Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Sony Vegas Pro/Movie Studio

- - - - -
  • Please log in to reply
6731 replies to this topic

#37
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
....nici PPro un este pt. home-user....:)...pt.aia exista Premier Elements...si binenteles Studio 8,9,10....:)

Edited by Ankh, 12 November 2005 - 11:35.


#38
TRazvan

TRazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.12.2004
Care procesor e mai bun pentru editare video: P4 3 GHz sau AMD 64 3000+?

#39
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
.Intel.....

#40
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
AMD 64 dual core  :D

#41
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
la codare/recodare in Vegas "Video quality" e default setata "Good" si nu "Best"

"Best" am observat ca ia de doua ori mai mult timp decat "Good" dar fara nici un fel de diferente de calitate

voi ce setare folositi?

#42
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Good. arunescu, eu inca ma mai intreb, dupa o luna juma', daca sfatul cu privire la activarea optiunii Custom din Vegas ti-a fost de folos sau nu... Multumesc!

Edited by nexland, 08 December 2005 - 04:46.


#43
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
da. imi cer scuze ca am fost porc si nu ti-am multumit, m-am gandit sa nu umplu threadul cu offtopic

dupa ce am facut ce ai spus tu am apasat pe butonul "Custom" si s-a deschis fereastra - m-am simtit in al noualea cer

MULTUMESC :)

#44
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Hei, nu trebuie sa fii asa dur cu tine insuti... Hai, mai bine, sa :cheers:

#45
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004
propun moderatorilor sa faca "sticky" si acest thread,  alaturi de Premiere. Merita.

#46
pikciu

pikciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.06.2006
De aici puteti downloada tutorialul pentru Sony Vegas facut de mine. Are 85 Mb. e un program foarte bun pt cei care sunt pasionati...
ca o intrebare: pot sa postez aici un link catre forumul meu, care este bazat pe editare video? :)

Edited by _DelSte_, 28 February 2012 - 23:21.


#47
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

 pikciu, on Jun 10 2006, 11:47, said:

...ca o intrebare: pot sa postez aici un link catre forumul meu, care este bazat pe editare video? :)
De ce nu? In caz contrar, te rog sa-mi trimiti link-ul pe PM.

#48
danilo

danilo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.03.2005
Pentru editare video primul pas - ca incepator - mi s-a parut logic/abordabil Ulead . Parea simplu , usor de invatat destul de evident in utilizare si te cam ducea singur catre rezultat-fie acesta un file video pur si simplu , fie un DVD de pus pe un player standalone
Numai ca a trebuit sa merg mai departe si sa filmez ceva evenimente fara pretentii din partea beneficiarilor dar cu pretentii personale de mai bine ( mai ales ca am avut posibilitatea sa trag cu 2 camere ) . Astfel ca pasul urmator - logic/abordabil si in lipsa permanenta de timp - mi-a parut Vegas
Dupa ce am deprins cateva din lucrurile de baza consider ca e vremea sa il aprofundez asa ca va invit sa va dati cu parerea

#49
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Noua logic si abordabil ni s-a parut trecerea la suita de la Adobe. Spun noua, adica multora dintre noi. Din cate stiu eu, Ankh, GunX, Nexland, Niros, Andjar si ma includ si eu pe acolo cu mai modestia de rigoare folosesc Adobe Premiere Pro pentru editare. Deci multe mesaje pe aici nu cred ca vor fi. Doar asa, de joaca si experimental, dar ma tem ca e cam plin sezon si nu prea va avea lumea timp de experimente.
Sorry.

#50
danilo

danilo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.03.2005
Tot respectul - really- pentru cei ce stapanesc Premiere
Cand voi avea cat de putin timp ma voi enerva si eu si il voi rapune
Numai ca pana la un anumit nivel poate nu e necesar sa facem scoala de piloti de curse pt a fi buni soferi pe strada
Plus ca daca asta e pasiunea mea de saptamana asta mi-ar placea sa stiu mai multe de la altii care au avut-o saptamana trecuta
Deci, ce ziceti despre Vegas? ( daddy,nexland,ankh,andjar ...  10x)

#51
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Danilo, ce am scris eu nu era nici pe departe o contra la topicul tau. Sincer, tot respectul pentru toti cei care indragesc domeniul acesta indiferent de cunostintele pe care le au pana in prezent sau de softurile pe care le folosesc. Din cate am auzit Vegas este chiar un soft bun, asa ca sa nu crezi ca era vreun repros. Doar iti "plangeam putin de mila" ca nu vei avea multi interlocutori pe aici. Din pacate eu nu stiu nimic de Vegas ca sa pot sa-mi dau cu parerea.

P.S. Deja sunt offtopic de 2 mesaje. Sorry moderatorilor.

#52
andjar

andjar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 10.01.2006
In mod normal ar merita vegas-ul un topic permanent si dedicat la categoria "Important" pe aria video,avand in vedere ca e nr.2 in lume ca cel mai folosit   program serios(pro)  de editare video dupa premiere pro.Cred ca ar fi chiar nr1 mondial daca s-ar lua in considerare doar utilizatorii cu licenta :) .Numai ca la noi in Romania sunt putini vegasisti pe langa nr. de pinacleri si premieristi :D .

Edited by andjar, 24 June 2006 - 19:50.


#53
danilo

danilo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.03.2005
Credeam ca sunt deplasat daca cer un topic permanent
Sincer, mi-ar parea bine daca as auzi pareri si de la altii (chiar "premieristi" care si-au bagat nasul in Vegas)

#54
danilo

danilo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.03.2005
Exista o optiune gen "scratch disk" in Vegas ca la premiere ?
Daca lucrez cu 2 hdd separate ( nu in raid )  castig viteza mergand cu un hdd pt sistem si unul pt date ?

Ce problema am daca se aud paraituri si pocnete in boxe ( si chair in membrana microfonului !?!?! ) cand deschid Vegas ? ( cand il inchid totul revine la normal ) - audio e pe blaca de baza .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate