Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

ING Romania

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
12190 replies to this topic

#2323
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Ei bine, în cazul Raiffeisen pe iOS nu este așa. Tocmai ce ți-am arătat ambele variante mai sus. Eu nu înțeleg de ce susții contrariul.

#2324
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postbv01, on 25 martie 2017 - 18:49, said:

Practic asta înseamnă că oricine poate implementa aplicații de online banking. Precum și diverse integrări cu tot felul de servicii. Arată OK la prima vedere.
Eu nu sunt multumit cu aplicatiile de banking in momentul de fata.Cea din exemplul de mai sus centralizeaza toate conturile de la toate bancile.

#2325
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
Are cineva Cardul/optiunea Gold de la ING?

Ca "beneficiu": "Beneficiezi de curs de schimb preferential."
Sunt curios de un exemplu de acest curs preferential, daca se poate.

#2326
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
https://www.ing.com/...contactless.htm

#2327
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 30.07.2009
Fain ca se extinde si in alte tari, poate vom fi si noi printre ele. Dar nelamurirea mea consta in faptul ca acolo scrie de Mastercard...daca am card Visa la ei, voi putea folosi acest serviciu? Am deja Mastercard la BRD si pastrez acest Visa de la ei pentru plati pe internet (de luna viitoare fac "portare" de salariu sa scap si de comisioanele lunare).

#2328
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Noutate de la INGBank!


Quote

0 comision retragere de la orice ATM din lume.
Vino si tu cu salariul si fa o plata pe luna* si primesti 0 comision retragere la orice bancomat. Da, si din Romania, si din restul lumii. Da, chiar si de la bancomatele din Belize.
*salariul sau alte incasari recurente in valoare de minim 700 lei/luna/cont.

Astept asta si la alte banci din RO!

l.e. se pare ca e valabil doar pentru conturile deschise dupa 03.04.2017! https://www.ing.ro/d..._comisioane.pdf

Edited by easy90rider, 03 April 2017 - 16:33.


#2329
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pentru aia care au cont din 2007, m..e de la ING.
Nici o noutate.

#2330
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Păi închide contul Č™i deschide altul.

Edited by bv01, 03 April 2017 - 19:26.


#2331
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Inchide contul si deschide altul la alta banca. Suna mai bine asa.

Edited by orangfe, 04 April 2017 - 09:03.


#2332
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Raspuns de la ING (nu mai pot edita postul anterior):

Salutare! Noua modificare referitoare la eliminarea comisioanelor de retragere numerar la orice ATM, este valabila pentru toti clientii, indiferent daca sunt clienti noi sau vechi.
Singura conditie pentru a beneficia de aceste gratuitati este sa incasezi minimum 700 lei/lunar din surse pe care le acceptam, respectiv: incasare de la un CUI/CNP, depunere la ATM/casierie, sau portare de la alta banca.

#2333
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Update: "Am reverificat informatia si te informam ca, noile modificari de taxe si comisioane,vor intra in vigoare incepand cu data de 1 iulie. Din acest motiv, exista ambele liste disponibile pe site."

Cine se ocupa de customer service/comunicare/orice la ING cred ca ar trebui sa-si caute alt job. Eu tot nu-s lamurit ce si cum cu modificarile astea, dar refuz sa-mi mai bat capul si ma voi muta la Raiffeisen.

Edit: Fun fact: toate virgulele le apartin.

Edited by orangfe, 04 April 2017 - 12:44.


#2334
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Care e avantajul, vad ca astia au comisioane si mai nasoale.

#2335
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Au si ei pachete cu costuri zero ca ING: https://www.raiffeis...de-cont-curent/

Speranta mea e ca sunt mai putin imbecili si ca stiu sa comunice clar niste modificari simple.

Edited by orangfe, 04 April 2017 - 14:43.


#2336
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Speranta desarta.

#2337
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Am lamurit cum e cu modificarea asta cu o tipa mai rasarita de la ei de la call centre. A zis ca ei au cumva obligatia sa-si anunte clientii vechi inainte cu 2 luni de orice modificare si ca vom primi un mail luna asta in care ne anunta ca de la 1 iulie (parca) vom avea 0 comisioane la retrageri de numerar de la orice ATM.

Nu stiu cine raspunde la mesajele de pe facebook, dar n-au nicio treaba cu customer service-ul sau comunicarea. Cei care raspund la telefon par mai pregatiti.

#2338
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Astazi am primit mailul de informare de mai jos:

Din 5 iulie 2017, cardul tau de salariu de la ING se schimba in si mai bine pentru tine. Ai comision zero cand retragi bani de oriunde in lume, de la bancomatul oricarei banci. Sigur ca si in Romania, dar si in restul lumii. Da, chiar si de la bancomatele din Belize.

Si, cum te-ai obisnuit deja, ai zero pe linie la cardul tau de salariu ING Card Complet:

pentru administrare cont, card si internet banking
la transferurile catre alta banca
la incasari

Continua sa-ti incasezi salariul sau alt venit recurent la ING (minimum 700 lei) si sa faci o plata pe luna, cat de mica, si noi vom continua sa-ti dam comisioane 0 la tot.


Si daca totusi nu-ti mai incasezi salariul si nu faci o plata?

Incepand cu 5 iulie 2017, vei plati:

7 lei/luna
pentru administrare ING Card Complet

3 lei/tranzactie cand scoti bani de la bancomatele ING sau ale oricarei alte banci din Romania

4 euro/tranzactie
cand retragi bani de la un ATM din strainatate

#2339
catalin7331

catalin7331

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 07.09.2014
Daca am oferta ING Complet pentru Tineret ma afecteaza prostiile alea?

Nu-mi intra 700 lei lunar in cont.

#2340
urtap

urtap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 01.02.2017

View Postorangfe, on 04 aprilie 2017 - 09:40, said:

Raspuns de la ING (nu mai pot edita postul anterior):

Salutare! Noua modificare referitoare la eliminarea comisioanelor de retragere numerar la orice ATM, este valabila pentru toti clientii, indiferent daca sunt clienti noi sau vechi.
Singura conditie pentru a beneficia de aceste gratuitati este sa incasezi minimum 700 lei/lunar din surse pe care le acceptam, respectiv: incasare de la un CUI/CNP, depunere la ATM/casierie, sau portare de la alta banca.

Si se pare ca mai este cel putin o conditie pentru a beneficia de gratuitate: efectuarea lunara a cel putin unei plati, prin POS sau internet (plati cat de mici, pentru cumparaturi si nu transfer bancar). Asta conform celor spuse azi de cineva de la call center.

La ING comisionul pentru Homebank digipass a crescut la 5 lei, de la 3 lei. E gratuit cu user si pass, dar eu prefer digipass-ul.

Ma uit cu interes la Raiffeisen totul zero. E adevarat ca nu au ca ING dobanzile la depozit bonus (parca sunt ceva mai mici), dar, pentru depozite sau conturi de economii poate fi folosita Libra. Pana acum, consideram ca varianta optima ar fi ING pentru gararea veniturilor si plati iar Libra pentru economii. Acum citind cele postate mai sus, ma gandesc si studiez in amanunt oferta Raiffeisen pentru venituri si plati.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate