Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Motorola E770v

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
Florique

Florique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.04.2005
Ma ajuta si pe mine cineva pls... am un e770 si nu gasesc driveru (calc nu imi recunoaste telefonu si nici cardu) poate cineva sa faca un upload aici,.... ce fel de prgm sa folosesc?? ms

#20
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

 Florique, on Jul 7 2006, 14:31, said:

Ma ajuta si pe mine cineva pls... am un e770 si nu gasesc driveru (calc nu imi recunoaste telefonu si nici cardu) poate cineva sa faca un upload aici,.... ce fel de prgm sa folosesc?? ms

Atenție, ai două posibilități de a folosi telefonul. Cu o conexiune serială de date via USB, sau să accesezi cartela de memorie.
În primul caz poți folosi Mobile Phone Tools (E770V vine livrat cu discul) dacă nu-l ai, caută pe Google „Motorola Mobile Phone Tools Deluxe .rar” ;)

Dar cred că tu vrei acces la poze și să pui melodii, poze și jocuri pe telefon. Pentru asta n-ai nevoie decât de o setare în telefon.
Tasta Meniu->Conexiune(două săgeți roș-albastru)->Setări USB->Conexiune implicită (sau în engleză, ce limbă o fi)
Alege Cartelă de memorie, sau cum îi zice în engleză. Nu Conexiune de date.

Apoi bagi cablul usb în telefon și calculator și gata. Nu ai nimic de instalat pe calculator.

Sfat: Dacă vrei să copiezi jocuri, copiază-le în dosarul kjava. (fișierele .jar și .jad) apoi în meniul Jocuri ai opțiunea Instalare nouă sau New instalation.

Sper că nu e plictisitor mesajul ;)

#21
Florique

Florique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.04.2005
alexxed ms mult mi-ai fost de mare ajutor :D ... am cautat de 3 zile motorola phone tools si nu am dat de el decat de versiunea veche care nu imi vede tel :( mai poti sa ma ajuti cu ceva ??... vreau si cateva site-uri pt motorola e770 aplicatii teme etc..

ms

#22
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

 Florique, on Jul 11 2006, 04:46, said:

alexxed ms mult mi-ai fost de mare ajutor :D ... am cautat de 3 zile motorola phone tools si nu am dat de el decat de versiunea veche care nu imi vede tel :( mai poti sa ma ajuti cu ceva ??... vreau si cateva site-uri pt motorola e770 aplicatii teme etc..

ms

nu cred că e permis să dau o legătură directă aici..
vezi http://www.accesorio...m/Download.html la capătul paginii, ultima legătură. Fă o actualizare dacă ai conexiune la internet.

Mobile Phone Tools de la Motorola e într-o stare ciudată. De pe situl lor trebuie să-l cumperi, uneori îl primești cu telefonul, nu am stat să citesc licența, dar probabil e protejat așa că dacă-l descarci știi tu povestea acea cu utilizare ilegală de software și bla bla ;)


Ah, tu ziceai de teme și aplicații.

Aplicații nu prea ai ce, nu sunt cine știe ce. Maxim un Opera Mini dacă știi ce e aia GPRS și Internet Mobile.
Jocuri ? Cel mai simplu intri pe situri cu jocuri pe bani, inclusiv play de la connex. Iei numele unui joc, de ex. Mastermind văd la Vodafone Live. Te duci pe Google, scriie Mastermind .jad și te uiți pe la rezultate unde apar fișiere de descărcat, ex. Mastermind.jad , Mastermind.jar La Motorola îți e suficient fișierul .jar dar pentru siguranță ia-le pe amândouă, copiază-le în kjava pe telefon și instalează-l din meniul jocuri al telefonului. Și la practica asta se aplica bla bla cu software ilegal.

Temele e o chestie mai complicată, treaba se cheamă „modding”, scurt de la „modifying” echivalent în românește modare de la modificare. Toate detaliile despre asta pe forumul http://www.motomodders.net/ Baftă !

#23
Florique

Florique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.04.2005

 alexxed, on Jul 11 2006, 09:20, said:

nu cred că e permis să dau o legătură directă aici..
vezi http://www.accesorio...m/Download.html la capătul paginii, ultima legătură. Fă o actualizare dacă ai conexiune la internet.

Mobile Phone Tools de la Motorola e într-o stare ciudată. De pe situl lor trebuie să-l cumperi, uneori îl primești cu telefonul, nu am stat să citesc licența, dar probabil e protejat așa că dacă-l descarci știi tu povestea acea cu utilizare ilegală de software și bla bla ;)
Ah, tu ziceai de teme și aplicații.

Aplicații nu prea ai ce, nu sunt cine știe ce. Maxim un Opera Mini dacă știi ce e aia GPRS și Internet Mobile.
Jocuri ? Cel mai simplu intri pe situri cu jocuri pe bani, inclusiv play de la connex. Iei numele unui joc, de ex. Mastermind văd la Vodafone Live. Te duci pe Google, scriie Mastermind .jad și te uiți pe la rezultate unde apar fișiere de descărcat, ex. Mastermind.jad , Mastermind.jar La Motorola îți e suficient fișierul .jar dar pentru siguranță ia-le pe amândouă, copiază-le în kjava pe telefon și instalează-l din meniul jocuri al telefonului. Și la practica asta se aplica bla bla cu software ilegal.

Temele e o chestie mai complicată, treaba se cheamă „modding”, scurt de la „modifying” echivalent în românește modare de la modificare. Toate detaliile despre asta pe forumul http://www.motomodders.net/ Baftă !



Ma poti ajuta .... pls vreau sa imi bag niste skinuri in tel....am avut un sony ericsson k750i si era mult mai simplu asta e complicat :((

#24
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

 Florique, on Jul 31 2006, 03:52, said:

Ma poti ajuta .... pls vreau sa imi bag niste skinuri in tel....am avut un sony ericsson k750i si era mult mai simplu asta e complicat :((

Cu temele e mai complicat. Sunt soluții, dar nu pentru începători, nici nu le recomand. Se pare că producătorii de telefonie mobilă nu riscă cu aceste teme pe telefoane, probabil de frică să nu crape programul lor din cauza unei erori a temei. Pentru că sistemul de teme există pe orice telefon, doar că nu este prea ușor de personalizat (ex. mergi pe un sit plin de teme și-ți alegi una, o descarci și chiar să și MEARGĂ din prima)

Dar telefonul acesta știe mult mai multe chestii decât să te poticnești tu în teme ... nu e un amărât de k750i, are 3G, 2 camere, poți accesa internetul cu traficul inclus în opțiunea 3G binișor. Chiar îți poți instala liniștit niște programe de mesagerie, chiar pentru yahoo, msn și aim. Îi poți pune un card suplimentar de memorie și să-l folosești ca mp3 player sau stocare de date. Personal consider că temele la aceste telefoane (care nu au sistem de operare) sunt pentru cele ieftine care nu au funcționalități prea avansate. Dacă citești câteva interviuri cu designerii Motorola, vei vedea că așa cred și ei. Când un produs nu știe prea multe (vezi RAZR V3) îl colorează frumos. Când e vorba de ceva mai bun (RAZR V3X) îi dau o notă sobră, în schimb materiale de calitate, nu plastic ieftin ;)

Prietenii știu de ce.

#25
cornel_bocsaru

cornel_bocsaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.08.2006
Am o mare rugaminte! Detin un mobil Motorola e770V! Cum pot afla din meniul telefonului traficul GPRS?
Am incercat, am cautat...nu am gasit! Este vreo comanda ascunsa? Multumesc anticipat pentru raspuns!

#26
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

 cornel_bocsaru, on Aug 23 2006, 12:54, said:

Am o mare rugaminte! Detin un mobil Motorola e770V! Cum pot afla din meniul telefonului traficul GPRS?
Am incercat, am cautat...nu am gasit! Este vreo comanda ascunsa? Multumesc anticipat pentru raspuns!

Dacă te referi la traficul pe care l-ai realizat, nu este stocat undeva pentru a fi consultat mai târziu. La modele mai vechi aveai așa ceva, dar pentru că pe alea internetul era un lux, fiecare octet conta.

Cum probabil ești pe Vodafone cu el, și ai 3G deja, atunci ai minimum 10MB incluși în fiecare lună așa că nu trebuie să-ți faci griji de trafic dacă vizualizezi pagini doar și nu descarci melodii mp3 sau filme.

#27
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
dark07, cum ai scapat de softul branduit?

#28
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Cum pot vedea fisierele si directoarele din E770 pe Windows Explorer, odata ce il conectez prin USB?. La E398 mergea cu "P2kTools" si "Moto4lin", dar la E770 nu vrea... Multumesc.

#29
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

 mirch_bam, on Sep 1 2006, 00:00, said:

Cum pot vedea fisierele si directoarele din E770 pe Windows Explorer, odata ce il conectez prin USB?. La E398 mergea cu "P2kTools" si "Moto4lin", dar la E770 nu vrea... Multumesc.
scrie mai sus într-un mesaj de-al meu. merge și cu moto4lin dar cu puțin cap

#30
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
OK, am luat un card TF de 512 si acum se vede E770-ul ca un Mass Storage obisnuit in Win Explorer. multam!

Am ramas insa fara raspuns la intrebarea: cum scap de softul branduit? sau: cum fac un update/change de firmware/flash?
... Personal am reusit cu succes sa fac asa ceva la Moto E398, C650, C380 sau V180 cu MultiFlashFlex si un *.shx, dar am auzit ca la E770 ar fi mai complicat si nu vreau sa raman fara el.

#31
dark07

dark07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 10.08.2005
la e770 se foloseste RSD cu un .shx (alt firmware). dar poti scapa de branduire stergand din /a/ DB* . sunt cateva fisiere care incep cu DB ( nu le mai tin minte ca nu mai am e770 de ceva vreme). sunt pe net cateva FW-uri care nu`s branduite.

#32
Znuff

Znuff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 09.01.2006
Poti sa-mi spui si mie de unde ai luat MP-uri pt. E770v nebranduite?
Eu am luat 2 pt. E770 dar nu au mers, mi-au dat Critical Error. In prezent nu prea multa lume reuseste sa flashuiasca E770v... I'd appreciate your help :-)

#33
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

 Znuff, on Sep 9 2006, 18:30, said:

Poti sa-mi spui si mie de unde ai luat MP-uri pt. E770v nebranduite?
Eu am luat 2 pt. E770 dar nu au mers, mi-au dat Critical Error. In prezent nu prea multa lume reuseste sa flashuiasca E770v... I'd appreciate your help :-)

De unde aveți voi telefoane din astea ? Cred că numai în Anglia s-au vândut așa ... la noi Vodafone nu le-a vândut modificate ... deși au rămas ceva urme în sistemul de fișiere al telefonului (adică butonul ăla Live)

#34
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Dau si eu 2 raspunsuri.
Telefoane din astea avem de pe ici de pe colo...unul mi l-a adus un prieten din Irlanda (Vodafone IE), celalalt din Italia. Daca ai prieteni pe afara...
Cat despre MP-uri, inca nu am flashuit nimic, ca sunt multumit de cum se misca deocamdata, dar am gasit pe un site ( http://en.motofon.ru..._...select&id=2 ). Imi poti spune daca astea sunt cele care ti-au dat Critical error?

#35
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005

 alexxed, on Sep 9 2006, 18:39, said:

De unde aveți voi telefoane din astea ? Cred că numai în Anglia s-au vândut așa ... la noi Vodafone nu le-a vândut modificate ... deși au rămas ceva urme în sistemul de fișiere al telefonului (adică butonul ăla Live)

De meniu nu zici nimic?
E770V-ul pe care-l vinde Voda aici e aproape la fel de bine branduit ca si altul din oricare alta tara unde este Vodafone.

#36
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

 T-MoBiLeR, on Sep 11 2006, 00:48, said:

De meniu nu zici nimic?
E770V-ul pe care-l vinde Voda aici e aproape la fel de bine branduit ca si altul din oricare alta tara unde este Vodafone.

Te avânți tu repede ... cel mai „popular” lucru de care se plâng cei cu telefonul „branduit” este butonul Live, e normal, e enervant.
Că are vodafone scris pe el ? Aia e „branduit” ? ai uitat de alcatelurile cu Orange pe ele ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate