Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Trafic ISDN gratis prin Romtelecom ?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Din 1 iulie Romtelecom are o nouă ofertă la pachet :

Sunt 2 oferte care par destul de avantajoase:

==============
ACCES 64 +
-  acces Internet nelimitat, la viteza de 64 kbps Tarif de instalare
34
- 1 cont de e-mail de tipul [email protected] cu capacitate de stocare a mesajelor de 5MB Abonament lunar 23

==============

ACCES 128 +
- acces Internet nelimitat la viteza de 128kbps Tarif de instalare
34

- 1 cont de e-mail de tipul [email protected] cu capacitate de stocare a mesajelor de 10MB Abonament lunar 31

------------

Chiar e nelimitat ? Nu mai plătesc impulsurile ? Ar fi nemaipomenit..

#2
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 06.01.2003
"acces Internet nelimitat, la viteza de 64 kbps Tarif de instalare
34"

Adica? 34 e un cod de instalare? Nu inteleg!Da-ne si sursa  ca sa ne lamurim

#3
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
daca alea sunt preturile in $ cam mult pentru un cont de email ... si daca nu il vreau ca am email in alta parte?

#4
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Cum să fie numai pentru un cont de mail ? Ei zic că ai acces Internet nelimitat. Nu știi să citești ?

Da, prețurile sunt în $ că Romtelecomu nu lucrează în Euro. Sursa e aici dar degeaba că nu prea mai scrie altceva :

http://www.romteleco...cii_IUL2003.zip

Oricum, presupun că doar accesul e nelimitat, traficul taxându-se ? Sau cine știe...cert e că oferta aia nu e clar făcută...te încurcă.

#5
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
In cazul in care taxeaza si impulsurile nu prea cred ca o sa aiba clienti ;)

#6
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
ISDN nu este dial-up, deci nu taxeaza minutele, numai ca mi se pare destul de mult abomanetul avand in vedere cat de bune sunt liniile telefonice in BUCURESTI, deci aia 64 si 128 k nu prea sunt adevarati orice ar face ei

#7
FlakShell

FlakShell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 16.10.2002
Cum adica ISDN nu este dialup ?!

#8
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,141
  • Înscris: 05.12.2002
isdn este dial-up si banuiesc ca se taxeaza impulsurile la oferta asta.

#9
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001

Quote

Originally posted by zippo123
ISDN nu este dial-up, deci nu taxeaza minutele, numai ca mi se pare destul de mult abomanetul avand in vedere cat de bune sunt liniile telefonice in BUCURESTI, deci aia 64 si 128 k nu prea sunt adevarati orice ar face ei

In cazul asta ISDN este dialup normal (unul sau doua canale) tarifat fiecare canal in parte.

Oricum ar fi liniile telefonice in Bucuresti daca este ISDN va fi o conexiune 64 sau 128 garantat pana la serverul Artelecom, altfel pur si simplu nu e ton. Mai "sus" inspre internet este alta poveste.

Nu pricep ce vi se pare fantastic: "acces nelimitat" este "trafic nelimitat" in limbajul ISP, fara legatura cu tarifarea conexiunii metalice.

#10
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Deci se plătesc și impulsurile ?

#11
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
Sigur ca da !. Sunt tarifele obisnuite de internet .Deci abonament lunar + minutul de internet...Merita?.Eu zic ca nu.

#12
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
Si inca ceva...In ofertele lor au facut tot posibilul sa ascunda acest lucru, trebuie sa citesti foarte atent oferta ca sa-ti dai seama ca impulsul se taxeaza!.Iar imi aduc aminte de ''simpatia mea'' pentru RTC si n-as vrea, zau!.

Attached Files



#13
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Oferta RomTelecom + ARtelecom e veche si e periodic relansata, pentru ca succesul se lasa prea mult asteptat. Pina RomTelecom nu va umbla intr-un fel anume la tarifele ASI (reducerea cu cel putin 25% sau infiintarea unor abonamente cu trafic de date inclus), ofertele de feul acesta sint exclusiv pentru cei care vor sa arunce cu banii pe fereastra... Parerea mea! :)

#14
Alcatelu`

Alcatelu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 31.07.2002
Nu va bagati la ISDN ca taxeaza Romtelecomul intr-o veselie . Oferta asta e un fel de-a spune - ROMTELECOM da dial-up cu trafic nelimitat. (lol) -paraca ar plati ei telefonul

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate