Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

ING Romania

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
12187 replies to this topic

#5437
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
@INGRomania : O veste despre cand ING ar urma sa introduca Instant Payments? BT si CEC sunt primii - link.

#5438
Kiddosu

Kiddosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 19.02.2008

 cuculea, on 22 aprilie 2019 - 18:46, said:

Uimeste ne cu o suma maxima pe care vrei sa o transferi? ia sa vedem, cat banet ai

Raspuns de p*** b*****.  Era un fucking question.

 paulokaziii, on 23 aprilie 2019 - 02:21, said:

Anul trecut am virat 140.000 euro din contul personal catre un alt cont de la o alta banca. A trebuit sa sun la ei pentru confirmarea tranzactiei.Presupun ca poti transfera orice suma, doar ca va trebui sa iei legatura cu ei telefonic pentru ca tranzactia sa fie aprobata de ei.

Mersi, eu am echivalentul a 85.000E, pe care vreau sa ii transfer la alta banca pentru un schimb valutar foarte bun RON-Euro, ulterior folosindu-i la achizitia unui apartament.

 INGRomania, on 23 aprilie 2019 - 06:04, said:

Salutare! Nu exista o limita pentru transferuri, insa, uneori, pentru valori mai mari se aplica Modulul Inteligent de Analiza a Tranzactiilor (MIAT) care are ca scop cresterea sigurantei tranzactiilor facute prin Home'Bank si evitarea fraudelor. Acesta se adapteaza in functie de istoricul clientului, de caracteristicile operatiunilor, de criterii tehnice si alte variabile. Pentru confirmarea operatiunii o sa fie primesti fie un SMS cu un cod suplimentar, fie o sa fie nevoie sa ne contactezi telefonic pt a mari plafonul.

Multumesc.

 Virguros, on 23 aprilie 2019 - 07:40, said:

Salutare, exista sigur o limita pentru transferuri! Dar nu vrea nimeni de la ING s-o spuna! Oricum e mai mica decat vei vrea tu! Si e limitata expres pentru a nu-ti da posibilitatea sa muti banii in bancile/conturile mai favorabile la un moment dat! Este un fel de 'prizonierat' a banilor tai in banca pe care ai ales-o la un momnet dat! Ca la providerii de telefonie/internet/televiziune, doar ca astia de la ING nu-ti dau telefon! Sau macar un portofel cu ecranare la citire NFC.
Suma depinde poate de ModUl Inteligent de Analiza a Tranzactiilor (MUIAT) si cum este acesta implementat dar si de degetul vreunui om. Deci foarte posibil sa nu stie nici seful ING care este aceasta limita! Sau stie dar n-o spune! Pai cum naiba sa nu existe limita??? Macar ca e un procent din ceva, ca se aplica vreo formula si tot trebuie sa rezulte o limita calculata dupa vreun algoritm! Ca doar nu o pune MUIAT dupa inspiratia divina!?

Eu sunt nerabdator ca ING sa implementeze si Garda Inteligenta Automata (GIA), care sa-i pazeasca si monitorizeze permanent pe angajati si patroni, 24 din 24! Adica un sistem automat e-dotat/i-dotat cu diverse mijloace de analiza, evaluare, selectare si eliminare, sistem care sa se adapteze automat parametrilor functionali ai angajatilor, starilor fizice si psihice ale acestora, gradului de dilatare pupilara si a cat transpira in puncte bine determinate ale corpului, si sa-i 'managerieze' apoi dupa bunul plac, prin promovare si inevitabila eliminare finala din sistem. Chiar nu stiu daca sa rad sau sa plang? Pe bune? MIAT?! Mi-am adus aminte de Pasare de Paza a lui Robert Sheckley.

Pentru @Kiddosu, intrebarea finala. N-o poti vedea! Dar, cand vei fi foarte fericit, vei avea o surpriza s-o afli!

Multumesc pentru informatii.

#5439
Shadow334

Shadow334

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.03.2005
Cum fac in Homebank sa definesc o noua plata in My Payments?
Candva demult la Multimat, dupa ce faceam faceam o plata ma intreba daca vreau sa o salvez in My Payments. In Homebank nu am vazut nici o intrebare de genul asta. Exista alta metoda sa definesc o plata in My Payments?

#5440
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Din pacate s-a renuntat la posibilitatea de a defini noi MyPayment.
Acum poti doar sa cauti o plata facuta in trecut catre un beneficiar, si sa o reiei, eventual putin modificata sume etc.

#5441
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 26.01.2019

 Shadow334, on 23 aprilie 2019 - 21:18, said:

Cum fac in Homebank sa definesc o noua plata in My Payments?
Candva demult la Multimat, dupa ce faceam faceam o plata ma intreba daca vreau sa o salvez in My Payments. In Homebank nu am vazut nici o intrebare de genul asta. Exista alta metoda sa definesc o plata in My Payments?
In varianta veche a HomeBank Desktop: in ecranul in care se completeaza datele pentru o plata noua, exista un checkbox "Doriţi să salvaţi plata în MyPayments?".

#5442
oorlogsc

oorlogsc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 21.01.2019

 Dokken, on 23 aprilie 2019 - 08:49, said:

@INGRomania : O veste despre cand ING ar urma sa introduca Instant Payments? BT si CEC sunt primii - link.
Iar pica sistemul o saptamana. Poti sa te iei dupa asta, cand incepi sa primesti refuz la plati, inseamna ca au inceput lucrarile la platile instant


#5443
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Voua va functioneaza 3D Secure? Orice incerc sa platesc online, imi da eroare la pagina de 3D Secure.

#5444
alexbe

alexbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 18.05.2010
Va merge HB mobil?

#5445
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Sediul ING de pe Bd Unirii a disparut.
Bun asa.

Edited by don_dannielo, 25 April 2019 - 11:53.


#5446
INGRomania

INGRomania

    Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 344
  • Înscris: 07.12.2017

 alexbe, on 25 aprilie 2019 - 09:31, said:

Va merge HB mobil?
Salutare! Daca nu reusesti logarea in Home'Bank, iti recomandam sa faci un update din Google Play sau App Store pentru ultima versiune.

#5447
alexbe

alexbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 18.05.2010
mda, numai ca asta noua nu merge pe custom rom. asta inseamna ca voi ramane doar cu BT.

#5448
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
@INGRomania numarul 0214059156 este numarul vostru de telefon?

Am primit saptamana trecuta, si ieri apeluri de la acest numar de telefon, dar nu am raspus. Daca nu as fi avut TrueCaller, probabil ca as fi picat in plasa... cum probabil pica foarte multi. Pe internet vad ca mai multe persoane reclama ca fiind un scam. Puteti spune de unde au aceste persoane datele clientilor ING, si de ce ne agaseaza cu telefoane unde ne cer date personale suplimentare?

Vad ca si pe topic-ul Banca Transilvania se plange cineva de o situatie asemanatoare.

Edited by N4S, 25 April 2019 - 12:34.


#5449
INGRomania

INGRomania

    Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 344
  • Înscris: 07.12.2017
Salutare! Nr. 0214059156 apartine colegilor de la departamentul Telesale. Daca doresti sa nu mai primesti apeluri referitoare la produsele ING Bank, poti modifica Acordul de Marketing direct din Home'Bank, meniul Setari cont.

#5450
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 paulokaziii, on 23 aprilie 2019 - 02:21, said:


Anul trecut am virat 140.000 euro din contul personal catre un alt cont de la o alta banca. A trebuit sa sun la ei pentru confirmarea tranzactiei.Presupun ca poti transfera orice suma, doar ca va trebui sa iei legatura cu ei telefonic pentru ca tranzactia sa fie aprobata de ei.
Taica, da ce afaceri ai de virezi peste 100.000 euro. 😮

#5451
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Ți-ar spune, da' dup-aia tre' să te împuște...Posted Image

#5452
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Si-o fi cumparat omul vreo masina, si voi acuma ciudosi.

Edited by Catean, 25 April 2019 - 16:49.


#5453
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Tipic romanesc... că idee, o casa noua  plus terenul aferent trece lejer de 100.000 euro (daca este in cartier de vile).
Așa este procedura... trebuie sa suni.
Practic, confirmi că este numărul tău (că este cel principal) iar ei dau ok-ul la mandatul de ascultare.
Stai liniștit, tu nici nu simti asta. (poate doar un ușor ecou în convorbire)

Edited by rz, 25 April 2019 - 17:50.


#5454
Virguros

Virguros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 30.09.2018

 rz, on 25 aprilie 2019 - 17:48, said:

Tipic romanesc... că idee, o casa noua  plus terenul aferent trece lejer de 100.000 euro (daca este in cartier de vile).
Așa este procedura... trebuie sa suni.
Practic, confirmi că este numărul tău (că este cel principal) iar ei dau ok-ul la mandatul de ascultare.
Stai liniștit, tu nici nu simti asta. (poate doar un ușor ecou în convorbire)
Nu se simte absolut nimic!
Telefoanele mele (chinezesti) au de definitie activata inregistrarea convorbirilor. Fie ele cu ING. Oricum, suna perfect vocea robotului: 'convorbirea poate', sau 'ar putea fi inregistrata'. NU se aude niciun ecou. Ecou se aude eventual, si nu intotdeauna, daca e dat pe speaker.

Si poti selecta formatul. Eu am preferat mp3.

Edited by Virguros, 25 April 2019 - 20:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate