Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Masini de spalat vase (2005-2018)

* * * - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5847 replies to this topic

#5401
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 25.01.2007
Vezi sa nu fi fost vreo farfurie mai mare care sa fi impiedicat deschiderea clapetei. Si la mine se mai intampla.

#5402
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Sau poate cosul superior nu era bine impins pana la capat, sau un vas/tacam din acest cos a blocat clapeta. Nici dupa ciclul de spalare in gol nu s-a deschis caseta de detergent ?

#5403
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
Nu obstructioneaza nimic usita iar ciclul de curatare nu a remediat problema.
Am sunat la service si astept sa vina cineva de la depanero (ei asigura service de garantie)
Pana se rezolva bag pastila direct in cuva.
Merci mult pt suport!

#5404
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
S-a rezolvat cu ajutorul service-ului de garantie.

Problema era la un cablu de alimentare al electromotorasului care actioneaza usita. A fost inlocuit cablul si totul merge ok.

Oricum, firele pareau aruncate pe acolo..foarte urat prizate cu un scotch ordinar, sugrumate si inghesuite haotic.

#5405
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Bine ca a fost ceva simplu

#5406
matheo66c

matheo66c

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.03.2016
Buna seara.
Am o masina de spalat vase hotpoint ltb 4b019, clipeste butonul de on/off , este blocata pe programul eco si as vrea sa o resetez.
exista o metoda de a reseta utilajul ?

#5407
RADU_

RADU_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.08.2006
Depinde cum clipeste. Are un ritm fix sau are un anume „ritual”? Sa nu semnalizeze cumva un cod de eroare. De ex *__*_*___ care inseamna codul 12 de eroare.

#5408
lukaaa

lukaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.03.2017
Salut. Mi-am luat o masina de spalat vase Beko DIN15212, si dupa ce am terminat sa o instalez (racordat apa si curent) am apasat butonul On. Ea a inceput instant programul de spalare nr 1. Daca incerc sa il opresc, orice apas dupa asta , ea incepe iar sa spele. Nu pot regla alt program. Spala singura si miroase a incins (spala cu apa foarte fierbinte). Intrebare:Au masinile un program de spalare la initiere? Care nu se poate opri?

#5409
matheo66c

matheo66c

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.03.2016

 RADU_, on 25 octombrie 2017 - 07:15, said:

Depinde cum clipeste. Are un ritm fix sau are un anume „ritual”? Sa nu semnalizeze cumva un cod de eroare. De ex *__*_*___ care inseamna codul 12 de eroare.

Da , am rechemat Depanero si au depistat eroarea, era eroare de inundatie, cuva din "inox" era ruginita si avea o gaura !
Mi-au returnat banii pe ea si acum vreau sa achizitionez alta,am buget de 1500 -1700 de lei !
Inca caut !

#5410
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
super tare faza cu cuva gaurita! inseamna ca promotia de la Bosch cu 10 ani garantie cuva impotriva ruginirii e pe bune ca si motiv....
si la fel de util inseamna ca este si sistemul de aqua stop - furtun dublu antiinundatie cu electrovalva.
.

#5411
matheo66c

matheo66c

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.03.2016
unde au aceasta promotie ?

#5412
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
la orice distribuitor.  masina se inscrie pe site bosch si de qcolo iti descarci certificatu. faza e ca trebe sa inscrii masina in 8 sapt de la cumpărare.

#5413
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
si pagina campanie http://www.bosch-hom...-de-spalat-vase

#5414
matheo66c

matheo66c

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.03.2016
Multumesc pentru pont !👍

#5415
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
daca intereseaza pe cineva, la carrefour, pana pe 30 nov, se deruleaza o promotie la produsele somat pentru masinile de spalat vase, la raft se gasesc taloane care ofera reducere de 30% din pretul afisat la raft, talonul trebuie prezentat la casa de marcat. pentru fiecare produs cumparat trebuie sa luati cate un talon. in week-end sunt si promoteri care distribuie aceste taloane, sunt prezenti in zona unde este expusa gama somat.
am luat saptamana aceasta o cutie de pastile 8 in 1, 84 pastile la pretul final de 42 lei (cutia).
singurul aspect neplacut este mirosul cam intepator, atunci cand deschizi cutia cu pastile. daca o lasati deschisa 1-2 zile, mirosul se diminueaza. calitatea spalarii cu aceste pastile este foarte ok, e prima data cand le folosesc.
si cred ca am vazut oferta cu 20 sau 25% reducere pentru toate produsele din gama finish, in revista kaufland valabila in aceasta perioada.

Edited by corinadaniela, 08 November 2017 - 16:49.


#5416
djalfonius

djalfonius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 10.11.2016
Buna ziua. Am o masina de spalat vase Electrolux Rex (adusa din Italia) si se blocheaza la aproximativ 10 min. de la inceperea ciclului de spalare. Se aude cum o pompa circula apa prin ea dar atat (nu arunca apa prin evacuare). Ce optiuni as avea ? Mentionez ca am desfacut-o iarna trecuta si i-am schimbat electrovalva de admisie care se sparsese. Acum defectul pare mai complicat si imi amintesc ca era o adevarata uzina in interior... Multumesc pt timpul acordat ! Stima !

#5417
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
ai desfacut si verificat filtrele ? dar furtunul de evacuare ?

#5418
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007

 corinadaniela, on 08 noiembrie 2017 - 16:48, said:

daca intereseaza pe cineva, la carrefour, pana pe 30 nov, se deruleaza o promotie la produsele somat pentru masinile de spalat vase, la raft se gasesc taloane care ofera reducere de 30% din pretul afisat la raft, talonul trebuie prezentat la casa de marcat. pentru fiecare produs cumparat trebuie sa luati cate un talon. in week-end sunt si promoteri care distribuie aceste taloane, sunt prezenti in zona unde este expusa gama somat.
am luat saptamana aceasta o cutie de pastile 8 in 1, 84 pastile la pretul final de 42 lei (cutia).
singurul aspect neplacut este mirosul cam intepator, atunci cand deschizi cutia cu pastile. daca o lasati deschisa 1-2 zile, mirosul se diminueaza. calitatea spalarii cu aceste pastile este foarte ok, e prima data cand le folosesc.
si cred ca am vazut oferta cu 20 sau 25% reducere pentru toate produsele din gama finish, in revista kaufland valabila in aceasta perioada.


La Carrefour pe langa reducerea de pe culoarul principal unde gasiti produse Somat se mai poate gasi pe raft Finish la cutie de 86 de bucati (all in one) cu 50,90 lei

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate