Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sony-Ericsson V630i

- - - - -
  • Please log in to reply
849 replies to this topic

#1
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
V630i
În curând

V630i este un telefon muzical și video mobil. Ia cu tine ore întregi de cântece preferate și savurează divertismentul de la radioul digital personalizat, cu RadioDJ.

Beneficiază la maxim de transmisiile muzicale și video în timp real și utilizează apelurile video pentru a vedea cu cine vorbești și pentru a fi văzut de interlocutori.

Surprinde și trimite mai departe o impresie reală a locului unde te afli, folosind camera de 2 megapixeli a telefonului V630i și mesageria multimedia (MMS). Utilizați „image blogging” pentru a posta fotografiile online in câteva secunde.

Internet în mișcare. Navighează la site-urile preferate de pe Internet și lasă transmisiile RSS să îți aducă știrile din actualitate.

Telefonul V630i se comercializează exclusiv prin operatorii de rețea ai companiei Vodafone și ai partenerilor Vodafone.


Ecran
TFD cu 262.144 culori
176x220 pixeli



Sunet
72 voices
Tonuri muzicale (MP3/AAC)



Memorie
10MB* memory
Suport pentru Memory Stick Micro™ (M2™)

*Memoria disponibilă efectivă poate să varieze, din cauza configurării predefinite a telefonului.



Rețele
GSM 900
GSM 1800
GSM 1900
UMTS



Culori disponibile
Vibrant Black



Dimensiuni
102 x 45.7 x 16.9 mm
4 x 1.8 x .7 inch



Greutate (telefon + baterie)
91 gr
3.2 oz



Caracteristici cheie
Experiență muzicală completă cu Radio DJ, music player, taste pentru muzică, Disc2Phone, stocare masivă prin USB, Bluetooth™ A2DP stereo și căști stereo
Telefon 3G compact, cu un design muzical vibrant
Cameră de 2 megapixeli, cu jurnalizare mobilă pe Internet
Browser HTML cu cititor RSS și Smart-Fit Rendering™ (trademark of ACCESS Co., Ltd)
Jocuri 3D distractive
[ http://www.sonyericsson.com/images/spgd/GPD_33849high_46_0_4000.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
eh, aşteptam eu un tel de mult în genul k750i dar 3g. Aşa mai da.
Numa aria nu puşcă, aici suntem la telecomunicaţii nu la terminale :P
PS: Sunt curios cât va costa.. Memory Stick Micro™ (M2™) e trans flashul, nu? Interesant că au renunţat la duo pro..

#3
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
MS2 este inca MS Duo Pro dar varianta mini. Este lansata recent si inlocuieste MS Duo Pro. Nu au renuntat la patent si nici nu o ovr face vreodata.

#4
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View Postmatthew, on Jun 14 2006, 21:16, said:

eh, așteptam eu un tel de mult în genul k750i dar 3g. Așa mai da.
Numa aria nu pușcă, aici suntem la telecomunicații nu la terminale :P
PS: Sunt curios cât va costa.. Memory Stick Micro™ (M2™) e trans flashul, nu? Interesant că au renunțat la duo pro..
v630i este varianta vodafone pentru k610-urmasul lui k600;
ce au facut cei de la orange cu personalizarea,dar la vodafone este dusa la extrem...  :confuzzled:
ideea este ca asta ar trebui sa fie un topic despre k610(asta in caz ca nu exista) si nu despre v630

#5
aug

aug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.11.2004

View Postpopartakis, on Jun 15 2006, 21:05, said:

v630i este varianta vodafone pentru k610-urmasul lui k600;
ce au facut cei de la orange cu personalizarea,dar la vodafone este dusa la extrem...  :confuzzled:
ideea este ca asta ar trebui sa fie un topic despre k610(asta in caz ca nu exista) si nu despre v630
a aparut la vodafone la un pret de 189$.  si l-a cumparat cineva? cum face pozele? pretul zic ca e bun mai ales ca are si cablu de date + card de 256 in banii astia

Edited by aug, 12 August 2006 - 21:41.


#6
tick

tick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.07.2004
v630 este un k618 brand-uit (vezi poze)

Attached File  sonyericsson_k618_00.jpg   43.45K   1168 downloads Attached File  sonyericsson_k618_01.jpg   21.46K   727 downloads

unde k618: "Coming Soon" (GsmArena - k618)

cred ca o sa-l cumpar deoarece raportul pret/performanta e super

cel mai mare minus este cardul memory stick micro - am gasit card de 1 GB Sony la 2.500.000  :eek: ceea ce e cam mult, avand in vedere ca TransFlash e la jumatate din pret. cu timpul sper sa apara si la alti producatori de carduri (mai no name sau macar no sony  :) ) pentru a avea un pret mai rezonabil.

alte minusuri mai mici: nu are radio, nu are "flash" (lanterna/lumina), firmware personalizat vodafone = naspa (sper ca atunci cand apare k618 sa pot pune fw pe v630)

@aug - esti sigur ca are card de 256 inclus ?

EDIT: iata niste informatii interesante despre ecranul TFD (Thin Film Diode) al v630:

Quote

MD-TFD (Mobile Digital Thin Film Diode) is an adaptation of TFD display technology customised for mobile devices. Epson introduced MD-TFD in 1999 and specifically targets data services offering simple games and Java based animation and graphics, as well as e-mail, weather, and more mundane services.
It cuts down on TFT and improves on conventional TFD by being thinner (therefore lighter) and consuming less power.
  MD-TFD removes the need for a complex digital-to-analogue converter, and cuts down on many power regulation components. It also incorporates power saving functions in the form of dedicated standby and active that can increase battery life by an order of magnitude (Epson’s documentation suggests a boost from 8.3 to 100 hours in a mobile phone). Advanced colour modulation techniques are also employed to produce 262,144 tones from only 4,096 colours and greys, which helps reduce complexity, and therefore reduce power consumption.

Edited by tick, 15 August 2006 - 00:01.


#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
E specificat mare si clar pe "GSM Arena" ca pachetul de vanzare contine card Memory Stick Micro de 256 MB .

#8
tick

tick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.07.2004

View Postconnectorxp, on Aug 15 2006, 01:03, said:

E specificat mare si clar pe "GSM Arena" ca pachetul de vanzare contine card Memory Stick Micro de 256 MB .

mah o fi specificat pe gsm arena, 100% scrie pe sonyericsson.ro (aici):

Quote

Extinde memoria telefonului cu Memory Stick Micro™ (M2™). O unitate de 256 MB este inclusă în kit.

DAR am fost azi la Vodafone in Unirea si am intrebat-o pe o tanti (care nu parea ca stie despre ce vorbesc) si mi-a spus, dupa ce a butonat putin, ca pachetul contine un card de DOAR 64 MB  :crybaby:

a cumparat cineva efectiv telefonul de la VF ? cum e cu cardul ?

#9
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
Nu prea cred ca tanti aia s-a uitat bine....eu am intrebat la vodafone si mi s-a spus ca in pachet se afla un card de 256MB....

#10
tick

tick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.07.2004

Quote

Va multumim pentru interesul manifestat in ceea ce priveste serviciile noastre si pentru ca ati ales Vodafone.

Ca raspuns la mesajul trimis, va informam ca pachetul telefonului Sony Ericson V630i contine CD de instalare Sony Ericsson PC suite, heandsfree si card de memorie de 256 MB.

Pentru mai multe detalii va rugam sa va prezentati la un magazin Vodafone.

partea cu "heandsfree" si cu "mai multe detalii in magazinele VF" m-au dat gata

#11
adiica

adiica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2006
l-am cumparat eu acum 2 zile si are card de 256 MB

#12
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
spune-ne si noua impresii cu cat l-ai luat,cum e?

#13
adiica

adiica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2006
l-am luat de la vodafone - ab. pe 2 ani numere favorile (7 $) = 627 ron
2megapixels - se vad super si pe telefon si pe calculator
mp3-urilr se aud bine (mai ales la casti)

singura chestie "nasoala" ( oricum nu l-am luat pentru asta)  ca in sectiune TVmobil din vodafone live in da o eroare si nu ma lasa sa vad nici un post tv :   "Ne pare rau nici o versiune compatibila nu este disponibila pentru telefonul tau". Gagica de la vodafone mi-a zis ca trebuie sa mearga dar nu am mai avut rabdare sa stau pe acolo si nici nu am avut timp sa sun la ei sa-i intreb care-i treaba. Daca afla cineva ceva poate scrie aici pe forum o solutie.

Cel mai mare minus al lui dupa parerea mea este ca nu are radio

3G-ul nu l-am incercat

in concluzie sint super multumit de el

Edited by adiica, 16 August 2006 - 17:47.


#14
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
multumim de review si sa il stapanesti cu placere...

#15
Palladin

Palladin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.05.2005
adiica am si eu o intrebare are limitare la dimensiunile fisierelor pe care le poti baga gen 12 mb sau ceva?(ps vreau sa bag filme de 100 mb pe el si nush daca merge)si daca poti sau daca stie cineva unde pot gasi poze in realitate cu tel ca nu am gasit niciunde.

#16
adiica

adiica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2006
nu cred ca aibe vreo limitare, eu am bagat un filmulet de 30 MB si a mers, partea proasta la filme si la muzica ca nu poti sarii repede la un anumit minut sau sa se vada mai repede (gen play X2). Ai dat stop si ai iesit     data viitoare o iei de la capat.

#17
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
Asta este caracteristic S-E -_- dar pe mine nu m-ar deranja;la urma urmei daca vad de exemplu un video clip vreau sa il vad de la inceput...sau un film comprimat la fel...
Intr-adevar,daca ar face telefonul care sa citeasca si subtitariile filmelor......:coolspeak:

#18
qliT

qliT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 03.05.2006
Cu ce tip de casti vine la pachet? Sunt mai bune ca cele de K750i? Eu asa sper...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate