Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#2845
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,501
  • Înscris: 30.10.2003
Ieri dupa masa la Ohaba (intre Lugoj si Deva) nu mergea bariera in sensul inspre Deva. Se facuse o ditamai coada, iar bariera se ridica manual.

Edited by Bursul, 26 July 2018 - 14:28.


#2846
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Rog un ajutor cu starea drumului intre Viziru (Braila) si autostrada A2
v1: Slobozia - Draglina
v2: Viziru - Gura Ialomitei sau Baraganu - Tandarei + Tandarei - Fetesti

#2847
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Traseul Ploiesti DN1-Giurgiu pe unde e rocamandat a se face, referitor la Bucuresti : pe centura de vest sau pe cea de est? (starea drumului, aglomeratie)

#2848
rahova

rahova

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.07.2009
Salutare,cum se prezintă drumul Deva- Chișineu Criș dpdv al stării asfaltului ?
Mulțumesc și tcb !

#2849
lmm

lmm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.07.2006
http://proinfrastruc...9/45.364/27.746

pe unde am fost eu era corect

inclusiv malul sarbesc al dunarii

Edited by lmm, 28 August 2018 - 21:46.


#2850
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Ce traseu sa aleg din Constanța spre Câmpulung Moldovenesc?
1. Fetești - Brăila - Focșani?
2. Fetești - facaieni-viziru etc Focșani?
3. Dragalina - Slobozia - Buzău - Focșani?

Edited by XAN, 13 September 2018 - 10:02.


#2851
hanks

hanks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.11.2003

View PostXAN, on 13 septembrie 2018 - 09:51, said:

Ce traseu sa aleg din Constanța spre Câmpulung Moldovenesc?
1. Fetești - Brăila - Focșani?
2. Fetești - facaieni-viziru etc Focșani ani?
3. Dragalina - Slobozia - Buzău - Focșani?
1. Fetești - Brăila - Focșani, daca te gandesti la varianta prin Tandarei, trebuie sa ai grija de la Tandarei la Baraganul, e cam "valurit", trebuie sa mergi incet. In rest e bun.
2. Fetești - facaieni-viziru etc Focșani. Varianta Viziru e folosita mai ales de cei care merg prin Harsova - Giurgeni - Viziru. N-am mai fost de mult timp pe acolo, nu era grozav intre Viziru si Giurgeni. Poate vin alti colegi cu update-uri ...
3. Dragalina - Slobozia - Buzău - Focșani. N-am mers niciodata de la Slobozia la Buzau, in rest drumul e bun, dar cam lung.
4. Eu mai vin cu o varianta. Cred ca e un pic mai scurt, destul de liber in prima parte si chiar bun in cea mai mare parte.

#2852
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Da, varianta 4 este varianta 2 pusa de mine doar ca nu am inserat si Râmnicu-Sărat inainte de Focșani ca sa fie clar. Este si cel mai scurt drum cred, este cel indicat de Google maps. Wave îmi dă pe Brăila iar distanta.ro pe Buzău.
Mulțumesc

Edited by XAN, 13 September 2018 - 10:49.


#2853
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
varianta 4 deschisă pe telefon arăta ca traseul meu 2. Abia acum când am intrat pe un calculator am văzut că e total diferită. Văd că implică trecerea cu bacul pe la Brăila. Cât timp se pierde oare la acel moment al traseului, că oricum e drum lung până la destinație. Eu recunosc că mă tentează traseul 2.

Edited by XAN, 15 September 2018 - 07:19.


#2854
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Daca nu e prea tarziu, ofer si eu cateva informatii..
1. Din cate stiu drumul intre Tandarei si Baraganul e inchis pentru reparatii. S-ar putea sa ma insel, cauta si pe site-ul Ministerului Transporturilor, starea drumurilor.
2. Porțiunea dintre Viziru si Ianca s-a reparat, in sensul ca au fost astupate gropile. Poti merge lejer cu 80 km/h (sau cat considera fiecare) asfaltul fiind cam vălurit (nu e perfect neted). La fel si intre Ianca si Șuțești (parca te dai cu barca pe valuri)..
De la Șuțești spre Rm. Sarat drumul e foarte bun. La fel in continuare pe DN2 spre Focsani si mai departe..

#2855
hanks

hanks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.11.2003

View PostXAN, on 15 septembrie 2018 - 07:19, said:

varianta 4 deschisă pe telefon arăta ca traseul meu 2. Abia acum când am intrat pe un calculator am văzut că e total diferită. Văd că implică trecerea cu bacul pe la Brăila. Cât timp se pierde oare la acel moment al traseului, că oricum e drum lung până la destinație. Eu recunosc că mă tentează traseul 2.
La Braila nu se ateapta mult la bac, pleaca unul vine altul, foarte rapid se trece. Daca alegi varianta Galati, acolo se trece din 30 in 30 de minute, la fix si la jumatate.

#2856
numberonebz

numberonebz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 31.05.2007
Slobozia- Buzau e praf intre Amara si Padina. S-a " incretit" soseaua, e plina de denivelari.

Mai bine Slobozia - Urziceni- Buzau

#2857
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Stie cineva cum se mai prezinta DN73A intre Sercaia si Zarnesti? Ca anul trecut era cam rau.

https://goo.gl/maps/6FVCB3giQSP2

Multumesc!

#2858
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
https://www.news.ro/...019011018815280

#2859
balhas

balhas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.04.2010

View Postepuru, on 01 noiembrie 2018 - 22:05, said:

Stie cineva cum se mai prezinta DN73A intre Sercaia si Zarnesti? Ca anul trecut era cam rau.

https://goo.gl/maps/6FVCB3giQSP2

Multumesc!
Am fost acum o saptamana pe dn 73a.am intrat dinspre sercaia ,am vrut sa evit dn 1 plus portiumea pana la Rasnov.Nu este intr o stare f buna ,in schimb este liber .Nu prea sunt gropi doar ca este cam valurit si foarte "peticit".Se poate merge constant cu 60-70

#2860
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Salut!

Anul trecut in toamna (octombrie) si acum 2 ani am stat foarte mult blocat (30-60minute) la intrarea in Bran dinspre Rasnov si la dus (vineri) si la intors (duminica). Unul dintre sensuri era sapat pana la fundatie si se circula alternativ pe un singur sens.

In prezent se mai intampla acest lucru sau s-a reluat circulatia pe ambele sensuri?

Multumesc anticipat!

#2861
RR_SK

RR_SK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 28.01.2008
Se circula pe doua sensuri, dar drumul de la Rasnov la Bran este prost.

#2862
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Multumesc! O sa fiu atent la gropi si o sa rulez cum se poate, important ii doar sa nu stau blocat pe loc. La un drum Timisoara - Rucar cum voi avea si acum de facut, a fost oribil datile trecute blocajul de acolo.

Edited by epuru, 13 February 2019 - 12:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate