Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#91
mariusgmg

mariusgmg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.10.2007
dintimisoara - Mersi.
Din pacate, am amanat plecarea cu o saptamana.
Drept sa spun cred ca am sa merg prin Ploiesti ca sa evit semafoarele si eventual zapada care ar putea fi prin munti.

#92
rakamishu

rakamishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.12.2007

View PostAlexIP, on Nov 13 2007, 19:28, said:

Pt traficul greu intre anumite ore (ziua). Asta cu informatiile de ieri.

ai idee daca pana dupa craciun se remediaza ceva? daca plec pe timp de noapte pot sa merg nestingherit pe sibiu-deva-arad-nadlac?

mersi

#93
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007

View Postrakamishu, on Dec 4 2007, 13:39, said:

ai idee daca pana dupa craciun se remediaza ceva? daca plec pe timp de noapte pot sa merg nestingherit pe sibiu-deva-arad-nadlac?

mersi


Mergi linistit,se circula normal...aceeasi sosea pe care o sti:aglomerata,plina de TIR-uri...etc,etc,etc...

#94
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Stare carosabil: umeda izolat uscat exceptie
DN 7C (km 75-104) - partial acoperita cu zapada 1-2cm; DN 7C (90-104) , km 130-143 Balea (Sb) zapada framantata 1-3 cm
DN 67D km 66 - 70 Godeanu - Valea Cernei/MH, izolat zapada 1-2 cm                  
DN 67C km 25 - 34 Novaci - Ranca/GJ , zapada 1-4 cm
DN 7A km 52 - 63 Voineasa - Vidra/VL , zapada 1 - 2 cm, km 63 - 81+025 Vidra - Obarsia Lotrului/VL , zapada 3-4 cm si km 90+000-100+000  - zapada framantata 3 cm;
DN 1 A Km 160- 181-lim.jud.Ph - Sacele(Bv),partial  zapada framntata 0-1 cm.  
DN 2 D Km 95-109 OJDULA (CV) zapada batatorita 5-6 cm, km 21-95 (Bolotesti-Tulnici),zapada framantata 1-3 cm
DN 12C km 15-24  Lacu Rosu (Hr) zapada framantata 1cm
DN 13B km 8-32 Bucin (Hr) zapada framantata 1 cm
DN 13E km 73- 82 Zagon -Barcani(Cv) zapada batatorita 3-4 cm, nu se recomanda sa se circule pe timp de noapte,inca mai exista riscul  caderilor de copaci :  
DN 2L km 46-60 (Campuri-Soveja) zapada framantata 1-3 cm
DN 2D km 86+95 (Tulnici-Gresu), - zapada framantata 1-3 cm
DN 2N km 50-60 (Jitia - lim. jud. Buzau)- zapada framantata 1-3 cm
DN 2R km 0-11 (Jitia - Vintileasca)- zapada framantata 1-7 cm pe
Masuri: DRDP Brasov:  s-a actionat cu 20 autoutilaje din dotare si cu 110 t. material antiderapant.
DRDP Iasi: S-a actionat cu 59 autoutilaje si s-au folosit 272 to material antiderapant.
Unde este cazul se actioneaza cu material antiderapant, autoutilaje si personal muncitor.

#95
robert_11

robert_11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.11.2006
Sambata dimineata am de gand sa ajung pana in Botosani sau Suceava, plecand din Bucuresti. Ce ruta imi propuneti? Luand in calcul si eventualele zapezi. Multumesc frumos.

#96
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,688
  • Înscris: 22.11.2007
Mergi pe buzau focsani bacau suceava, sigur nu ai sa ai nicio problema, nu e drum de munte, si e un drum fff circulat. Dat fiind previziunile pt week endul asta pbabil ca o sa se circule in regim de iarna, dar nu cred ca vor fi probleme. Alte variante nici nu stiu daca ar exista pana la suceava, poate prin brasov si apoi bacau, dar nu are rost sa o iei prin munti.

#97
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
@robert Dupa cum a spus si @bossake, Buzau - Bacau - Suceava ( - Botosani ). N-ar trebui sa fie probleme mari. Plinul facut, cauciucuri de iarna, multa atentie si drum bun. Maine fac si eu un Suceava - Botosani, ma dau putin pe zapada :coolspeak:

#98
robert_11

robert_11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.11.2006
Multumesc frumos pentru promptitudine. Astazi am vorbit cu un politist din BT si mi-a spus ca drumurile sunt bune. Se poate circula normal.

#99
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Trafic in conditii de iarna pe majoritatea drumurilor din tara

Traficul rutier pe mai multe drumuri din sudul țării este afectat de ninsori și polei. Drumul dinspre Alexandria spre București este blocat în dreptul localității Vitănești. Coloanele de mașini sunt blocate de mai bine de o oră în apropiere de ieșirea din Alexandria. Probleme sunt și pe ambele autostrăzi, dar și pe drumurile din sudul județului Argeș. Pe autostrada București-Pitești se circulă cu dificultate în zona kilometrului 40 unde mai multe mașini au ieșit în decor. Vizibilitatea este redusă iar carosabilul este umed și extrem de alunecos. Până la ora 16.00 pe autostrada București – Pitești au avut loc 25 de tamponări fără victime.

Pe drumul care leagă Râmnicu Vâlcea de Pitești se circulă de asemenea cu mare dificultate în zona Dealului Negru. Aici ninge abundent și, deși mașinile de deszăpezire acționează deja în zonă, traficul spre București este blocat. A început să ningă și în Capitală. Potrivit viceprimarului capitalei, Răzvan Murgeanu, utilajele de deszăpezire sunt pregătite să intrevină.
Sursa

#100
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,079
  • Înscris: 07.07.2006
Cum se circula pe Rm Vilcea - Tg Jiu, respectiv Tg Jiu - Petrosani? Nu ma intereseaza dpdv meteo, ci daca sunt lucrari (voi merge pe acolo pe 28 decembrie) si cum ingreuneaza acestea circulatia.

#101
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
Informatii despre drumul Iasi - Pascani - Falticeni - Suceava ?
Cum se circula? Nu am cauciucuri de iarna. E uscat asfaltul?

#102
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Am gasit niste link-uri cu starea drumurilor la zi (inchise , inzapezite , acoperite cu polei ,caderi de piatra,temperaturi,etc.) Poate va sunt utile !

http://www.andnet.ro:6060/itn/and.asp


http://www.travelworld.ro/starea_drumurilor.php


http://www.autoevolution.ro/www/index.php/arti...%7Cview?id=3184


http://b.politiaromana.ro/ (aici starea drumurilor din bucuresti )

Primele 3 link-uri ofera aceleasi informatii dar am pus mai multe ca sa nu fie probleme.

Edited by cosmin_miu, 20 December 2007 - 19:40.


#103
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
Maine dimineata plec din Cluj spre Onesti-Bacau. As vrea sa merg pe ruta Cluj N.-Sovata-Odorheiul Secuiesc-Miercurea Ciuc-Comanesti-Onesti. Masina o am cu anvelope de iarna. Stie cineva daca e zapada pe drumurile din Harghita, daca se circula greu sau nu...?
Multumesc anticipat pentru eventuale raspunsuri!

#104
gabrielastoian

gabrielastoian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.02.2007
Salut,

plec sambata dimineata din Bucuresti spre Cluj cu masina si ma gandeam sa aleg varianta Valea Oltului (cealalata ar fi sa merg pe BV).
A fost cineva de curand? Aveti idee cum e drumul?
Cum e cu camioanele/TIR-urile in weekend? Circula, asa-i?

p.s. Nu am cauciucuri de iarna..


Multumesc,
Gabi

#105
tabache

tabache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 08.11.2006
Stie cineva cum e drumul Cluj-Zalau-Marghita ?As vrea sa ajung in Ungaria la Debrecen si as vrea sa evit E60 Cluj-Oradea care mi se pare foarte aglomerat.

#106
Gert

Gert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2007
Buna, stiti cumva daca mai sunt lucrari la carosabil pe ruta Ramnicul Valcea - Tg. Jiu - Petrosani - Hateg - Caransebes - Timisoara?

Multumesc.

#107
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007

View PostGert, on Jan 16 2008, 14:35, said:

Buna, stiti cumva daca mai sunt lucrari la carosabil pe ruta Ramnicul Valcea - Tg. Jiu - Petrosani - Hateg - Caransebes - Timisoara?

Multumesc.

De la Valcea la Tg.Jiu si pana la Petrosani nu se lucreaza.Intre Petrosani si Hateg se mai lucreaza ici colo,dar mai putin pe sosea ,pe toata Valea Jiului.Intre Hateg si Caransebes soseaua e foarte buna.Intre Caransebes si Timisoara e cam asa:Caransebes-Lugoj soseaua e buna,nu se lucreaza pe ea.Intre Lugoj si Timisoara soseaua e acceptabila,exceptie facand anumite portiuni unde soseaua ori nu a fost reparata,ori s-a stricat deja....nu se lucreaza.Ai grija la TIR-uri si de portiunea de drum de la Topolovatul Mare pana la Timisoara,soseaua e cu denivelari si gropi multe.Drum bun!

#108
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postcpetrut, on Jan 17 2008, 23:11, said:

Pentru Bucuresti:
http://www.livetraff...zate_trafic.php

Pentru Tara/ starea drumurilor nationale :
http://www.livetraff...r_nationale.php


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate