Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

ING Romania

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
12161 replies to this topic

#4465
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttfmercedez, on 15 august 2018 - 16:45, said:

De doua zile tot incerc sa intru pe homebank de pe mobil, si e varza. Se afiseaza tot felul de coduri nici sms nu vine.
La mine se afiseaza corect, folosing chrome si android . Ce browser folosesti pe tel? Sau te referi la aplicatia homebank de mobil? Si aia imi functioneaza corect.

#4466
TybyMen

TybyMen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 28.12.2008
De ce nu fosesti aplicatia mobila? La mine functioneaza perfect. Ai incercat cu alt browser ? Acum am incercat si varianta web si functioneaza recomand mozzila firefox ca si browser

#4467
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Stiti cumva daca s-a scos autentificarea cu amprenta in homebank? Pe S8 ma punea sa aleg intre aprenta sau parola, pe S9 ma trimite direct la parola, nu mai pot alege.

#4468
daniel2012ro

daniel2012ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 03.07.2012

View Postbaliosss, on 17 august 2018 - 07:47, said:

Stiti cumva daca s-a scos autentificarea cu amprenta in homebank? Pe S8 ma punea sa aleg intre aprenta sau parola, pe S9 ma trimite direct la parola, nu mai pot alege.
Trebuie să intri în setările aplicației și să o activezi de acolo. (Setări cont - Autentificare cu amprentă).

Edited by daniel2012ro, 17 August 2018 - 13:53.


#4469
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postdaniel2012ro, on 17 august 2018 - 13:49, said:

Trebuie să intri în setările aplicației și să o activezi de acolo. (Setări cont - Autentificare cu amprentă).
Corect! Multumesc frumos!
Totusi nu retin sa fi facut asta pe celalalt telefon.

#4470
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 21.03.2004
Am citit acum un articol pe Hotnews referitor la un comunicat al SRI în legătură cu niște atacuri destul de mari asupra instituțiilor financiare din România în perioada iunie-august...
Oare ING de fapt nu avea probleme interne ci externe? :)

#4471
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Neinteresant, hai sa nu speculam aiurea.

#4472
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 21.03.2004
Ce vreau sa zic este ca degeaba ii înjuram când de fapt nu erau ei de vina...

#4473
Tendor83

Tendor83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.07.2016

Cu toate problemele, pe care le au, politica de marketing și banii investiți in promovare au dat roade https://www.romania-...lients-h1-2018/

#4474
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Păi da, că românii mai întîi pun botișoru' și doar apoi întreabă (recte după ce dau cu capu')...Posted Image

#4475
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostTendor83, on 19 august 2018 - 06:20, said:

Cu toate problemele, pe care le au, politica de marketing și banii investiți in promovare au dat roade https://www.romania-...lients-h1-2018/
Pe mine m-au convins cu comisioane 0 pt cont curent si homebank, dar norocul meu e ca nu depind de ei, mai am cont la 2 banci + revolut + orange money... Oricum, problemele au aparut in ultimele 3-4 luni..

#4476
Akkerman

Akkerman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.12.2008
Am un cont ING in lei + card visa electron. Primesc lunar din Elvetia o suma in CHF (cam 1000), pe care ING o converteste in lei, deci in fiecare luna pierd cam 2-3% din suma initiala numai pentru asta (calcul ochiometric, fata de cursul BNR, poate ma insel :) ).

Exista vreo solutie sa reduc pierderea la ceva mai de bun-simt, sa zicem 1% ? Nu as vrea sa renunt la ING, in rest sunt f multumit de tot, homebank etc.

Nu am alta idee decat sa deschid un cont in CHF si transfer doar sume modice in contul de lei, tot pierd dar se simte mai putin daca nu ii schimb pe toti odata :) E ridicol, dar chiar nu stiu cam ce altceva sa fac

Am un card revolut free, dar parca nu prea am incredere la sume totusi importante.

E vreo solutie ? Multumesc

#4477
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Cont de euro. Orice conversie de moneda trece prin euro la ING, deci asa te-ai limita la o singura conversie.

#4478
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAkkerman, on 23 august 2018 - 17:36, said:


Cont la BT. Contul de CHF este gratuit. Doar retragerea este de 0.5% din suma.

Contul de lei BT este obligatoriu, adica fara el nu poti avea cont de CHF. Dar contul de lei este la fel, gratuit, fara comisioane de administrare etc. Singurul cost ar fi homebank care costa 1 leu pe luna. Dar ramane la latitudinea ta daca vrei sa activezi serviciul de homebanking.

Edited by MembruAnonim, 23 August 2018 - 18:41.


#4479
Akkerman

Akkerman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.12.2008
ok, mersi de raspunsuri, o sa mai studiez problema

#4480
alexbe

alexbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 18.05.2010
Nu mai gratuit retragerea de numerar de la atm-urile altor banci? Ca am retras de la un atm BT si mi s-a luat comision de 3 lei.

#4481
Ego206

Ego206

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 09.02.2017

View Postalexbe, on 27 august 2018 - 15:51, said:

Nu mai gratuit retragerea de numerar de la atm-urile altor banci? Ca am retras de la un atm BT si mi s-a luat comision de 3 lei.

Iti intra salariul pe cont ING?

#4482
alexbe

alexbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 18.05.2010
Nu, dar pana acum am avut comision de retragere de la alte atm-uri o lei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate