Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

reclama multa sau spam?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Ma uitam pe topuri si deodata vad un site necunoscut peste tot in topuri: www.woow.ro

Poate nu sunt geniu in marketing si publicitate, dar cum putea ajunge un astfel de site intr-o luna asa de sus?

leteredit: este clar un spam pe mail...am verificat putin...siteul nu are decat 2-3 linkuri catre el si toti care intra intra de pe mail...

Edited by Courage, 08 August 2006 - 11:00.


#2
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Spam

Am primit de la mai multi idioti spam pe messenger cu site-ul asta

#3
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Iar acum, datorită promovării tale, am dat şi eu click pe link să văd despre ce e vorba :)

#4
assault

assault

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.09.2005
asta m-am intrebat si eu astazi ... mister elucidat :P

Edited by Courage, 08 August 2006 - 11:00.


#5
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
arpa media...hmmmm...
eu nici cu spam(daca au facut) tot n-am auzit de ei :)
oricum nu vad nimic deosebit pe site-ul lor...cu toate ca or fi prin topuri vad ca in directoare au maxim 30 de linkuri/categorie...

#6
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006
hmm! suspect... sunteti siguri ca are doar o luna?

#7
assault

assault

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.09.2005

View Postakenathon, on May 31 2006, 21:56, said:

hmm! suspect... sunteti siguri ca are doar o luna?

in trafic.ro are zece zile,iar domeniu e inregistrat din februarie.

ps: in timp ce scriam am primit un mass cu siteu` :death:

#8
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Siteurile de fun sunt la moda pe YM.O gramada de persoane trimit linkurile mai departe, ca si povesti acelea in care se zicea ca daca nu trimiti linkuri mai departe o sa ai parte numai de necazuri.Am vazut mai multe siteuri care au primit zeci de mii de vizitatori cu aceasta metoda ... se numeste Viral Marketing, sau transmitere din gura in gura.

Bineinteles siteul nou lansat are nevoie de vizitatori, iar cel, sau cei care se ocupa de el, fac ce stiu, adica mailuri, si YM.  :P , e si asta o metoda.

Edited by necromanc, 03 June 2006 - 00:47.


#9
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
La aspectul grafic si continut, pe cat de repede a ajuns in top, pe atat de repede va cadea.

Si din statistici (categ Divertisment) se observa cat de interesati sunt vizitatorii:
1. woow.ro - 1 utilizator viziteaza cam 4.74 pagini
2. miniclip.ro - 1 utilizator, 9.31 pagini
3. eastrolog.ro - 1 utilizator, 6.65 pagini
4. sickflash.com - 1 utilizator, 3.97 pagini
5. 220.ro - 1 utilizator, 6.65 pagini

Concluzia: imediat ce se vor opri mesajele trimise pe IM cu acel site, miniclip.ro si eastrolog.ro ii vor depasi.
(cred ca la fel aduna vizitatorii si sickflash.com)

Edited by Garfield, 03 June 2006 - 09:58.


#10
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006

View PostGarfield, on Jun 3 2006, 10:57, said:

La aspectul grafic si continut, pe cat de repede a ajuns in top, pe atat de repede va cadea.

Si din statistici (categ Divertisment) se observa cat de interesati sunt vizitatorii:
1. woow.ro - 1 utilizator viziteaza cam 4.74 pagini
2. miniclip.ro - 1 utilizator, 9.31 pagini
3. eastrolog.ro - 1 utilizator, 6.65 pagini
4. sickflash.com - 1 utilizator, 3.97 pagini
5. 220.ro - 1 utilizator, 6.65 pagini

Concluzia: imediat ce se vor opri mesajele trimise pe IM cu acel site, miniclip.ro si eastrolog.ro ii vor depasi.
(cred ca la fel aduna vizitatorii si sickflash.com)
total de acord!!!
cum spunea cineva odata: nu-i greu sa atragi vizitatori pe un site, greu e sa-i faci sa revina...
cati dintre cei care au dat clik pe un link trimis pe mass mai revin pe un astfel de site?
;)

#11
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
mi se pare mie sau woow se cam duce in jos ?
http://stat.trafic.r...tatori/zi/#stat

cum au lasat-o mai domol cu "promovarea", cum au scazut si in trafic.ro

#12
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006
hehe! exact ce spuneam mai sus...

#13
arpa_costel

arpa_costel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2005
Interesant topic, as mai adauga cate ceva, sa fie clar.

Pentru pura voastra curiozitate, site-ul woow.ro a fost lansat cu 3-4 zile inainte de activarea lui in trafic.ro, si nu i-a fost facuta nici un fel de promovare. (Doar l-am dat la 5 prieteni, FARA a mentiona "da mai departe").
Pur si simplu am facut site-ul pentru prieteni, insa am fost si noi uimiti de numarul de vizitatori care au venit.
E clar ca link-urile catre woow.ro circulau peste tot (pe YM, pe IRC, pe forumuri si poate chiar si prin telefon), de la unul la altul, intre prieteni, cunostinte.

In felul acesta, site-ul woow.ro, a fost pe pozitia 10 in trafic.ro (general) pentru doua ore, inaintea portalului rol.ro :)

A fost o experienta placuta pentru ARPA media, si ne-a dat un impuls pentru dezvoltarea website-ului/portalului.

ARPA media nu a trimis niciodata email-uri nesolicitate (SPAM), nici macar din acelea cu accept de comunicare comerciala. Am asteptat tot timpul sa ne caute ei pe noi!
Asta e din principiu, we don't like spam. Ce tie nu iti place, altuia nu-i face :)

Va doresc tuturor o zi buna!

Vizitati cu incredere woow.ro- e mereu in dezvoltare.
Va asteptam chiar cu sugestii, propuneri.

Sa auzim numai de bine!
--
Constantin Bindea
ARPA media SRL

Edited by Krumel, 08 August 2006 - 09:50.


#14
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

Quote

Pur si simplu am facut site-ul pentru prieteni, insa am fost si noi uimiti de numarul de vizitatori care au venit.
E clar ca link-urile catre woow.ro circulau peste tot (pe YM, pe IRC, pe forumuri si poate chiar si prin telefon), de la unul la altul, intre prieteni, cunostinte.

:cursing:  oooooooo, asa faci rost de vizitatori?

Am minute gratuite. Cine cumpara reclama prin telefon.
:death:

PS Si cele 2 linkuri din postul anterior sunt considerate tot spam. (parerea mea)

Quote

NU SUNT permise link-urile decat cele catre articole de interes relevante si din surse consacrate !
- regulament SP

#15
icgames

icgames

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2004
din cate am observat eu, siteul woow foloseste un trafic generator, ceva de genu autosurf

#16
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006
Domnule arpa,o intrebare  am si eu: cum poate un site ca la inceput sa aiba un procent coplesitor de vizitatori din "direct" si "webmail" raportat la un nr. f. mic  de vizitatori din motorul de cautare?
Cu alte cuvinte,din experienta personala un site care are cei mai multi vizitatori din "direct" implicit ar trebui la "cuvinte cheie" sa aiba acelasi procent de cautari pe numele dvs"woow" iar acest exemplu se poate vedea cel mai bine in cazul miniclip.ro de unde se vede ca are mai multi vizitatori din direct datorita vechimii(returning clients) ceea ce nu poate fi pus in discutie in cazul site-ului dvs.
Ca o concluzie,cred ca un ochi avizat (pe trafic.ro) intelege imediat de unde vin vizitatorii ,nu vad unde este misterul...
In plus un site care este stabil se verifica dupa numarul de vizitatori pe o periada mai lunga de timp,iar fluctuatiile abracadabrante nu recomanda deloc .
o zi buna.

#17
sisk

sisk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 15.05.2006
de la woow nu am primit nici un mail de spam
De el am auzit de pe alte situri ce erau inregistrate in topul lor

#18
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
are mai multa reclama decat 3xsoftpedia la un loc. sait de rahat de altfel, n-am gasit nimic calumea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate