Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

vand teren

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
peugeot 307

peugeot 307

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.06.2006
Hai salut.
Tot citesc la vorbe de te doare capu. Multa lume presupune inutil pentru ca piata nu tine cont de barfele lor de forumisti destepti.
Vreau sa spun ca dupa revolutie, pretul la terenuri in jurul Bucurestiului era insesisabil, minuscul: am auzit cazuri de 1Ha=o lada de vodka.
De scazut sincer ma indoiesc; de crescut puteti studia site-uri care promoveaza propietati romanesti in Anglia: www.anglo-romaniandevelopment.co.uk sau www.homesinromania.co.uk.
De asemenea, daca vorbiti cu oameni din afara tarii o sa aflati o groaza de lucruri interesante,  despre eventuale scaderi de preturi nici vorba.
Meseriasii astia din presa romana, arunca petarde pe piata, in speranta formarii de curente favorabile anumitor ''baieti destepti'' care culmea cumpara tot.

#2
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
vezi tu... chestia cu "de scazut nici vorba" este relativa.

eu zic ca un lucru este cert: investitiile in orice terenuri nu o sa mai fie la fel de rentabile ca pana acum.
trebuie sa stii ce sa cumperi altfel pretul poate stagna multi ani sau chiar scade in anumite situatii.

#3
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Pretul terenurilor este dat de cerere si oferta. Atata vreme cat Romanii sunt priviti si tratati ca imigranti in UE, preturile imobilelor din Romania or sa ramana constante, sau poate or sa creasca putin. Nu toate imobilele, ci doar cele ce se preteaza pentru investitii. Asta pentru ca Romanii plecati in afara cumpara imobile in Romania, pentru a fi siguri ca au unde se retrage, daca situatia din afara se deterioreaza. Dupa ce Romania o sa intre in UE, dupa o perioada in care nu o sa se intample nimic, piata cred ca va cunoaste o scadere, pentru ca dispare motorul cererii de imobile din Romania- Romanii plecati in afara.
Nu stiu cati Romani sunt dispusi sa plateasca o gramada de bani pentru un imobil intr-o tara in care daca te imbolnavesti trebuie sa vi inclusiv cu seringile si paracetamolul de acasa, unde totul este un haos, si unde conditiile in general sunt destul de proaste in comparatie cu ceea ce ofera occidentul, in conditiile in care pot pur si simplu sa cumpere un imobil intr-o tara vestica si sa se stabileasca acolo.
Parerea mea este ca integrarea in UE nu va insemna un aflux de capital spre Romania, ci dimpotriva oo iesire masiva de capital, atat material, cat si uman. Just my 0.02$

Edited by Bold, 06 June 2006 - 13:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate