Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Motorola E770v

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
zugu

zugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.03.2006
Stie cineva cu alte telefoane mai fac parte din aceeasi familie cu E770v?

#2
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
unde ai invatat sa scrii in halul asta???
nu inteleg ce vrei sa zici...

#3
zugu

zugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.03.2006
Scuze, sunt obosit.

Intrebarea este: din ce familie de telefoane face parte E770 si/sau E770v?

#4
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005
Din familia Motorola. În afară de noile terminale Motorola cu sisteme de operare Windows, restul terminalelor au aproximativ același software. Diferă capabilitățile și în funcție de perioada de lansare s-ar putea să existe noi funcționalități minore, ca de ex. la un E770V dacă-i pui unei persoane data nașterii la agendă, când o suni de ziua ei, îți apare La mulți ani, sau Happy Birthday dacă nu știi sau nu poți să ai un meniu în limba română.

Fiind un telefon 3G și distribuit exclusiv în rețeaua Vodafone din lume, este destul de unic. Din punct de vedere al distribuției, „seria” este evident E ;) vezi și telefonul E1000

#5
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
O chestie misto e ca acum esti vizibil 3 minute pentru Bluetooth.
E de asemenea destul de rapid in meniu, am ramas relativ impresionat.
Mai exista diferente, ca de exemplu faimoasa tasta Meniu (cea cu 3 liniute) care a disparut, fiind inlocuita de altele doua, printre care si o tasta Clear/Back; banuiesc ca in afara asemanarii fizice cu E398, software-ul nu are absolut nimic in comun cu vechiul model.
Si nu exista E770 si E770V ca modele distincte, e acelasi lucru.

#6
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

View PostT-MoBiLeR, on Jun 28 2006, 09:48, said:

O chestie misto e ca acum esti vizibil 3 minute pentru Bluetooth.
E de asemenea destul de rapid in meniu, am ramas relativ impresionat.
Mai exista diferente, ca de exemplu faimoasa tasta Meniu (cea cu 3 liniute) care a disparut, fiind inlocuita de altele doua, printre care si o tasta Clear/Back; banuiesc ca in afara asemanarii fizice cu E398, software-ul nu are absolut nimic in comun cu vechiul model.
Si nu exista E770 si E770V ca modele distincte, e acelasi lucru.

Software-ul nu are absolut nimic în comun ? Asta ar trebui să le trimit programatorilor de la Motorola ;) Ar râde și ei la cafeaua de dimineață. E770/E770V este un E398 cu 3G. Nu are sens să expun aici poze cu software-ul în acțiune. Folosiți google. Prietenii știu de ce.

#7
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Ha ha. Ce comic ai fost. :rolleyes:
Nu crezi ca este o afirmatie cam...puerila sa afirmi ca este doar un E398 cu 3G? Incepand cu meniul cu 12 iconite si trecand zambind prin adressbook, camera foto/video etc. unde anume vezi tu asemanarea cu E398? N-am zis ca e alt sistem de operare, dar e mai degraba un E1000 downgradat si in carcasa de E398, decat un E398 cu 3G... Singurul lucru mostenit de la E398 este capabilitatea de Usb Mass Storage Device!
Dar hai, trimite-le mailul ala, astept cu nerabdare un raspuns.
Si ataseaza si pozele alea de care ziceai ca n-are sens sa le pui. Daca e aceeasi platforma hardware folosita la E398, ai scuzele mele pentru greseala, nu consider ca am o parere avizata, ci doar una personala.

Edited by T-MoBiLeR, 28 June 2006 - 09:49.


#8
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

View PostT-MoBiLeR, on Jun 28 2006, 10:44, said:

Ha ha. Ce comic ai fost. :rolleyes:
Nu crezi ca este o afirmatie cam...puerila sa afirmi ca este doar un E398 cu 3G? Incepand cu meniul cu 12 iconite si trecand zambind prin adressbook, camera foto/video etc. unde anume vezi tu asemanarea cu E398? N-am zis ca e alt sistem de operare, dar e mai degraba un E1000 downgradat si in carcasa de E398, decat un E398 cu 3G... Singurul lucru mostenit de la E398 este capabilitatea de Usb Mass Storage Device!
Dar hai, trimite-le mailul ala, astept cu nerabdare un raspuns.
Si ataseaza si pozele alea de care ziceai ca n-are sens sa le pui.
Aloo, domnu, carcasa nu e totul! :)

Mai bine-ți dau dreptate ție, ce folos ar avea ca niște oameni nepasionați de telefoane să știe ceea ce spun eu? Pentru ei carcasa e totul.

#9
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Am editat postul, nu ai observat vad ca. :)
Fii amabil si ajuta-ma sa ma lamuresc si eu.

#10
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005

View PostT-MoBiLeR, on Jun 28 2006, 11:05, said:

Am editat postul, nu ai observat vad ca. :)
Fii amabil si ajuta-ma sa ma lamuresc si eu.

un E770V
http://www.mobiles-l...showtopic=17504

un E398
http://www.imobile.c...screenshots.jpg

E uimitoare asemănarea temei implicite nu ?
Când vorbești de software-ul care rulează pe un telefon, să te gândești la câteva lucruri:
- care e calea către mesaje sms
- cum arată o înregistrare în agendă
- cum se modifică o înregistrare în agendă
- cum apar ferestrele, poți observa, de un timp Motorola a adoptat ferestre una peste alta, și un efect de transparență. Înainte o fereastră ocupa tot ecranul, acum e posibil să ocupe doar o parte.

și altele.

În nici un caz nu stai să te gândești că s-a schimbat poziția la un buton din stânga în dreapta, aia este o modificare minoră adusă software-ului, te asigur. Iar apariția opțiunilor în plus este o evoluție a software-ului.

Dar te asigur că software-ul în sinea lui, așa cum tu poate nu-l vezi de teme, a rămas în mare parte același de la vremea apariției C350.

Privește un Nokia, sau un alt telefon să vezi că logica de apăsare a tastelor și opțiunile disponibile e alta (aha!, de asta se ocupă software-ul pe un telefon)

Pentru cei interesați de E770V, un tip a pus la punct un sit destul de util : www.project-e770v.com

#11
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Din pacate ai ales prost C350 ca exemplu. Este un model fabricat in regim ODM/OEM, pe care Motorola l-a achizitionat de la Benq daca nu ma insel.
In rest ce sa zic, te-am citit cu atentie, ramane sa le trimiti mailul acela celor de la Motorola pentru a le pune un zambet pe buze. ;)
Pozele pe care le-ai postat au pentru mine o valoare indoielnica, deoarece am avut ambele modele. Ma asteptam la niste poze cu hardware-ul, pentru a-mi demonstra ca E770V este un E398 - in fapt asta era dilema. Ca la toate Motorelele le seamana softul si GUI-ul intre ele nu era tocmai o noutate... :)

#12
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postalexxed, on Jun 28 2006, 11:57, said:

un E770V
http://www.mobiles-l...showtopic=17504

un E398
http://www.imobile.c...screenshots.jpg

E uimitoare asemănarea temei implicite nu ?
Când vorbești de software-ul care rulează pe un telefon, să te gândești la câteva lucruri:
- care e calea către mesaje sms
- cum arată o înregistrare în agendă
- cum se modifică o înregistrare în agendă
- cum apar ferestrele, poți observa, de un timp Motorola a adoptat ferestre una peste alta, și un efect de transparență. Înainte o fereastră ocupa tot ecranul, acum e posibil să ocupe doar o parte.

și altele.

În nici un caz nu stai să te gândești că s-a schimbat poziția la un buton din stânga în dreapta, aia este o modificare minoră adusă software-ului, te asigur. Iar apariția opțiunilor în plus este o evoluție a software-ului.

Dar te asigur că software-ul în sinea lui, așa cum tu poate nu-l vezi de teme, a rămas în mare parte același de la vremea apariției C350.

Privește un Nokia, sau un alt telefon să vezi că logica de apăsare a tastelor și opțiunile disponibile e alta (aha!, de asta se ocupă software-ul pe un telefon)

Pentru cei interesați de E770V, un tip a pus la punct un sit destul de util : www.project-e770v.com

faptul ca temele arata la fel e total irelevant .. .si eu am avut pe e398 tema de w800 ... deci ....

softul a evoluat enorm de la c350 pana la e770 ....  aberezi daca sustii ca "in mare a ramas acelasi"

si de cand logica de apasare a butoanelor e un standard pt cat de bun e un soft ?????

Edited by gika_killeru', 28 June 2006 - 12:25.


#13
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004

View Postgika_killeru', on Jun 28 2006, 13:24, said:

faptul ca temele arata la fel e total irelevant .. .si eu am avut pe e398 tema de w800 ... deci ....

softul a evoluat enorm de la c350 pana la e770 ....  aberezi daca sustii ca "in mare a ramas acelasi"

si de cand logica de apasare a butoanelor e un standard pt cat de bun e un soft ?????


Mai degraba softul din E700v poate fi asemanat cu V300 , primul telefon din seria "tripletilor" , avand elemente grafice care s-au pastrat pana in ziua de astazi , iar softul de la E770v face parte din generatia softului de la V3x .

Eu stiam ca litera "E" din numele unui model de la Motorola insemna ca acel model este destinat persoanelor tinere , prin functii , design si abordare a conceptului , ce ar putea sa faca taica-meu cu efectele "Haptics"  si vibratia BASS , de la E398 ?, pe acestea din urma le include si A1000 , desi este un model bussines , unde nu au utilitate prea mare .

#14
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005

View Postconnectorxp, on Jun 28 2006, 18:46, said:

Mai degraba softul din E700v poate fi asemanat cu V300 , primul telefon din seria "tripletilor" , avand elemente grafice care s-au pastrat pana in ziua de astazi , iar softul de la E770v face parte din generatia softului de la V3x .

Nu exista E700V. :) Poate ai vrut sa spui softul de E398, dar din nou nu vorbim de acelasi lucru, una e softul si alta e UI-ul (User Interface, desigur).
Eu inca astept o dovada clara din partea lui alexxed cum ca E770V e de fapt un E398 cu 3G. :)

#15
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004

View PostT-MoBiLeR, on Jun 28 2006, 20:35, said:

Nu exista E700V. :) Poate ai vrut sa spui softul de E398, dar din nou nu vorbim de acelasi lucru, una e softul si alta e UI-ul (User Interface, desigur).
Eu inca astept o dovada clara din partea lui alexxed cum ca E770V e de fapt un E398 cu 3G. :)


Vroiam sa zic E770v

#16
dark07

dark07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 10.08.2005
@T-MoBiLeR:nu cred ca alexxed va veni cu dovada. nu o va gasi. sunt 2 modele de telefon diferite. inclusiv la partea de HW cat si la soft. chipurile sunt altfel(inclusiv cel de flash). merge pe 64 mega eepromul pe cand e398 mergea pe 32. skinurile (este diferenta intre skin si tema) nu se potrivesc absolut delok. sunt mai multe aspecte de luat in considerare pentru a veni cu o afirmatie gen alexxed. am avut e398 si l-am inlocuit cu e770(este identic cu e770v... v vine de la branduirea vodafone..eu unul am scapat de ea ca ma dispera). mai vb ...bafta

#17
alexxed

alexxed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2005
Băieți, eu vă sugerez să vă luați o slujbă de programator sau inginer într-o companie mare.
Cât despre cele două telefoane, credeți ce vă place, la urma urmei voi sunteți consumatorii.

#18
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Mneah, acum ne trimiti la plimbare.  :)
Cred ca ar trebui sa lasi connect-ul deoparte, articolele lor despre telefoane mobile nu mai sunt profesioniste de ceva timp incoace...  :puke:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate