Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Combine AUDIO

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Originally posted by Monitox
Fost, vazut.. testat. JAFURI ! :@

DAR daca vrei MUZICA la un volum mediu, cu bass adevarat + inalte OK nu ai nici o sansa sa scoti asta de la o combina.

So... asta e. Momentan stau si ma gandesc la alternative viabile pret/calitate  :drac:

Monitox, ce vrei tu, adica distotion-free bass la orice volum pt combine e foarte scump( de la $1200 in sus) si il gasesti doar la  
combinele Bose.
Ei sint singurii care au patentat Acoustic wave system) si tin la el ca la ochii din cap. Din pacate si americanii de la Bose ne-au copt-o. Nu numai ca nu isi desfac produsele in Ro dar nici macar nu permit shipping in RO. Probabil au aflat de inventivitatea romanilor, cind e vorba de copiat patente si brevete. Miine poimiine, vedem ceva de genul Bosse sau Bossa. :D

#20
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002
Ce parere ai de un sistem refurbished?
Multi stramba din nas, eu am CD writer HP de 3 ani de zile, aparat digital HP de un an de zile... amandoua refurbished dar fuctioneaza excelent.
Cumperi ceva de firma, la 1/4 de pret.

Ca sa-ti faci o idee:
http://www.digitalwo....php?idprod=694

#21
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
NU am nimic impotriva produselor de acest fel. Pot fi foarte bune insa m-am uitat si acolo si au numai modele din astea cu X sateliti de 10 Wati MAX care nu ma incanta deloc.

#22
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
La asa ceva fara suparare...depinde mult si de gusturile celui ce doreste (in cazul de fata catalin) cat si de ce intelege el prin sunet!....
La MAXtoate distorsionau:) Doar SONY sau un anumit model nu :) Deja e o parere personala....Bine acum foarte mult depinde de setarile facute de sursa aleasa...etc


Sfatul meu este un receiver JVC cu 5 canale cu Dolby Surround si Pro logic la 200$
Ai telecomanda ai calitate...etc...Si NU DISTORSIONEAZA daca ii dai BOXE

PS
Are si Loudness :D

#23
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by AIWAMAN
La MAXtoate distorsionau:) Doar SONY sau un anumit model nu

Man.. nu ai citi cu atentie ce naiba :) NU distorsiona NICI UNA la max. AU progresat mult combinele. DOAR ca in afara de Sony la MAX celelalte pierdeau mult din BAS si INALTE probabil tocmai pt a nu distorsiona.

Oricum NU se merita o combina.. asta e clar. E buna pentru sufragerie sa asculti radio si un CD in surdina dar NU pt maniaci :D

#24
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by Monitox
Scopul este ASCULTAREA in conditii decente a muzicii si nu crearea de auditii colective in bloc, petreceri ...etc.

Quote

Originally posted by Monitox
[B] Oricum NU se merita o combina.. asta e clar. E buna pentru sufragerie sa asculti radio si un CD in surdinaB]



phai imi scapa ceva....


in fine...daca vrei putere....alege ceva gen Ampli. plus boxe...

PS: Am vazut un MiniSistem Bose....ceva gen 2x100w...era micut...cat 2cdroame la un loc si boxele erau un un pik mai mici....insa nu puteai sa stai intr-o sufragerie de 25mp...sincer avea un bas de iti zbura parul din cap si te lua durerea de burta de la el...intradevar...nu avea mp3...so cauta pe la bursa sau pe net asha ceva...RECOMAND CU TOTA INIMA  BOSE...asta doar dupa ce am vazut ce inseamna aia

so chestiile cu "cutiutele mici nu se aud bine" iese din discutie...

#25
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Drfan, ce ai vazut tu e probabil Lifestyle 8 system, care e varianta cea mai simpla/accesibila ca pret.
http://www.bose.com/...dio/ht_systems/
Inchipuie-ti ce scoate un Lifestyle 50 system cu DVD+MP3. Eu am ramas statuie cind am fost intr-un BOSE store in Long Island si am pus un CD cu trance-Blank & Jones( melodii cu hyper bass). Tot magazinu a inceput sa tremure din temelii, se speriasera toti angajatii, insa nimeni nu a venit sa-mi reproseze ceva, ci din contra erau toti mindri de performantele sistemului.
Si sunetul venea din  Acoustimas si boxe care le tii in palma. :eek:
poate e doar parerea mea, dar combinele japoneze de pe piatza arata ca niste jucarii pe linga sistemele Bose.  :rolleyes:

  PS In plus cine a mers prin disco Dumars in regie, stie ce
       inseamna si cum se aude BOSE. ;aaa;

#26
cniky

cniky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 24.05.2003
si cat la % platesti firma (numele) bose?!  :rolleyes:

#27
Amyd

Amyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 01.02.2002
99.99%.

Restul e hartia aia nasoala care o folosesc in boxe. :D

Better Order Something Else...

Salutari,
Andrei

P.S.: Iar o sa spuna AIWA ca am ceva cu ei... da, asa este, am. :)

#28
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by Amyd
P.S.: Iar o sa spuna AIWA ca am ceva cu ei... da, asa este, am. :)

E dreptul tau sa ai ceva cu ei si al meu sa nu arunc banii  :drac:

Pana la urma am lasat-o balta pentru ca nu am reusit sa gasesc ceva cool la un pret decent. Asa ca o sa-mi iau eu ceva candva .. dar cand o sa fiu dispus sa bag probabil cam 7-800 USD numai in statie + boxe  ;)

#29
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Originally posted by Amyd
99.99%.

Restul e hartia aia nasoala care o folosesc in boxe. :D

Better Order Something Else...


Cred ca faci confuzie cu radio-ul tau Gloria , my friend :D
  Bose pt tine e un produs interzis, probabil de aici si frustrarea ta fata de Bose :degetele:

#30
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Masterboy...OK...stai calm...m-am obisnuit...:)

AIWA(posesor de BOSE):D

#31
ligrivis

ligrivis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.08.2003
In nici un caz nu iti recomand combina Sony am modelul GRX-7,desi imi place cum se aude Cd-ul s-a stricat apoi au cedat cele  2 parti de casetofon la partea mecanica .

#32
bogdancristiann

bogdancristiann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.05.2005
cu aceasta ocazie va anunt ca se importa bose in romania.
nu stiu la ce preturi., insa firma e din craiova si are magazin in complexul mario plaza.
ma duc sa dau o fuga pe acolo, am vazut un sistem care are si mp3 player

#33
mihaelac

mihaelac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.03.2005

View Postbogdancristiann, on Nov 20 2005, 22:34, said:

cu aceasta ocazie va anunt ca se importa bose in romania.
nu stiu la ce preturi., insa firma e din craiova si are magazin in complexul mario plaza.
ma duc sa dau o fuga pe acolo, am vazut un sistem care are si mp3 player

Stii cumva cat costa in Romania un Bose Wave Music System?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate