Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

A trisa... sau a nu trisa?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

Poll: Folositi cheat-uri sau nu? (41 member(s) have cast votes)

Selectati, va rog:

  1. NU! (16 votes [39.02%])

    Percentage of vote: 39.02%

  2. DA! (10 votes [24.39%])

    Percentage of vote: 24.39%

  3. Doar la misiunile foarte grele! (15 votes [36.59%])

    Percentage of vote: 36.59%

Vote Guests cannot vote

#1
DragonSlayer

DragonSlayer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.05.2006
Sint chiar curios daca trisati sau nu!  :)
Mie personal nu imi place sa trisez. Mi se pare ca strica tot farmecul jocului.  Decit sa trisez mai bine renunt la joc!   Sint unele jocuri la care imi este imposibil sa depasesc o anumita misiune!  Cum ar fi Mafia.  Un joc extraordinar (parerea mea),  dar misiunea cu cursele de masini nu reuseam sa o trec.  Nu sint un sofer prea bun si de aceea misiunea asta era cosmarul meu in jocul asta!  :(   De obicei ma trecea un prieten (tot trisare e si asta) dar el fiind plecat... a trebuit s-o trec singur!  
A durat 8-9 ore dar am reusit!!!! Si mi-a placut atit de mult...  ca am mai facut-o de vreo 2 ori.  Si nu se compara senzatia cind treci singur o misiune, cu senzatia de a folosi un mic cheat sau un prieten mai meserias!  :)
Voi ce parere aveti?  Spuneti-va parerea chiar sint curios!  :)

#2
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Un joc la care fara cheat nu am putut trece sub nici o forma este Sanitarium.Fel si fel de puzzleuri, incurcaturi ...

Acesta a fost singurul joc care mi-a creeat probleme serioase, in rest pe aici pe colo mai bagam cate un chat, ca sa nu pierd prea multa vreme de pomana.

In general joc cu coduri atunci cand m-am plictisit de joc, si incerc sa fac lucruri noi, si spectaculoase.Dar daca jocul ma captiveaza ..joc in mod normal.

#3
Ioan.S

Ioan.S

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.04.2006
Nu folosesc cheaturi, am incercat in anumite jocuri pt a incerca diferite chestii. A fost o mare greseala, mi-a pierit cheful pt acel joc instantaneu. Incerc o abordare role-play pentru orice joc as juca. Intr-adevar, nu joc orice.

#4
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005
Am folosit numai cand m-a obligat situatia, de exemplu gaseam o arma intr-un shooter, ii consumam munitia si ma trezeam ca am nevoie de arma aia ca sa omor ceva anume. Bagam cheat de "ităms" si continuam jocul...

#5
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006
Eu scot mufa din spatele centralei cand vad ca pierd la Warcraft(Daca nu are ip real am castigat :D )

#6
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Acum nu mai folosesc cheaturi.Inainte la gta jucam mereu cu viata cu destia dar la san andreas am reusit sa trec fara cu toate ca m-am abtinut sa nu bag la ultima misiune.totusi dupa ce l-am terminat am incercat toate parolele :P pt ca unele sunt funny rau

#7
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
eu nu trisez pentru ca se pierde orice satisfactie. nu vad rostul sa joci ceva si sa trisezi

#8
rommel

rommel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 17.01.2005
La anumite jocuri, cand vreau sa ma relaxez pun cheaturi (de exemplu la serios sam 2).

#9
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Prima oara am folosit la Gothic 1....De fapt, cautam un walkthrough, ca sa ma prind de cum se joaca RPG-urile in general, Gothic in special...Insa si-a pierdut tot farmecul si m-am decis sa iau jocul de la capat, fara cheat-uri...Insa am avansat in misiuni fara sa-mi maresc Strength-ul ..si iaca...ca sa merg mai departe, am cheat un pic la strength...

#10
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Mie mi se pare ca in GTA-SA sunt misiuni imposibile de trecut fara cheat-uri <_<

#11
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004

 4nDr3i, on Jul 1 2006, 23:34, said:

Mie mi se pare ca in GTA-SA sunt misiuni imposibile de trecut fara cheat-uri <_<
merge sa folosesti cheaturi doar daca vrei sa vezi cum evolueaza jocul dincolo de un punct de care nu reusesti sa treci si pace pe cai cinstite. Un cheat in retea e josnic.

#12
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 4nDr3i, on Jul 1 2006, 22:34, said:

Mie mi se pare ca in GTA-SA sunt misiuni imposibile de trecut fara cheat-uri <_<

Si eu am folosit la gta sa cheaturi, dar numai cand era cazul. Cum zice si 4nDr3i unele misiuni sunt foarte grele. poate chiar imposibile.

#13
pishcot

pishcot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 12.01.2006
folosesc cand nu mai am ce face ... dar totusi sunt de acord cu asta ....

misiunea unui joc e sa te distreze ... pe unii ii distreaza sa joace cu cheaturi .... pe altii nu ...  sunt oameni care obtin satisfactie din faptul ca au terminat o misiune grea si evolueaza normal in joc .. sunt altii care nu sunt gameri adevarati (ca si mine) si nu au timp sa piarda .. dar totusi sunt curiosi sa vada ce face aia cum se foloseste aia si atunci folosesc cheaturi ....  

eu unu ma distrez la fel de bine si cu cheaturi si fara ... nu imi place sa ma enervez la un joc ca nu reusesc sa omor un gigi sau sa trec de o misiune ... si plus de asta nici nu prea le am cu jocurile ....


deci fiecare dupa cum este distrat de joc cu sau fara ...

#14
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
single player fiecare alege sa joace cum vrea cu sau fara cheturi... dar intr-un joc multiplayer e nesimtire sa joci cu cheat-uri

#15
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

 #andrei, on Jul 2 2006, 16:43, said:

single player fiecare alege sa joace cum vrea cu sau fara cheturi... dar intr-un joc multiplayer e nesimtire sa joci cu cheat-uri

Ohh yeah... in cs nu mai gasesc un server pe care sa joc klumea... peste toti codati... :cursing:

#16
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005

 4nDr3i, on Jul 2 2006, 19:47, said:

Ohh yeah... in cs nu mai gasesc un server pe care sa joc klumea... peste toti codati... :cursing:
cunosc situatia... de asta m-am lasat si eu de jucat pe serverele publice
acum joc foarte rar si doar cu prieteni care stiu ca joaca cinstit, e extrem de enervant sa vezi ce abilitati au unii sa-ti dea headshot prin zid  :death:

#17
DarkGhost

DarkGhost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 12.08.2004
Nu exista "a trisa" ....daca nu poti sa joci corect mai bine nu-l joci....
Merita sa joci cu cheat-uri doar jocurile care arata oribil (  :puke:  ) ca sa scapi de suferinta aceea

Ultimul joc de-al meu jucat cu Cheat-uri a fost "The GodFather" deoarece e  :puke: . presupun ca sunteti de acord  ;)

#18
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
eu sincer nu am trisat! aplic totusi o alta metoda! e mai simpla! stiai ca la gta! indiferent ca vorbim de gta vice city! gta 3! gta san andreas! poti sa treci peste o misiune anume! uite cum exact! descarci misiunea care te intereseaza! bun o pui in folderul my documents! sau documents! cum vrei tu! in folderul gta vice city! gta 3! sau gta san andreas! intri in folderul care te intereseaza! dar o copiezi inainte! de a o pune peste! si asadar! ai trecut de misiunea care nu iti placea convenea! o sa iti dea alta data! intradevar! dar pe urma dupa ce ai terminat misiunea urmatoare! o sa iti para data curenta! incercati! eu zic spun ca merita! decat sa trisezi!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate