Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

paypal

- - - - -
  • Please log in to reply
608 replies to this topic

#1
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
De fiecare data ma lovesc de problema PayPal.
Am buget de 1500-2000$/luna pentru inscrieri in directoare si nu am cu ce sa platesc deoarece multi accepta numai paypal.

Cand ne vom uni si noi sa facem un memoriu la paypal, sau o scrisoare deschisa pentru a primi si persoane din Romania. Chiar asa nu se pot gasi metode legale de a verifica un aplicant la paypal?

#2
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
semnez.

#3
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
pai hai adrianna fa o scrisoare sa o semnam

#4
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Pai hai sa ne strangem mai multi si facem o scrisoare.

#5
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
stai sa se trezeasca baietii, webdizainarii, si facem un spam mic cand ne apucam :D  - facem o pagina frumoasa cu un soi de comments si un contor.

#6
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
asa.
ca in ritmu asta nu mai evoluam deloc.

#7
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
probabil dupa aderarea la UE. totul depinde de politica paypal, dar nici la noi nu s-a miscat nimic, pt ca nu exista interes, sau mai precis, exista interes sa nu fie, pt a se putea controla vehicularea valutei care intra, secretul bancar fiind o gluma proasta. suntem singurii care nu avem, desi nu suntem mai breji ca bulgarii. ca atare, atata vreme cat paypal nu insista sa intre pe piata ro, nu ramane decat sa asteptam.

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Raportul batai de cap/beneficii e unul mult prea prost.
Nu cred ca paypal va fi interesat prea curand.. din pacate :(

#9
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Pai daca ne gandim ca nu o sa se poata, si nu facem nimic, cui o sa-i pese de noi?

Si e rau sa intra valuta si bani in tara? Asta nu am mai auzit.  :lol:
Nu o sa se duca nimeni sa cheltuie toti banii pe excursii in Bahamas si shopping la Londra, tot in Romania o sa se cheltuie banii.

Sunt si firme de design si pers individuale care ar putea aduce in tara un venit consistent.

#10
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
pana la urma nu vad unde-i problema.

nu mai zic, ca cu IP de romania nu pot intra intr-un cont de paypal, la fiecare logare ma pune sa introduc 10 000 de "safety shit-uri"...

anyway, pana la urma ce pierd inafara ca se apuca romanasii sa vanda magarii pe ebay si sa ia banii prin paypal? cand te inregistrezi sa-ti ceara un cont la o banca si aia e. :|

#11
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
Tracand peste pesimisti haideti sa face o data scrisoarea aceea ca toti avem nevoie de paypal

#12
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Io n-am nevoie dar susţin cauza.

#13
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Asa cer in toate tarile.
Cer o copie dupa factura de utilitati sau o copie dupa extrasul de la banca.

In momentul de fata suntem prea putini ca sa facem scrisoarea, cum o sa o semnam toti?

#14
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
pai ne-ar trebui ceva sa semnam online...la fel cum era petita pentru teo peter sau mai stiu eu ce...un site simplu...un form nume prenume adresa semnatura....si gata...si cand se strang cateva mii de semnaturi trimitem baza de date la paypal

#15
florinos

florinos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.09.2005
Am trimis eu gramezi de e-mailuri atat la Paypal cat si multor site-uri care vand online doar prin Paypal. Raspunsul a fost invariabil de genul "Sorry"
Poate intr-adevar o chestie organizata (poate chiar un mic site protestatar) ar avea rezultate mai bune.

#16
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Sau putem să trimitem o scrisoare de la unu la altu. Durează o veşnicie da merge.

#17
florinos

florinos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.09.2005
Mi-a venit si o idee de slogan pentru campanie:
"I'm a Pal. How do I Pay?"

#18
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Semnez si eu. Problema nu este atat ca nu accepta romania, dar nici macar nu te lasa sa platescti cu Credit cardul, chiar daca nu ai cont. Pana sa trimitem noi scrisoarea, poate gasim pe cineva cu un cont la paypal care sa intermedieze tranzactiile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate