Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#145
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
Acum vreo 2 sapt inca era balamuc in Sebes. Nu stiu cum e acuma.

#146
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
In Orastie cred ca nu s-au terminat lucrarile,se formeaza coloane lungi pe ambele sensuri.

Edited by bolo, 18 June 2008 - 12:34.


#147
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008
Ma poate ajuta cineva cu o alternativa cu ajutorul careia sa ocolesc soseaua targoviste-ploiesti(printre cele mai proaste rute din tara)??

#148
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007

 bolo, on Jun 18 2008, 12:17, said:

In Orastie cred ca nu s-au terminat lucrarile,se formeaza coloane lungi pe ambele sensuri.


Pai cred ca o sa imbin utilul cu placutul si am s-o iau pe Transfagarasan :naughty: .....macar ma aleg c-o priveliste impresionanta,decat sa stau la coada in nestire....Ultima data,chiar de Paste,am stat la intrare in Sebes cel putin 2 ore si alta ora jumate mi-a luat sa-l traversez,in drum spre Sibiu.... :rolleyes:

#149
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
m-am speriat de noru asta de curand...am zis ca vine cu grindina...ce-o fi pe Transfagarasan daca e unu din asta prin preajma? asttepti mai mult de 2 ore..

Attached Files



#150
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Asemenea nor am prins si am trecut prin el,ca sa spun asa...in drum spre Paltinis...deja as putea spune ca-s obisnuita,nu? :lol:

#151
RDORDO

RDORDO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.12.2004
Salutare

Am si eu de facut sambata un drum Bucuresti Brasov si retur. Stie cineva care mai este starea centurii Ploiesti? Este in lucru? Este tot asa de o calitate indoielnica? E mai bine prin Ploiesti? (Tinand cont ca nu ma grabesc, si prefer un drum mai liber si mai bun chiar daca inseamna niste timp si/sau kilometrii in plus).

Va multumesc

#152
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
acum doua saptamani, vineri seara, am pierdut aprope doua ore pana am trecut de Ploiesti, si inainte de ploiesti si pe centura se circula foarte greu...

nu cred sa se fi remediat situatia intre timp...

#153
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008
O alternativa de ocolire a soselei targoviste-ploiesti????/va rog mult! pe la baicoi se poate ??

#154
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Am si eu nevoie de ajutor,ca sunt nehotarata:din Cta vreau sa ajung la Iasi.Pe unde o iau?Care este cel mai bun traseu? :huh:

Am doua variante,dupa cum vad eu harta rutiera,in ambele cazuri trec Dunarea pe la Giurgeni-Vadu Oii:

1.Tandarei-Faurei-Tecuci-Barlad-Vaslui-Negresti-Iasi

sau

2.Faurei-Buzau-Rm.Sarat-Focsani-Adjud-Bacau-Roman-Tg.Frumos-Iasi.


Care e cel mai bun? :)

mentionez ca nu am mers pana acum pe nici unul din traseele de mai sus.

#155
ichebau

ichebau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 05.09.2006
nu stiu pe ce harta te-ai uitat dar nici unul nu e bun.
pe la negresti nu ai ce cauta pt ca nu e in drumul tau si e sub orice critica  iar varianta prin faurei si buzau nu  are nici o  logica.

iti recomand constanta harsova slobozia braila(in braila nu intri)  tecuci barlad vaslui iasi.
constanta braila este foarte bun si lejer.
intre galati si tecuci ai grija ca sunt multe sate si este plin de radare.
de la tecuci la vaslui drumul e foarte bun, vaslui iasi acceptabil.

alte variante: din constanta pe A2 pana la drajna noua apoi spre slobozia. portiunea drajna noua slobozia este foarte proasta posibil sa fie inchisa partial pt reparatii.
ar mai fi E87 iar la braila treci dunarea cu bacul. gasesti pe net orarul bacului si taxa pt autoturism. nu cunosc starea drumului.

de tecuci pana la iasi poti sa ajungi si prin  tisita bacau roman targu frumos ; drumul este impecabil.  dezavanteje : trafic intens si intesat de radare. e mai lung cu ~ 60 km decat varianta prin barlad vaslui.

Edited by ichebau, 23 June 2008 - 16:02.


#156
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Iti sugerez si eu varianta Constanta-Giurgeni-Slobozia-Braila-Tecuci-Barlad-Vaslui-Iasi.
O varianta acceptabila este si Constanta-Tulcea-Galati-Tecuci-Barlad-Vaslui-Iasi.
Ca si stare drumurile sunt ok.Eu am mers pe ambele variante anul trecut si nu erau probleme.
Segmentul Tecuci-Iasi il fac mult mai des si pot sa spun ca se merge bine pana la Iasi,drumul e muuult mai liber si mai lejer.
S-a petecit si ce era stricat intre Iasi si Vaslui si acum se circula bine.

Edited by moki, 23 June 2008 - 21:59.


#157
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
ichebau si moki,a multumesc de informatii!Tocmai d-aia am postat ,ca sa fiu informata si ,cum precizam,nu am mai fost pana acuma de la Cta la Iasi....Multam' fain inca o data si voi opta pentru primele variate scrise de voi...Sa auzim numai de bine!

#158
zzangaboy

zzangaboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 14.02.2005

 dintimisoara, on Jun 24 2008, 12:45, said:

ichebau si moki,a multumesc de informatii!Tocmai d-aia am postat ,ca sa fiu informata si ,cum precizam,nu am mai fost pana acuma de la Cta la Iasi....Multam' fain inca o data si voi opta pentru primele variate scrise de voi...Sa auzim numai de bine!

sa ne zici si noua pe unde ai luat-o si cum a fost drumul

#159
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Bineinteles ca am sa dau cu subsemnatul aici cand ma intorc... :D .Asa am facut si anul trecut...

#160
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Săptămâna viitoare vreau să fac drumul București - Ploiești - Brașov - Sfântu Gheorghe - Miercurea Ciuc - Gheorghieni - Borsec - Păltiniș - Vatra Dornei (412,1 km), iar de acolo la Gura Humorului peste câteva zile.

E OK drumul?

#161
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Bucuresti-Ploiesti-Brasov: bun, cu exceptia centurii de la Ploiesti, unde drumul e prost si se lucreaza. Sunt doua semafoare.
Brasov-Sf. Gheorghe: relativ bun, dar drumul e din beton cu multe reparatii, plombari. Cu 90-100 se poate merge.
Sf. Gheorghe-M. Ciuc-Gheorgheni: ar trebui sa fie in stare relativ buna, in unele sate se lucreaza la canalizare.
Restul nu prea stiu, n-am fost pe acolo anul acesta.
Atentie la radare, mai ales in sate, dar nu numai (de exemplu pe drumul de 4 benzi de dupa Brasov am vazut frecvent radar).

#162
ancient01

ancient01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.07.2007

 fannokia, on Jun 19 2008, 23:02, said:

Ma poate ajuta cineva cu o alternativa cu ajutorul careia sa ocolesc soseaua targoviste-ploiesti(printre cele mai proaste rute din tara)??
Alternativa pe care am circulat este Târgoviște - Răzvad - Moreni - Băicoi. Până în Moreni drumul e cât de cât  acceptabil, apoi cum intrii în jud Prahova se simte diferența, drumul este asfaltat bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate