Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Primul magazin Ikea, gata până în decembrie

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Am fost si eu, tot sambata si regret timpul pierdut! Ieftineala mare si calitate pe masura....

Nu mai revin la Ikea nici platita.

#20
anda_luzia

anda_luzia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2007
Am citit un articol foarte laudabil si am fost sa vad daca e adevarat...si surpriza...am plecat cu o impresie foarte proasta despre acest magazin atat de laudat si asta pentru ca am avut nefericita inspiratzie sa vreau sa cumpar un scaun de birou si nishte rafturi de biblioteca (asta k sa nu plek cu mana goala dar nu prea ai ce alege). Am scris codul, am mers in depozit, am cautat si ...cutia cu scaunul dorit era cu doua rafturi mai sus decat ce scria pe eticheta...am vb cu un angajat si mi-a spus k nu poate sa mi-o dea jos in timpul zilei..ok...i-am propus sa platesk factura, inclusiv 500000 transportul, si sa mi-l aduca acasa cand are voie sa-l dea jos...ce credetzi?...mi-a spus ca politica firmei nu permite asha ceva...nu permite sa vinzi marfa sau ce nu permite? Eu consider ca nu au vrut sa-mi vanda un produs expus la vanzare si asha ceva nu mi s-a mai intamplat in Bucuresti. Voi care ii laudatzi atat de mult suntetzi de acord cu asha ceva?
Anda

#21
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Pai trebuia sa il intrebi pe angajatul cu pricina ce anume nu permite firma, nu pe noi.

Din catalogul IKEA mi-au atras atentia spatiile de depozitare (tocmai sunt cu casa in constructie; par usor de cumparat si montat, si se ofera solutia de'a gata - rafturi, cutii etc. - ma gindeam pentru camera de depozitare, in loc sa comand la vreunii sa-mi faca niste rafturi cu usi glisante). In rest nu mi se pare nimic demn de atentie. E mobila comuna. La fata locului nu am fost ca am auzit ca sunt cozi. O sa ma duc peste 2-3 luni.

Mai par de bagat in seama tacimurile si alte felurite accesorii de bucatarie.

Cica au linia lor de fabricatie pentru crenvusti, ca n-au gasit furnizor atit de ieftin pe cit vroiau ei. Mi se pare ca dau o importanta prea mare fastfoodului, pesemne e o sursa importanta de venit dat fiind specificul magazinului (probabil multi vin in vizita, asa ca macar 1 leu tot iau de la ei pe un hot dog).

#22
anda_luzia

anda_luzia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2007
Abancor ...tu nu ai inteles sau nu ai vrut ce am scris eu. Politica firmei nu permite sa plateshti un produs, expus la vanzare, inclusiv transportul, si acesta sa-ti fie adus acasa...cu alte cuvinte nu au vrut sa-mi vanda un produs...si intrebarea era daca vi se pare corect sau nu?...dar oricum eu nu ma mai duc la ei si nici nu sfatuiesk pe cineva sa o faca decat daca e masochist:)).

#23
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 abancor, on Mar 26 2007, 15:29, said:

rafturi, cutii etc.
Cutii. Ai spus bine. Cutii, cutiute peste tot, cosulete de tot felul si raftulete de panza pe care sa le atarni...de bec?
Asta vezi peste tot la Ikea...

#24
Vially

Vially

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.03.2003
Am fost si eu la Ikea duminica, era o coada parca eram la iesirea de la un concert, ceva... Mobila in schimb mi se pare mai de calitate decat la Mobex**** si pe alocuri mai ieftina. Oricum nu este ceea ce ma asteptam...

#25
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Eu am fost joi seara si era OK, dar am prins ultimele 2 ore...

Fata d emagazinele IKEA din Vest nu am gasit nici o diferenta, produsele sunt aceleasi. Ei au preturi mici la anumite chestii datorita eliminarii costurilor colaterale (transport/depozitare/consiliere). Totul se asambleaza, nimic nu vine montat de-a gata. Consider ca si la noi va imparti oamenii in 2: iti palce sau nu iti place. Dilema este ca in afara tinerii fara prea multi bani prefera sa ia ceva de la IKEA pentru ca e mai practic, mai usor, mai tineresc (cu anumite exceptii). Cei peste 40 ani nu cumpara nici in afara de la IKEA, dar ei nici nu mai schimba mobila asa de des...

Cand o sa am casa mea probabil ca o sa mai trec pe la IKEA dupa idei si, de ce nu, poate o sa cumpar de la ei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate