de vase, 2 balamale cu softclose pentru cuptorul electric si o perie pentru aspirator.
Livrate inainte de termen- no comment.



#5678
cezarpopa

cezarpopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.06.2008
Am pățit o belea. Am o mașină de spălat vase Electrolux ESF 2440 la care a fost întreruptă, accidental, alimentarea cu energie electrică în timpul funcționării. La revenirea curentului, mașina doar pompează apă, fără să poată fi oprită din butonul ON/OFF, nu i se aprinde niciun led și nu mai face nimic altceva. Am încercat combinația de butoane pentru CANCEL, dar degeaba. În afară de a pompa (nimic, că apa a scos-o deja demult) nu face altceva. O scot din priză pentru a o face să tacă. Dacă o bag înapoi, continuă cu pomparea de unde am oprit-o. Are cineva vreo idee cum aș putea să rezolv?

#5679
djalfonius

djalfonius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 10.11.2016
Parca aduce a controler "prajit" de un soc de tensiune... din nefericire...

#5680
geyer

geyer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2009
Salut! O parere (sau mai multe) cu privire la MSV de la Bosch model SMS46GI05E? Provenienta, performante, raport pret/calitate? Multumesc! ;)

#5681
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postgeyer, on 02 iunie 2018 - 21:59, said:

....... Provenienta, performante, raport pret/calitate? Multumesc! Posted Image
Sigur , spala vase ! Orice " parere " ramine o parere subiectiva . Vrei sa cumperi , cumperi ce-ti place si unde te incadrezi . Performanta spalarii depinde de multi factori , iar fiabilitatea masinii , este la " ghici " in ziua de azi ....indiferent de " provenienta " .

#5682
maimu

maimu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2004
Buna ziua,
imi poate recomanda cineva o msv, 60 cm, ori semi-incorporabila, ori complet incorporabila, de preferat cu sertar suplimentar de tacamuri, buget pana in 2000 lei? Oscilez intre Whirpool si Bosch, inclinand spre cele din urma, insa ma deruteaza varietatea foarte mare de modele, de aceea orice sfat este binevenit.

#5683
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
S-a discutat si rasdiscutat. Nu conteaza varietatea mare de modele, in mare conteaza doar garantia, temperatura de spalare si in cazul Bosch, unde este facuta (de evitat Turcia)
Fa-ti o idee despre Bosch, aici. Sau, mai pune ~1000 lei si ia-ti Miele.

Edited by geekos, 04 June 2018 - 14:26.


#5684
geyer

geyer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2009
ok...Multumesc!

#5685
cxdani

cxdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 20.07.2006
Am rezolvat problema cu masina mea de spalat vase (Home, luata din Carrefour).
Am gasit garnitura de la sertarul de sus. Am dat o cautare pe google images si am gasit piesa. Ea era pentru Whirlpool, dar am comandat-o sa o incerc. E exact ce trebuie.
Cost aprox 37 RON plus curier.

Attached File  3029696-piulita-cu-garnitura-masina-de-spalat-vase-whirlpool.jpg   67.65K   19 downloads

#5686
campnou

campnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 10.05.2011
Am cumpărat și eu msv Electrolux,când am desfacuto a curs ceva apa din ea,e normal sa aibă putina apa in ea???

#5687
melcu

melcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 04.10.2006
Salut,
Eu am comandat Bosch, SIGILAT si cand l-am desfacut am gasit umiditate inauntru si apa pe furtun. Cica le testeaza in fabrica sau ceva de genul.
Initial am zis ca e un SH/resigilat, dar era sigilat 100%

#5688
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 02.05.2008
Toate electrocasnicele trec prin controlul calitatii si sunt testate inainte de vanzare

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate