Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#127
Simona30

Simona30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.05.2008
Dar pe prin pasul Oituz a-ti fost? Cum e drumul?

Eu vreau sa ajung la Baile Tusnad dar am inteles ca intre Adjud si Onesti drumul este foarte rau. A-ti fost pe acolo?

#128
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Pentru Sibiu-Brasov recomand varianta prin Medias-Sighisoara-Brasov,putin mai lunga,insa incomparabil mai buna decat cea de pe european.In plus,colegii mei care au plecat ieri de la Timisoara la Tancabesti si au mers pe european intre Sibiu si Brasov,au spus ca sunt iarasi semafoare si se circula.....vai si amar.


Simona,eu prin pasul Oituz nu am mers niciodata,nu stiu sa te ajut,imi pare rau... :mellow:

Edited by dintimisoara, 12 May 2008 - 13:21.


#129
Simona30

Simona30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.05.2008
Ok, multumesc oricum de raspuns.

#130
overtaxer

overtaxer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 03.01.2006
la urcarea spre pasul oituz sunt vreo 10-15 serpentine dar curbele sunt largi, eu tot cu a-3-a intram in ele. la coborare spre targu secuiesc sunt doar vreo 2. avantajul e ca tu le urci acum si nu e asa periculos sa spunem ca la coborare cand poate nu adaptezi viteza si simti ca nu mai poti lua curba. daca vrei la tusnad de ce nu incerci ruta tulcea-braila(bac)-buzau-prejmer-tusnad. nu cred ca e cu mult mai lung si ai parte si de un peisaj splendid intre Siriu si Intorsura Buzaului.

#131
Simona30

Simona30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.05.2008
Multumesc mult ptr raspuns. Ma gandisem sa merg pe Intorsura dar mi-au spus ca e mai rau pe intorsura si cica pe la Siriu sunt caderi de pietre. Asta din ce mi-au spus, eu nu am mai fost pe la Intorsura Buzaului de cand aveam vreo 12-13 ani si atunci ramasesem fara frane ( conducea tatal meu) dar de atunci nu am mai fost. La coborare merg incet. Multumesc mult de raspuns. :)

#132
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,852
  • Înscris: 09.04.2005

View Postmaximus_co, on Nov 6 2006, 17:46, said:

Intrebare de baraj: care sunt cele 4 benzi (ma rog, doua bezni pe sens)?!?!?
Stimabile, portiunea de sosea care se afla in dreapta benzii normale de mers, nu este destinata circulatiei; este pt STATIONARE!
intr-adevar, ii zice "banda de stationare de urgenta" benzii din dreapta E85-ului - am vazut pe un indicator. Eu am mers pe segmentul buzau-buc.
Este periculos drumul asta, mai ales ca in unele locuri devine banda circulabila, de latime normala. Am semnalat problema (in special lipsa semnalizarii) la Politie=relatiicuplublicul, si ei au redirectionat unde trebuie pentru luare la [email protected] (solutionarea e a primariilor locale, mi-au spus). Din cate stiu e o alambicaiala cu drumurile astea si cu responsabilitatile.

E periculos pentru ca in stilul in care se merge te poti agata unul de altul. Iar eu nu vreau sa merg in halul asta (mai si dau peste 4 ron pe 1 kil de gaz)

Edited by CataPro, 13 May 2008 - 15:45.


#133
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
Ma asteapta maine Timsioara - Orsova si as vrea sa stiu daca are cineva date ACTUALE despre starea drumului Caransebes - Orsova. Ultimele date pe care le am zic ca a VARZA drumul, decopertari, semafoare, cratere, drum surpat etc.

Alternativa ar fi: Tm - Oravita - Moldova Noua - Orsova. Dar anul trecut cand am fost pe Orsova - Moldova Noua a fost o bucata luuuunga pe langa Dunare cu drumul decopertat complet. Sunt 80km in plus pe ruta asta, dar daca-as stii ca bucata respectiva a fost terminata as merge pe ea.

Please advise!

#134
tabache

tabache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 08.11.2006
Atentie s-au montat doua radare fixe,la fel cu cele existente intre Turda si Cluj,in comuna Nicolae Balcescu.Satul este ultima localitate inainte de Bacau din directia Bucuresti pe E 85.Primul radar se afla pe banda stanga exact la intrarea in localitate dupa pod,laga camping-ul Mama mare.Al doilea este pe cealalta banda pe la mijlocul satului.

#135
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
nu stiti va rog cum sunt drumurile pe ruta : deva - sebes - sibiu - talmaciu - fagaras - brasov - ploiesti ?
sunt blocaje ? drumuri in reparatie ?

ideea e sa plec vineri noapte (pe la 2-3) si sa ajung cel tarziu pe la 11 in ploiesti ( masina va fi o dacie break condusa de tata)

#136
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
de la sebes la ploiesti iti pot spune pt ca am trecut sambata pe acolo

drumul e inca in reparatii cu vreo 10 semafoare pana in brasov, asfaltul e ok ca e turnat nou dar o sa gasesti si portiuni unde inca nu e marcat iar noaptea e chin sa mergi pe drum nemarcat
ca timp de mers eu am facut distanta ziua cam in 4h

Edited by again, 11 June 2008 - 19:56.


#137
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
Adaug si eu Deva - Sebes,drumul e ok,fara gropi dar se lucreaza in Orastie si se formeaza coloane lungi.Chiar ieri am vazut un reportaj la tv in care multi treceau muresul cu un fel de bac ca sa nu piarda aprox 2 ore stand in coloana.Eu am trecut duminica si a fost relativ OK,cam  30 min.Macar am admirat putin noul Sandero in 3 TIR-uri.Drumul este foarte aglomerat dar probabil la ora aceea e mai liber.

#138
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007

View Postraduni131, on Jun 11 2008, 19:09, said:

nu stiti va rog cum sunt drumurile pe ruta : deva - sebes - sibiu - talmaciu - fagaras - brasov - ploiesti ?
sunt blocaje ? drumuri in reparatie ?

ideea e sa plec vineri noapte (pe la 2-3) si sa ajung cel tarziu pe la 11 in ploiesti ( masina va fi o dacie break condusa de tata)

Am facut ceva peste 5 ore pe sibiu-campina acum 3-4 saptamani, mers lejer. Sibiu-Brasov , inca in reparatii si cu semafoare  :cursing: .... nu e foarte rau insa se pierde multa vreme cu semafoarele, + ca e al naibii de enervant. Brasovul putin cam aglomerat , in rest dupa Brasov, drumul e bun si fara probleme
sibiu - sebes : drumul e bun, grija la radarul fix de la intrare in Sacel si la vreo doua mici portiuni cu "denivelari". De asemenea, Sebes-ul e cam aglomerat de obicei, dar la ora aia nu cred ca or sa fie probleme

#139
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Salut,


Urmeaza sa plec la un moment dat pe traseul Iasi - Baile Tusnad - Sighisoara - Transfagarasan - Constanta.

M-ar interesa deci pe ce ruta sa o iau de la Iasi pana la Tusnad:

-Sa merg pe Bacau - Onesti - Tg Secuiesc - Lazaresti - Tusnad? Intre Tg Secuiesc si Tusnad pana intri pe European e un drum dinasta judetean,  - ALA E intrebarea, e bun???

-Ca alternativa, sa merg mai degraba pe Bacau - Moinesti - Miercurea Ciuc - Tusnad? Aici din nou e un sector cu semne de intrebare: Bacau - Miercurea Ciuc (prin Moinesti). Acolo cum o fi drumul?

____________

Apoi - de la Tusnad (de fapt Lacul Sfanta Ana e destinatia din zona) pana la Sighisoara sa merg pe Miercurea Ciuc - Odorheiu Secuiesc? (desi e foarte ocolit)

-Sau sa merg prin Biborteni - Rupea Sighisoara?

De la Sighisoara ma descurc, o iau pe Medias - Sibiu - Avrig, Transfagarasan, etc.

Va multumesc.

Edited by StGermain, 12 June 2008 - 11:48.


#140
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006
Varianta asta e cea mai buna.

View PostStGermain, on Jun 12 2008, 12:47, said:

-Sa merg pe Bacau - Onesti - Tg Secuiesc - Lazaresti - Tusnad? Intre Tg Secuiesc si Tusnad pana intri pe European e un drum dinasta judetean,  - ALA E intrebarea, e bun???
Intre Tg. Secuiesc si Cozmeni (intersectia cu E578) este drum judetean, dar este super-OK.
(serpentine cu surprize. cine nu cunoaste traseul, recomand sa o ia incet, chiar daca nu e sansa de radare)
Cei 15-20 km de la Cozmeni la Baile Tusnad sunt mai naspa. Asfalt valurit si niste gropi, ... in rest ...nah, nu e mare distanta.
--
Defapt la iesire din Tg Secuiesc poti veni si pe ruta Lacul Sf. Ana pana la Baile Tusnad.
Drumul e ceva mai scurt, dar mai prost. - asfalt peticit, piatra cubica pe serpentine.
--
In rest:
Miercurea Ciuc - Odorheiu Secuiesc (DN13) - drum cu serpentine, asfalt OK, radar frecvent la Vlahita.
Odorheiu Secuiesc - Vanatori (intersectie cu DN1) - Foarte prost. Nu are rost sa stea baietii la radar.

#141
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
Mersi pentru raspunsuri , daca mai aveti ceva informatii...

#142
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View PostStGermain, on Jun 12 2008, 12:47, said:

Apoi - de la Tusnad (de fapt Lacul Sfanta Ana e destinatia din zona) pana la Sighisoara sa merg pe Miercurea Ciuc - Odorheiu Secuiesc? (desi e foarte ocolit)

-Sau sa merg prin Biborteni - Rupea - Sighisoara?

De la Sighisoara ma descurc, o iau pe Medias - Sibiu - Avrig, Transfagarasan, etc.

Va multumesc.


Ramane in picioare intrebarea legata de celalalt segment de drum. Daca a fost cineva pe acolo sa povesteasca cat de bun e drumul....

Ma refer la Biborteni - Rupea - Sighisoara

#143
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Rupea - Sighisoara e bun (l-am facut si saptamana trecuta), dar Biborteni - Rupea nu stiu.

#144
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Cum se mai circula de la Brasov la Sibiu si apoi spre Deva? Mai sunt lucrarile alea pe Brasov- Sibiu?
la Sebes mai e balamuc?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate