Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ISA Server 2004

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
fiara13

fiara13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2006
destination port 443, action Initiated Connection, rule Unrestricted Internet Access, dupa care aparea Closed Connection. A mers bine dar nu mai stiu daca e de la sp2 care l-am pus. Reinstalez tot si mai vad ...

#20
fiara13

fiara13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2006
Nu merge orice fac. Am reinstalat tot... Isa este instalat pe un sbs 2003 care obligatoriu este DC. Poate din cauza asta sa opreasca downloadul certificatului si sa nu mearga? trebuie sa activez un CA? Eu zic ca nu. Daca transform in NAT merge fara problema, dar nu am nevoie de NAt.

#21
muntos

muntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 03.08.2002
Deci pana la urma nu merge decat https sau si yahoo msg,mail,etc...?
Ce zice loggingul de celelate protocoale (msg,smtp...)
Poti incerca un search si pe http://forums.isaserver.org/ pentru un raspuns la problema ta.

#22
fiara13

fiara13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2006
nu merge yahoo msg, yahoo mail si https.
Pot sa intru pe www.yahoo.com dar cand vreau sa ma duc mai departe pe mail nu merge.
Daaca bifez in Tools, Internet Option, Connections, LAN Settings, Use automatic configuration script merge yahoo mail dar nu si msg.
Mai nou nu merge si daca am NAT intre Intern si Extern -- am testat acasa fara sa am si linux.
Am reinstalat si Win XP si 2003 si ISA si tot nu merge. Am incercat cu un calc din domeniu si din workgroup, dar degeaba.
Am incercat sa captez pachetele de pe fiecare placa de retea poate, poate gasesc ceva.
Daca mai are cineva solutii, sunt bine venite.

#23
muntos

muntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 03.08.2002
Pune screenshot-uri cu cat mai multe parti din ISA (internal network,external network,firewall rules,network settings,tot ce se poate..)

#24
fiara13

fiara13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2006
cred ca ajung aceste imagini...

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   170.59K   60 downloads
  • Attached File  2.JPG   198.44K   48 downloads
  • Attached File  3.JPG   109.37K   40 downloads
  • Attached File  5.JPG   175.95K   35 downloads
  • Attached File  4.JPG   105.27K   20 downloads
  • Attached File  6.JPG   167.57K   24 downloads


#25
muntos

muntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 03.08.2002

View Postfiara13, on Jun 22 2006, 15:56, said:

cred ca ajung aceste imagini...

Incarca ca la Networks, la Route pune si la Source Networks si la Destination Networks atat Internal,Local Host si External.

#26
fiara13

fiara13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2006
merge acum, dupa multe instalari am observat ca atunci cand pun SP2 apar aceste probleme plus altele cum ar fi: www.delta.com; www.idilis.ro ...

Edited by fiara13, 06 July 2006 - 17:28.


#27
muntos

muntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 03.08.2002

View Postfiara13, on Jul 6 2006, 18:28, said:

merge acum, dupa multe instalari am observat ca atunci cand pun SP2 apar aceste probleme plus altele cum ar fi: www.delta.com; www.idilis.ro ...

Aaaa,pai este vorba despre filtrul de compresie care apare in SP2.Exista un patch care rezolva problema asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate