Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Contract Google AdSense

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
cosminn

cosminn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 13.10.2005
ok.. fac bani din google adsense, ei imi trimit cecul p care il incasez pe firma..
totul ok pana aici..
dar legea romaneasca daca nu ma insel cere sa existe si un contract intre cele 2 parti..
ce fac in cazul asta deoarece nu exista nici un contrac?? daca listez "terms and conditions" de pe pagina lor de signup, il semnez si stampilez e suficient in cazul unui control? sau mai trebuie si altceva pt. a fi totul in regula? ce anume?
merci..

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Avand in vedere ca legea romaneasca nu li se aplica lor...

Da, asta faci.
Il listezi si faci un dosar care il prezinti daca ti-l cer si le explici ca maritul G nu lucreaza cu stampile si nu baga in seama muritori de rand si adesea nici capete regesti.

Oricum.. le va fi incredibil de greu sa priceapa cu ce te ocupi, iar contractul oricum nu il vor citi :D

#3
cosminn

cosminn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 13.10.2005

 Courage, on Jun 14 2006, 00:16, said:

Avand in vedere ca legea romaneasca nu li se aplica lor...

Da, asta faci.
Il listezi si faci un dosar care il prezinti daca ti-l cer si le explici ca maritul G nu lucreaza cu stampile si nu baga in seama muritori de rand si adesea nici capete regesti.

Oricum.. le va fi incredibil de greu sa priceapa cu ce te ocupi, iar contractul oricum nu il vor citi :D


merci de raspuns Courage, dar... esti sigur ca o sa fie totul ok si nu o sa am nici un fel de probleme?

#4
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Incearca sa il traduci si in Romana. In romania un contract in engleza nu are valoare daca nu e tradus si legalizat.

Oricum dc vine un inspector de 60 de ani care habar nu are de cum functioneaza internetul o sa fie tare greu sa o scoti la capat cu el.

#5
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Google Adsense trimite bani si persoanelor fizice? Am tot auzit ca iti trebuie nu stiu ce cont, card etc.  :peacefingers:
[scuze daca s-a mai intrebat de n ori!]

#6
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da, trimite
banii vin prin posta deci nu e nevoie de card

#7
XandroZ

XandroZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.06.2006
daca iti trimit cec din cate stiu te incaseaza,cere un transfer in cont

#8
csv

csv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 15.04.2006
Daca incasezi cecuri google pe persoana fizica platesti impozit? Banuiesc ca da, dar cand - se retine la banca / faci declaratie de venit? Daca faci declaratie de venit ce scrii in ea - ce activitate? Voi care aveti vechime cu adsense cum ati procedat pana acum?

#9
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002

 cosminn, on Jun 13 2006, 17:52, said:

dar legea romaneasca daca nu ma insel cere sa existe si un contract intre cele 2 parti..

Cred ca un Invoice sau acel Agreement e destul. Totusi cauta si intreaba aici: www.conta.ro/forum . Cei de acolo sunt mult mai in masura sa iti raspunda la intrebarile astea! :) SI eu am gasit o gramada de informatie pe forumul ala.

#10
dumis

dumis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 11.06.2006
Am si eu o problema....am un blog si nu stiu sa bag codul de la adsense in header ! Va rog dati un PM ...i need help !

#11
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
cred ca trebuia sa dai mai multe detalii, ca de exemplu daca ai tu un script de blog ( ex: wordpress) hostat pe un webserver sau folosesti un serviciu gratuit gen ablog sau blogger. da-mi pm cu detalii si rezolvam

#12
grig1990

grig1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.08.2006
sal ,.........., daca nu am 18 ani imi pot ridica bani de la banca !

#13
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu

#14
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 grig1990, on Aug 26 2006, 02:13, said:

sal ,.........., daca nu am 18 ani imi pot ridica bani de la banca !
Din cate stiu eu nu poti, dar cu o "mica atentie" lucratorului de la banca se poate rezolva. (cred)  :naughty:

#15
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

 grig1990, on Aug 26 2006, 03:13, said:

sal ,.........., daca nu am 18 ani imi pot ridica bani de la banca !
...dar poti sa tii contul in hold pana faci 18 ani . o sa iti faci un cadou frumos la majorat :)

#16
grig1990

grig1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.08.2006
Salut ! Eu nu am 18 ani cum pot scoate bani ,......, ca acolo la nume nu mai pot modifica ,......., cecul vine pe numele meu si trebuie eu sa ma duc sa il ridic ? smile.gif ,...., pls explicati si mie cu cine sa ma duc ce sa fac etc !

#17
ionasrobert

ionasrobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2007
Daca cei de la Google trimit cecul - de la ce banca se poate incasa / depune in cont
Am citit ca ei lucreaza cu citibank dar e obligatoriu sa merg la citibank si sa imi fac cont la ei? sau e ok si brd sau bt?

#18
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
De la orice banca.
Insa, cel mai bine este sa optezi pentru plata prin Western Union.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate