Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Caz Real- Neogen Da Teapa(nu Vrea Sa Te Plateasca)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
mihai21

mihai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2006
Salutare!
Vreau sa va aduc la cunostinta ca NEOGEN nu isi respecta termenii contractuali si de asemenea ei nu platesc datoriile fata de site-ul care le publica sau afiseaza reclama lor si a clientilor lor.
Practic ei incaseaza banii de la clienti si uita sa mai achite proprietarii site-lui/lor ce posteaza reclama.
Eu sunt o victima a lor si doresc sa trag un semnal de alarma cu aceasta firma NEOGEN. Nu va duceti la ei
pentru ca veti petrece ore in sir la telefon sa vorbiti cu fel si fel de oameni care nu va ajuta cu nimic decat va recomanda sa ii dati in judecata sau sa accepti o suma mult mult mai mica decat iti datoreaza ei.
Daca mai este cineva in situatia asta va rog sa postati aici. Un mesaj.

  java script:emoticon(':angry:', 'smid_6')

#2
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Atata timp cat 'marea' fimra neogen copieaza pe yahoo iti poti da seama care e valoarea lor.
Daca ai cum sa demonstrezi ii poti da in judecata, dar gandestete ca logurile sunt la ei pe calc nu la tine, deci, le pot sterge oricand si e ca si cum n-ai avea nimic.

#3
XandroZ

XandroZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.06.2006
Si Google Adsense iti inchide contul daca nu respectii contractul.Daca ai dat tu click-uri sau o terta persoana -you busted.Ei verifica ip-ul sau clasa de ip-uri(daca da-i de la scoala ,facultate,servici - indiferent daca dai click de la diverse calculatoare,ele sunt in retea au aceeasi clasa de ip) ;daca provin multe click-uri de la aceasi clasa de ip raportat la alte ip-uri care au dat click  atunci 99,999 ai trisat si deci you busted.
A si nu folosi proxi-uri sau alte programe pt a ascunde ip, sunt algoritmi de recunoastere a comportamentului automat fata de cel uman.
Precizez ca nu am legatura cu neogen.Eu lucrez pe Adsense.

#4
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Eu am reclame de la acesti domni pe site, dar inca nu am luat banii. Atat timp cat este o firma romaneasca trebuie sa ne asteptam si la lucruri neplacute.
Mie mi se intampla altceva: selectez reclama text de dimensiunea 729x90 si imi apare orice, numai asta nu.  :lol:

#5
anuk_sun_amun

anuk_sun_amun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.12.2005
sigur nu ti-ai dat tu clickuri sau ai facut ceva smecherii? or fi astia de la neogen smecheri, dar nu sunt prosti.... si daca te prind, te-ai ars. eu am campanii, dar imi si fac publicitate pe siturile lor. si am zis asa: decat sa tot plimbam banii incolo si-ncoace, cand mi se aduna bani in contul de asociat, imi platesc factura pt publicitate. asa everybody's happy  :coolspeak:

#6
mihai21

mihai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2006
Inca ceva, site-ul meu este un site care are un nr. constant de vizitatori lunar si nu se pune problema asta cu ip etc. Daca urmariti sitemul de plata pe care il aveti la dispozitie veti vedea ca mai si scade din bani, de exemplu azi la ora n avem atat iar cand am intrat peste o jumatate de ora aveam mai putin si peste inca o jumate putin mai mult ca la ora n.
Deci fac si fraude dastea. Daca nu ma credeti dati print screen de fiecare dat si veti vedea ca uneri se mai
intampla si asta.
:o  :o

#7
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
Sa sti ca acum un an si ceva parca, am observat si eu acest lucru. Le-am scris si am primit si eu ceva mail cu ceva explicatii. Nu mai stiu sigur cum era, dar ma uit sa-l vad daca il mai am. Dar ideea era ca la miezul noptii se facea nu stiu ce regularizare si ca in acel moment e posibil sa se afiseze eronat. Caut mail-ul si revin :)

#8
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
Am gasit si mail-ul:

Quote

Asa cum probabil ati observat, statistica din contul dvs. este generata din 3 in 3 ore (pe atunci asa era). In timpul noptii, se efectueaza o actualizare globala a datelor, perioada cand e posibil ca din afisarea statisticilor sa dispara un anumit numar de click-uri si suma aferenta acestora. Insa dupa actualizare, toate datele revin la zi, iar afisarea se face in mod corect. Daca urmariti, veti vedea ca acest lucru se intampla in fiecare noapte. Nu trebuie sa va speriati, este doar datorita modalitatii de actualizare a datelor din contul dvs. de asociat.
Click-urile si castigurile nu se sterg numai in cazul in care se descopera ca ati incercat sa fraudati sistemul, caz in care in prealabil veti primi si o atentionare in acest sens.
Mult succes in continuare.

P.S. Pana acum eu mi-am primit banii de la ei :)

#9
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Eu zic de ce mai discutati de ei, cand tot ce fac este sa copieze alte siteuri.

Spre exemplu sectiunea de stiri: http://stiri.neogen.ro/ este copiata dupa http://news.google.com/ sau invers?  :lol:

#10
mihai21

mihai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2006
:)

#11
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Doar ca seamana prea mult!  :lol:
Vizitatorii mei nu vor deloc sa dea clickuri... :huh:

Edited by south, 15 June 2006 - 14:15.


#12
CYb0rG

CYb0rG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.02.2006

View Postadrianna, on Jun 15 2006, 13:11, said:

Eu zic de ce mai discutati de ei, cand tot ce fac este sa copieze alte siteuri.

Spre exemplu sectiunea de stiri: http://stiri.neogen.ro/ este copiata dupa http://news.google.com/ sau invers?  :lol:

uai mamaaaaaaa, o copiat si culorile; bine ca shtiu cat de buni is acum.  :death:

#13
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

View Postmihai21, on Jun 14 2006, 14:50, said:

Salutare!
Vreau sa va aduc la cunostinta ca NEOGEN nu isi respecta termenii contractuali si de asemenea ei nu platesc datoriile fata de site-ul care le publica sau afiseaza reclama lor si a clientilor lor.
Practic ei incaseaza banii de la clienti si uita sa mai achite proprietarii site-lui/lor ce posteaza reclama.
Eu sunt o victima a lor si doresc sa trag un semnal de alarma cu aceasta firma NEOGEN. Nu va duceti la ei
pentru ca veti petrece ore in sir la telefon sa vorbiti cu fel si fel de oameni care nu va ajuta cu nimic decat va recomanda sa ii dati in judecata sau sa accepti o suma mult mult mai mica decat iti datoreaza ei.
Daca mai este cineva in situatia asta va rog sa postati aici. Un mesaj.

  java script:emoticon(':angry:', 'smid_6')


Deoarece au fost multe discutii despre neogen, de genul asta, le-am trimis link-ul catre acest topic.
Credeam ca poate se indura cineva sa raspunda, dar vad ca pana acum nimic.
Eu l-am trimis prin formularul de la Ajutor/Contact.
Poate daca mai trimit si alti, o sa avem si un raspuns din partea lor.

#14
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005

View Postpstefan75, on Jun 15 2006, 19:35, said:

Deoarece au fost multe discutii despre neogen, de genul asta, le-am trimis link-ul catre acest topic.
Credeam ca poate se indura cineva sa raspunda, dar vad ca pana acum nimic.
Eu l-am trimis prin formularul de la Ajutor/Contact.
Poate daca mai trimit si alti, o sa avem si un raspuns din partea lor.

In Vecii Vecilor, Amin!  :mellow:

#15
mihai21

mihai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2006
sper sa dea cu ochiu si sa ne informeze.
Si ar trebui sa facem o ascociatie a celor pacaliti de neogen. Eu sunt al 5-lea. :)

#16
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Eu pana acum nu am avut probleme,  contractul cu ei pe firma si le trimit factura si ei o platesc in 1-2 saptamani.

#17
marianov

marianov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 01.06.2003
Mie cel putin, imi trimite Neogen-ul banii in max. 4 zile dupa ce le cer plata si fac asta cand se aduna macar 1000 Euro.

#18
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

View Postmarianov, on Jun 18 2006, 07:19, said:

Mie cel putin, imi trimite Neogen-ul banii in max. 4 zile dupa ce le cer plata si fac asta cand se aduna macar 1000 Euro.


In cat timp faci 1000 de euro la neogen?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate