Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

TV 1000

- - - - -
  • Please log in to reply
344 replies to this topic

#37
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004

nightwish, on Sep 26 2005, 01:03, said:

Salut, nu am vrut sa ma bag in discutia asta,dar am impresia ca york66 are actiuni la hbo.cat primesti pentru reclama?pentru ca nu stii ce vorbesti.stau in norvegia,si am abonament la paketul viasat,40 progr.nu numai cele 6 tv 1000,cat si max tv.

M-am uitat in ultima saptamana pe hbo si trebuie sa-ti spun ca ai mare tupeu sa compari
hbo cu tv1000.pur si simplu hbo e patetic.

defapt nimeni nu se poate compara cu viasat acuma.viasat si canal+ vor tramsmite in HDTV de la 1 nov.2005

<{POST_SNAPBACK}>


Chill out dude, nu e nevoie sa stai in Norvegia ca sa poti compara cele doua posturi tv. Pur si simplu te uiti la premierele din fiecare luna.
Si nu stiu ce te-a deranjat asa tare.

"Chestia este ca TV1000 intarzie cu unele filme foarte mult. In timp ce alte canale de gen paytv difuzeaza acele filme. Compara putin HBO Europa (ca e cam la fel mai mult sau mai putin) sau HBO Asia cu TV1000. Cel putin HBO Asia e cu mult peste..."

Din ce am spus mai sus, se intelege doar ca HBO Asia este mult peste TV1000, vezi si tu premierele de luna asta si mai vorbim.
HBO Europa si TV1000 sunt cam la fel... nu am spus cu siguranta ca unul din ele e mai bun. Sunt filme care sunt difuzate mai repede pe HBO Europe si sunt filme care apar mai repede pe TV1000. Dar cand e vorba de serialele HBO, Sex and the City, Deadwood, Six Feet Under, Carnivale etc etc .... TV1000 is knocked out

"Nimeni nu spune ca HBO e cel mai tare, dar oricum ca brand nu se compara cu nici o alta televiziune de gen. Nici in America HBO nu difuzeaza intotdeauna cele mai noi filme. Au concurenta cu Starz si Showtime."

Asta cam asa e. HBO ca televiziune, is too big for TV1000, Premiere etc etc.


"Despre TV1000 eu m-as bucura sa NU fie versiunea East. Am vazut programul lor si cu exceptia a unui film - 21 grams, nu am vazut nimic interesant.
Eu nu as fi interesat de un asemenea program. Anything lower than HBO is not good enough."


Cu alte cuvinte m-as bucura sa am TV1000 versiunea pentru nordul europei.

Si acum hai sa spun si ce nu-mi place la HBO Romania.
In primul rand nu-mi place ca majoritatea filmelor sunt pan and scan. Chestie foarte deranjanta. Cam rar vezi filme in formatul original 16:9
Cu siguranta TV1000 sta mai bine la capitolul asta.

Edited by Yorks6, 27 September 2005 - 09:15.


#38
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
Ce se mai aude de lansarea TV 1000. Am inteles ca va fi disponibil la UPC-ASTRAL dar oare in ce pachet?

#39
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
Stie cineva daca va fi disponibil si la rcs? poate fac si ei un pachet film cu hbo+cinemax+tv1000

#40
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Parca zicea cineva ca stie ca o firma din Bucuresti traduce de zor filme de c@c@o pt. TV 1000 ;). Deci trageti voi concluziile de rigoare cam ce va oferii versiunea pt. Romania :(

#41
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005

View PostLR, on Oct 23 2005, 13:45, said:

Parca zicea cineva ca stie ca o firma din Bucuresti traduce de zor filme de c@c@o pt. TV 1000 ;). Deci trageti voi concluziile de rigoare cam ce va oferii versiunea pt. Romania :(


  Asa este dar sincer eu ma uit foarte des si pe HALLMARK si cu toate ca filmele de acolo nu sunt de box office . Si sa stii ca unele sunt bune ( in felul lor) inteleg ca versiunea TV 1000 este una pt CE , DAR totusi e binevenit in casele romanilor

#42
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View Postady18, on Oct 23 2005, 20:12, said:

Asa este dar sincer eu ma uit foarte des si pe HALLMARK si cu toate ca filmele de acolo nu sunt de box office . Si sa stii ca unele sunt bune ( in felul lor) inteleg ca versiunea TV 1000 este una pt CE , DAR totusi e binevenit in casele romanilor


Asa este dar sper sa nu trebuiasca sa platesti in plus pt. el asa cum platesti pt. HBO sau Tele$port ;).

#43
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
Cu siguranta cei de la UPC il vor pune in pachetul extra divertismet . Pentru ca anul trecut cand au lansat pachetele astea anuntase la  UPC info cum ca TV 1000 va face parte din extra divertismet. Numai ca in ultimul moment s-au razgandit si nu l-au mai pus. Cand am intrebat la caserie( anul trecut) au zis ca o sa fie dar in viitor ( adika anul urmator 2005)

Edited by ady18, 23 October 2005 - 20:27.


#44
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.08.2005
DA este adevarat.Se va introduce insa nu se stie inca data exacta(noiembrie,decembrie sau ianuarie).Insa din pacate pt.cei mai multi dintre noi va fi TV1000 EST.Punct.

#45
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Am primit raspuns de la cei care se ocupa cu distributia canalelor Viasat in Romania

"Buna ziua,



Canalul va incepe emisia pentru Romania candva in luna Noiembrie, dar o data exacta pentru transmiterea lui prin retelele celor mai mari operatori de cablu nu avem, dat fiind ca inca se poarta negocieri.



Referitor la Digi TV, tot ce pot sa va spun in acest moment este ca si ei si-au manifestat interestul pentru re-transmiterea acestui canal dar nu se poate spune de cand anume si in ce conditii.



Asadar, nu pot decat sa astept cu nerabdare alaturi de dumneavoastra si toti cei interesati lansarea propriu-zisa a TV1000 in Romania. O idee pentru a vedea de cand va fi disponibil o reprezinta portalurile/site-urile cu programe TV. In momentul in care aceste site-uri/portaluri vor include si grila pentru TV1000 inseamna ca el va fi distribuit cel putin in retelele de cablu ale operatorilor mari.



Multumim pentru interesul acordat si va rog sa nu ezitati in a ma contacta si pentru detalii suplimentare referitoare la canalele Viasat prezente in grila Digi (anume Viasat History).



Cele bune,

Andrei Conea



Andrei Conea

Marketing & Sales Coordinator

Tel/Fax : +40 21 320 1529

Mobile  : +40 723 284 165

Email   : [email protected]"

#46
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.08.2005
Intr-adevar va fi transmis pe 'gigi'tv dar cred ca va intra la un pachet mai sus,nu la baza.

#47
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Sirius 2 [5E] 12.636 H - SR: 14469 - FEC: 3/4
TV1000 BALKAN

... deci nici macat TV1000 EAST :puke: Probabil ca va introdus in 15.11.2005 in loc de TEST CH57 pe GiGi

#48
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
Deci e mai rau decat ala? :angry:

#49
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View Postady18, on Nov 10 2005, 16:54, said:

Deci e mai rau decat ala? :angry:

... pai avand in vedere ca este doer pt. Romania, Bulgaria si Serbia tu cam ce crezi? Oricum pt. un astfel de ca(ca)nal nu cred ca ar trebui sa ceara nimic in plus la abonamente ca sa il introduca in grila :puke:

#50
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
nu va suparati insa nici n-am vazut grila de programe si deja faceti concluzii ... oricum ganditi-va putin: daca vor sa faca concurenta la HBO si sa fie distribuit ca si HBO trebuie sa vinea cu ceva mai atractiv decat HBO ... eu zic ca nu va fii rau de loc ...

#51
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

daca vor sa faca concurenta la HBO si sa fie distribuit ca si HBO trebuie sa vinea cu ceva mai atractiv decat HBO

... cu ce sa vina mai atractiv decat HBO cand acesta are exclusivitate in RO la o gramada de filme produse de casele mari din US? Imi este teama ca TV1000 BAL(CA)KAN o sa chiar mai jos decat hallmark dar probabil vor de un XXX la miezul noptii :(

#52
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
la ce este exclusiv HBO? mai la nimic. la productiile proprii. era exclusiv pana azi ca nu avea concurenta in zona pay TV. acum sa vezi concurenta cand va fii TV 1000. poate ca are exclusivitate de difuzare la unele filme insa eu zic ca  TV 1000 va avea la altele. oricum o sa vedem cum va fii grila TV1000 si mai vb. si despre exclusivitate ... eu sper din tot sufletul ca in afara de filme vor transmite si alte genuri de programe ...

#53
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Este bine ca nu este varianta East, care este jalnica atat la continut cat si la imagine.

Om trai si vom vedea.  ;)

FAbian23

#54
Ziri

Ziri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.11.2005
TV 1000 Balkan se pare ca a inceput transmisiile  test pe satelitul Sirius 2 - 5E 12,636 GHz, pol. H, (SR=14469, FEC=3/4, PID V=6421, PID A=6422). Sa speram ca in curand o sa avem ce vedea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate