Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Qtek S200

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006
mi-am luat si eu de aproximativ 1 luna Qtek s200 si din pacate nu reusesc sa instalez nici un program din cate am downloadat pe el :(

am incercat programele indicate de altii intr-unul din Topicele de aici, am mai cautat si eu pe cateva situri cu programele free si degeaba .

la toate imi da eroare cand incerc sa rulez pe pocket executabilul descarcat si m-am cam saturat  ...

de obicei eu ofer solutii altora, dar uite asta ma depaseste ... chestia este ca are win 2005, dar la tot ce am descarcat ori nu zice nimic de SO ori zice ca merge si cu win 2005 .


astept, va rog, cateva sugestii, intrucat chiar nu imi permite timpul sa mai caut raspunsuri ... prefer sa ajut si eu pe altii cu ce stiu decat sa pierd timpul cautand de nebun ...

#2
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
mai exact ce eroare iti da?

sigur instalezi cum trebuie?

cele cu extensia cab se instaleaza de pe ppc, cele cu extensia exe de pe calculator..

#3
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
de obicei softurile se intaleaza pe un pc dupa care sunt transferate automat de active sync pe pda. daca incerci sa rulezi .exe pe pda o sa-ti dea eroare

#4
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006

View Postbluehunt, on Jun 9 2006, 12:28, said:

de obicei softurile se intaleaza pe un pc dupa care sunt transferate automat de active sync pe pda. daca incerci sa rulezi .exe pe pda o sa-ti dea eroare

aaaa .. da baieti, au exe fisierele !! deci instalez pe comp si porma bag active sync ...

hai ca incerc si revin ... merci mult

Edited by notebook_man, 09 June 2006 - 17:52.


#5
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006

View Postnotebook_man, on Jun 9 2006, 18:52, said:

aaaa .. da baieti, au exe fisierele !! deci instalez pe comp si porma bag active sync ...

hai ca incerc si revin ... merci mult


gata .. m-am descurcat .. am instalat pe comp si amers cu active sync ...

btw ... unde e bine sa instalez programelele ? in memoria pda sau pe card ?
procesorul e doar la 200 MHz si mai caraie ... se pot face niste optimizari ? gen memorie virtuala ?

player de dvd si de mp3 free exista ?

merci

Edited by notebook_man, 09 June 2006 - 19:08.


#6
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
depinde cata memorie ai. daca memoria pda-ului iti permite instaleaza acolo. daca nu, pe card. sunt si unele programe care nu functioneaza corect decat daca sunt instalate in memoria pda-ului.
pentru soft cauta pe www.aivanet.com, partea de forums.

#7
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006

View Postbluehunt, on Jun 10 2006, 09:39, said:

depinde cata memorie ai. daca memoria pda-ului iti permite instaleaza acolo. daca nu, pe card. sunt si unele programe care nu functioneaza corect decat daca sunt instalate in memoria pda-ului.
pentru soft cauta pe www.aivanet.com, partea de forums.

m-am lamurit si eu ca e mai bine pe card .. sa ramana memoria interna cat mai libera ... inca nu m-am documentat dar tare cred ca memoria interna cu cat e mai libera cu atat merge mai bine pdaul .. probabil e folosita ca o memorie virtuala ?!

referitor la programe : m-am documentat serios si am gasit 2 free si excelente !!!

asa ca astept beri nenumarate ;) de la cine ma crede pe cuvant si le foloseste nemaipierzand timp sa caute ca mine ..

deci :

filmulete (de toate genurile) dar si audio (gen mp3) : TCPMP se numeste programelul
mp3-player (f destept !!) : MortPlayer

le gasiti usor cu google !

Edited by notebook_man, 18 June 2006 - 20:54.


#8
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006
Salut,

Vreau si eu sa-mi cumpar un S200 (ca sa inlocuiesc un SE P800) dar am mici retineri.

Stie cineva cum (daca) pot avea caractere romanesti la numele din Agenda?
(Telefonul are Romanian la Regional Settings!)

Iarasi ma mai intereseaza cum se pot seta culori diferite pentru categorii diferite la activitatile din Calendar.

Cine stie unde pot gasi un pret bun (nou, cu garantie), eventual nu magazin virtual. Vreau sa-l palpez inainte sa dau 1850ron (cel mai bun pret pana acum).

Multumesc !

#9
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Programele se instaleaza:
1) pe memoria interna daca acea aplicatie o folosesti si cu si fara acel sau cu alt card de memorie
2) pe card daca aplicatia o vei folosi doar impreuna cu acel card fara sa ai informatia pe un alt card ( ex. smarmovie instalat pe card, filmul pe altul )
Si asa cum s-a zis e de preferat sa-ti lasi cat mai libera memoria interna.
Cele exe se instaleaza pe pc, dar daca nu ai / nu vrei / nu ai drepturi sa instalezi / folosesti active sync le instalezi ca atare si apoi cauti fisierele cab pe pc, le muti pe pda si le rulezi pe pda.

#10
Weekender1

Weekender1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2006
am cumparat un miniusb am instalat active synk dar nu merg toate videoclipurile....
plus ca nu stiu de unde sa schimb limba :( trebuie decodat sau ce trebuie sa fac

pls help

#11
macovescu

macovescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.06.2006
vand qtek s200 fara accesorii  375 euro

#12
macovescu

macovescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.06.2006
vand qtek s200 fara accesorii 375 euro

#13
jimmyshor

jimmyshor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.01.2007
am un qtek s200 adus din italia si are windows in limba italiana. nu reusesc sa instalez pe el nici un program si nici jocuri. nu am cablu de date si doar prin bluetooth pot sa transfer.  active sync imi cauta doar conexiunea prin cablu sau infrarosu. prin bluetooth se poate instala cu un alt program?

#14
SrKHost

SrKHost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 08.06.2006
Vand qtek s200 stare impecabila cu accesorii + gps prin bluetooth + suport masina + incarcator masina 350 euro. Predare personala in Timisoara sau prin posta in alte orase ( clientul plateste in avans taxele postale, sunt satul sa platesc livrarea si sa imi vina inapoi pentru ce "clientul" uita sau se razgandeste ). Mai multe info pe 0729126838.

#15
cristicta

cristicta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2008
salut:) .. mi'am luat si eu un qtek s200 si este in germana ce trebuie sa fac ca sa mil fac in engleza? sau dak stiti vreun program prv me please..




multumest...

Edited by cristicta, 22 February 2008 - 22:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate