Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

De unde vine mirosul asta infect din Berceni?!

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
mobilus

mobilus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 11.03.2008
daca tot stim cine este vinovatul acum :)si pentru  cine vrea sa semneze aici am gasit la alegria pe topic adresa asta :

http://www.anti-protan.ro/

PS: poate modifica un moderator si titlul in anti-protan :) macar sa iasa o treaba :cursing:  (sau poateataseaza anti-protan in titlu macar :thumbup: ) - sunt deja 2350 semnaturi!

Edited by mobilus, 11 June 2008 - 11:33.


#38
mobilus

mobilus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 11.03.2008

View Postmobilus, on Jun 11 2008, 11:31, said:

daca tot stim cine este vinovatul acum :)si pentru  cine vrea sa semneze aici am gasit la alegria pe topic adresa asta :

http://www.anti-protan.ro/

PS: poate modifica un moderator si titlul in anti-protan :) macar sa iasa o treaba :cursing:  (sau poateataseaza anti-protan in titlu macar :thumbup: ) - sunt deja 2350 semnaturi!
la 2-3 saptamani de la ultimul post .....numarul de semnaturi s-a dublat .acum sunt ...5175

#39
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006

View Postmobilus, on Jun 27 2008, 13:11, said:

la 2-3 saptamani de la ultimul post .....numarul de semnaturi s-a dublat .acum sunt ...5175

oricum putine semnaturi . a mai avut cineva probleme in noaptea asta? io pe la 12 noaptea m-am trezit din somn :| , stau pe langa spitalul 9... mirosul e incredibil de nenorocit , parca ti se depune in gat.

#40
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
E dulceag - de cadavru. L-am degustat si eu odata cand am avut un drum prin satul Catelu, incredibil...poti deschide un centru de slabit acolo ca oricum nu cred ca mai manaca cineva in zona dupa ce se lasa seara :)

#41
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006

View Postdcg, on Jul 1 2008, 10:31, said:

E dulceag - de cadavru. L-am degustat si eu odata cand am avut un drum prin satul Catelu, incredibil...poti deschide un centru de slabit acolo ca oricum nu cred ca mai manaca cineva in zona dupa ce se lasa seara :)

idem si in dimineata asta pe la ora 3 asa a aparut mirosul . nu stiiu ce sa zic si de la ce este. m-am trezit instantaneu am inchis geamurile si vreo 30 minute am respirat prin batista!miroase a ars , oarecum ca si cand da lumea foc la frunze.cel putin asa ramane mirosu in haine zici ca esti la gratar! :|... stie cineva de la ce e. nu sta nimeni prin zona?

#42
Brian82

Brian82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.05.2008

View Postvadergrd, on Jul 4 2008, 04:54, said:

stie cineva de la ce e. nu sta nimeni prin zona?

De la Protan domnu'....scrie si mai sus!  ;)

#43
dandudgs

dandudgs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.04.2007
Am simtit si eu mirosul de carpa arsa, diferit de cel de clei de oase, pe care-l simteam anul trecut de la Protan. Am crezut ca a dat cineva foc la gunoaie, dar se repeta prea des. Si de obicei cam pe la aceeasi ora 3-4 dimineata. Dureaza cam o ora, apoi dispare

#44
mobilus

mobilus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 11.03.2008
merge si aici :


acum ceva timp :

Quote

Protan - Atev, sanctiuni de 60 de miliarde de lei
Societatea a fost sanctionata de Agentia Domeniilor Statului cu aproape 60 de miliarde de lei pentru depasiri ale termenelor stabilite pentru investitii in vederea armonizarii cu normele Uniunii Europene. Aceste investitii ar fi trebuit facute pina la finalul anului trecut. Potrivit contractului, ADS a acordat Protan-ATEV o aminare de trei luni care a expirat in luna martie anul acesta. Dupa prelungirea termenului, societatea a reusit sa faca investitiile, insa nu a fost de acord cu penalitatile de aproape 60 de miliarde aplicate. Suma nu a fost platita nici acum, pentru ca societatea a contestat-o. Presedintele ADS, Daniel Dragan, explica la Europa FM ca s-a ajuns la un acord de a se face o expertiza privind modul de calcul al penalitatilor, expertiza care a inceput insa la inceputul verii si nu s-a terminat nici acum. Reamintim, Asocierea Protan-Atev are monopol în gestionarea deșeurilor de origine animală, dar a fost acuzata ca nu are capacitatea să asigure toate comenzile si ca nu a facut investiile impuse prin contract. ADS primeste de la societate o redeventa de peste 300 de mii de euro. Protan Atev primeste insa in schimb subventii mult mai mari pentru ridicarea si neutralizarea cadavrelor animaliere. Cifra avansata de presa a fost chiar de peste 35 de milioane de euro anual. Protan Atev neaga insa ca primeste o astfel de suma. Mai mult, responsabilul pentru comunicare al Protan ATEV, Mariela Sava, spune ca statul este dator societatii.

http://www.europafm....e-de-lei~n7977/


astazi :

Quote

Activitatea la Protan București a fost suspendată pentru șase luni

Activitatea companiei Protan București a fost suspendată pentru șase luni, pentru că nu a realizat stația de epurare a apei, așa cum ar fi trebuit, susțin inspectorii de mediu.
Activitatea Protan București va fi oprită până în mai anul viitor, potrivit unui comunicat al Agenției Regionale de Mediu. Reprezentanții Protan susțin însă că nu au primit încă o înștiințare oficială, motiv pentru care activitatea companiei se desfășoară normal.

Protan București este singura sucursală din țară care poate distruge deșeurile animaliere cu grad ridicat de periculozitate.
http://www.realitate...uni_383331.html


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate