Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Sony-Ericsson V630i

- - - - -
  • Please log in to reply
849 replies to this topic

#37
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
dar in 3g nu l-ai probat?

#38
tick

tick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.07.2004

View Postfunny_smile_2006, on Aug 24 2006, 12:40, said:

dar in 3g nu l-ai probat?

mah eu as vrea, dar, desi locuiesc in bucuresti, zona mea nu are acoperire 3g  :frust:
singurul lucru pe care as putea sa-l fac e sa testez cat tine telefonul cu 3g in cele 5-7
ore pe care le petrec in oras pe zi + restul de 19-17 ore in 2.5g dar nu cred ca ar fi prea
relevant.

#39
dr_dumi

dr_dumi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2006
da  si eu mi-am luat unul, si sunt foarte multumit de el. Dupa parerea mea are 2 Mari dezavantaje:

1. Lipsa blitz-ului de la camera
2. Butoanele centrale se apasa foarte greu, adica pot fi cofundate intre ele... parca era mai marfa cu joystick-ul de W800

Pozele mi se par bunicele si ele... bineinteles nu le putem compara cu K750/W800, asta nu are autofocus, si la unele imagini ies putin incetosate. Pozele din incapere ies mai naspa ca cele de la lumina naturala (totusi parca un pic mai rele decat la K750)

Apelul 3G mi se pare destul de ok... ai posibilitate in timpul convorbirii sa switch between the camersa... si sa faci o poza interlocuitorului tau (probabil ca asta so putea face si la alte modele). Se misca ok - realtime, anyway

Bateria tine clar 3 zile daca nu il uzezi in forta. Eu nu ascult muzica la el si nici nu ma joc pe telefon.. Poze fac in general.. Probabil ca daca il aveam pe Cosmote, atunci ar fi tzinut 1-2 zile..

Un alt mic dezavantaj ar fi ca deocamdata nu merge decodat... asteptam sa se intoarca geniile din vacanta ca sa poata sa ii dea de cap.

In rest numai de bine de el, design interesant cu combinatia aia de negru cu portocaliu inchis, este ceva mai subtire decat K750-ul. cardul este de 256Mb, apropos de asta cu cardul am ramas uimit ca nu mi-au dat in cutie un adaptor la el... asta inseamna ca te folosesti doar de cablul USB cu care se misca foarte bine oricum. Functiile de genu Control la distanta cum ar fi controlul de Desktop merg foarte bine inca din faza de dupa conectare la PC a BT-ului (folosesti tel pe post de Wireless mouse).

Poze poate pun mai incolo, acuma iau o pauza ca am scris prea mult...
Bafta!

#40
tick

tick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.07.2004
iata un film de 20 sec. raman la parerea ca se vede mai bine decat la alte tel care filmeaza 176x144 @ 10FPS compresie 3gp... desigur nu am avut ocazia sa-l vad pe nenea k750 in actiune, ca sa fie si qliT multumit :)

PS: se pare ca mi-a cam tremurat mana  :P

@dr_dumi
poate ca joystick-ul era mai usor de controlat, dar era si primul element care se strica la toate SE cu joystick.
e normal ca pozele "indoor" sa fie mai naspa din cauza iluminarii scazute / artificiale.

ceea ce mi se pare deosebit este "modul nocturn" care face minuni. am atasat o arhiva cu 2 poze pentru a putea vedea cum ies pozele cu/fara mod nocturn (pozele au fost facute indoor, intr-o camera cu un singur bec de 60w mat aprins... de asemenea, si aici mi-a tremurat mana  :) )

Attached Files


Edited by tick, 24 August 2006 - 20:06.


#41
dr_dumi

dr_dumi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2006
ete  cateva poze facute de mine outdoor noaptea..  si dupa ce le-am vazut acasa cum au iesit, am tras concluzia ca trebuie sa ii cumpar un Blitz din ala portabil precum cele extra de la K750/W00.... pacat ca nu se gasesc...
Pozele sunt facute de pe inserate catre noapte  :puke:

Attached Files



#42
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
Mda,cei de la S-E au facut cea mai mare greseala prin excluderea blitului...de altfel,asta a fost motivul pentru care am ales un v3x si un v1075 :peacefingers:

#43
Palladin

Palladin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.05.2005

View Postfunny_smile_2006, on Aug 25 2006, 09:03, said:

Mda,cei de la S-E au facut cea mai mare greseala prin excluderea blitului...de altfel,asta a fost motivul pentru care am ales un v3x si un v1075 :peacefingers:


ce ai tu acolo se numeste flash nu blitz si nu foloseste la nimik daca obiectul filmat e la peste 30 cm asa ca nu vad un avantaj clar doar daca te pierzi in padure sau ceva :D

#44
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
sa zicem ca sunt multumit de flash!
iar despre padure,crede-ma ca am si eu lanterne...si un sistem GPS :P
In concluzie,cei de la S-E au facut cea mai mare greseala prin excluderea blitului (macar un flash puteau sa puna -_-)

#45
Palladin

Palladin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.05.2005
blitz nu prea am vazut la telefoane si oricum nu imi iau tel neaparat pt camera ca am camera foto unde am blitz.camera de la tel e pt poze instant cand vezi ceva interesant si flashu mi se pare useless.

#46
crrrazylive

crrrazylive

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.12.2005
Confirm, pe al meu Samsung Z500 imi vine sa il arunc cand ma uit pe ecran si e soare... :(
Super buna parerea despre V630i, abia astept sa ajung duminica la munca, am un coleg care si l-a cumparat si tre sa il iau la puricat :)

Edited by crrrazylive, 25 August 2006 - 22:12.


#47
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
Daca poate cineva sa imi spuna si mie....cam cat tine bateria in regim 3G?
Cum sunt apelurile video?

#48
dr_dumi

dr_dumi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2006
Nu stiu daca exista cineva pe aici care sa foloseasca telefonul numai in regim 3G... In orice caz, eu am facut o proba de 12 minute si nu am remarcat decat sa zic asa o liniuta in lipsa la baterie... Apelurile Video sunt OK! Depinde si de ce telefon are pretinu pe care il suni

#49
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
ma refeream la un apel video catre S-e - S-e

#50
mX

mX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 27.11.2003
Mi-am luat si eu telefonul. Cum pot scapa de meniul Vodafone?

#51
xcess1984

xcess1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.02.2006

View PostPalladin, on Aug 23 2006, 09:41, said:

cam cat va tine bateria la telefon?
cam 2 zile..dar il butonez mult..ascult muzica..fac poze

#52
dr_dumi

dr_dumi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2006
Pt mx:
nu poti inca sa scapi de meniul Vodafone...cand ai sa poti, sa ma anunti si pe mine!

#53
tick

tick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.07.2004
vom putea scapa de personalizarea vodafone cand se va lansa k618 si ne vom resofta telefoanele cu soft-ul sau.

#54
crrrazylive

crrrazylive

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.12.2005
Vorbind despre apel video e super ok, exista un delay, dar slab. calitatea imaginii, in comparatie cu 6680 chiar e buna.
Meniul Vodafone? Schimba-i tema, nu scapi in totalitate de Vodafone, dar e diferit totusi :)
Anyway, si eu as fi mandru sa il am ..., dar zic sarumana si cu Z500

Edited by crrrazylive, 30 August 2006 - 22:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate