Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#2755
mariusbacan

mariusbacan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.10.2012
Craiova - Horezu stie cineva cum este? Sau o alternativa in cazul in care este prost? Multumesc!

#2756
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 29.10.2007
Mă poate ajuta careva cu o părere despre starea drumului Sighișoara - Apold - Agnita - Cârța? Vin dinspre Bistrița și vreau să ajung pe Transfăgărășan. Nu știu dacă să ocolesc pe la Mediaș - Sibiu sau pe drumul de mai sus. Mulțumesc.

#2757
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006

View Postalecsus27, on 13 iulie 2017 - 17:01, said:

Dar zona Lacu Rosu-Chele Bicazului? Ne gandim sa ne intoarcem pe acolo. In mai pe harta era trecuta cu rosu. Stie cineva daca s-a reparat/peticit asfaltul intre timp?
Lacu Roșu-Cheile Bicazului a fost plombat aproape integral, se circulă ok. Mai sunt ceva gropi doar la podețe, care au fost asfaltate temporar în toamnă și văd că nu s-au mai ocupat de ele, deci trebuie atenție. În medie, aș zice că zona de chei/munte e mai bună decât zona din localități, spre Bicaz, pe unde nu-s gropi, dar e mult mai peticit/denivelat. Bicaz-Ticoș Floarea e reasfaltat integral anul trecut, e ca-n palmă.

#2758
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
@alexcrist: multumesc!

#2759
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 29.10.2007

View Postbikermanro, on 15 iulie 2017 - 06:50, said:

Mă poate ajuta careva cu o părere despre starea drumului Sighișoara - Apold - Agnita - Cârța? Vin dinspre Bistrița și vreau să ajung pe Transfăgărășan. Nu știu dacă să ocolesc pe la Mediaș - Sibiu sau pe drumul de mai sus. Mulțumesc.
Am parcurs drumul menționat mai sus. Sighișoara - Apold - Agnita este îngust, cu gropi din loc în loc, se poate parcurge cu 60-70 km/h cu atenție la drum. De la Agnita este foarte bun, tot îngust, dar ae merge bine. A fost refăcut acum 2-3 ani. Peisajul fain pe toata porțiunea. Avantajul este scurtarea distanței între Sighișoara și DN1.

#2760
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
va salut, am de ajuns din sinaia la venus peste 3 saptamani. stiu care imi sunt variantele dar as opta pentru ploiesti-buc autostrada - centura bucuresti - autostrada soarelui. intrebarea mea este daca poate careva sa ma lamureasca cum e centura bucurestiului intre capat autostrada ploiesti si pana te sui pe autostrada soarelui. as putea sa merg pe dn1 si sa intru prin otopeni si sa traversez bucurestiul dar nu m-as baga prin el.  stie cineva? pe slobozia urziceni nu m-as duce, stiu drumul dar sunt cu masina sport si nu vreau sa agit copilul si pe sotie

#2761
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
Parerea mea este că e cel mai simplu sa vii pe A Buc-Ploiesti, intri pe centura, faci stânga spre A2,  mai mergi câțiva km și după intri pe A2. Simplu și rapid.

#2762
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
pai la asta ma gandeam dar nu stiam daca se sta sau nu pe centura si cum e drumul

#2763
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Daca e fix peste 3 saptamani, adica duminica, nu o sa ai probleme. Daca e in timpul saptamanii, depinde de ora. Oricum, pana la Afumati ai doua benzi pe sens si se merge bine. Apoi se trece pe o banda pe sens inca vreo 15 km.

#2764
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Depinde de zi / ora.  Acum vreo luna (trec rar, doar ocazional) am stat destul de mult, intr-o luni, pe la pranz, si probabil asa este zilnic, in timpul saptamanii, de pe la 6 - 7 AM pana destul de tarziu, seara.
Si se si lucreaza (mira-m-as sa se fi terminat de-atunci) la latire.

Sincer, daca mergeam prin oras (Andronache - Fundeni) cred ca ajungeam mai bine.

#2765
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Vinerea trecuta am ascultat (aprobind din cap) urarile de "bine" ale poporului la adresa politicienilor, in timp ce stateam bara la bara pe A2 asteptind sa intram pe centura si de acolo spre Ploiesti.
Camionagiii se "laudau" cu 3 ore petrecute pe centura, din Domnesti la A2, cum sa nu iti vina sa arunci cu binecuvintari?
Deci, in weekend o mai fi cum o mai fi, dar in timpul saptaminii pe centura de nord... mai bine nu.

Edited by Taxon, 31 July 2017 - 14:03.


#2766
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
eu luni dimineata plec din sinaia ca stau cateva zile acolo inainte de venus. deci ajung pe la pranz. fix cand e mai nasol... bagamiash

#2767
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postzile_san, on 31 iulie 2017 - 14:31, said:

eu luni dimineata plec din sinaia ca stau cateva zile acolo inainte de venus. deci ajung pe la pranz. fix cand e mai nasol... bagamiash

Iti ofer eu o varianta care sa te scuteasca de o parte din aglomeratia pe centura. Precizez ca eu am facut traseul venind de pe DN2, prin urmare nu am facut ocol...
Cobori de pe autostrada Ploiesti-Bucuresti, mergi pe centura pana la intersecta cu E85 (DN2) dar in loc sa continui pe centura faci stanga (spre Buzau), treci de Afumati iar in Sindrilita faci dreapta aproape de iesire (am uitat ce scrie pe indicator), mergi pe Drumul Comunal 29 (e asfaltat dar mai sunt cateva portiuni cu gropi, se pot evita), mergi prin Piteasca si Cozieni apoi pe DJ 301B iar dupa ce treci calea ferata, faci dreapta pe DN3 si mergi pana intersectezi soseaua de centura iar de acolo ai doar 1-2 kilometri pana la A2.
S-ar putea sa castigi destul timp, repet mie imi era simplu pentru ca veneam/plecam spre Suceava asa ca nu ocoleam. Cei cativa kilometri in plus dinspre centura pana in Sindrilita se parcurg repede...

Punctul cheie e sa faci stanga de pe DN3 pe centura, trebuie sa prinzi o bresa dar n-am stat mai mult de 5 min niciodata.

Edited by Bogdansv1, 31 July 2017 - 18:13.


#2768
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,871
  • Înscris: 16.04.2007
Stie cineva cum se prezinta DJ714 ( Sanatoriul Moroeni - Camping Zanoaga ) ?
Trebuie sa ajung la Zanoaga si am fost informat ca drumul " clasic " prin Sinaia ( DJ 713 ) se inchide pt reparatii / reabilitare.

Thx.

#2769
gutii

gutii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 05.05.2006
Știe cineva cum se prezintă DN 18 dintre Borșa și Vatra Dornei?
Multumesc

#2770
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postcristiany, on 01 august 2017 - 14:13, said:

Stie cineva cum se prezinta DJ714 ( Sanatoriul Moroeni - Camping Zanoaga ) ?
Trebuie sa ajung la Zanoaga si am fost informat ca drumul " clasic " prin Sinaia ( DJ 713 ) se inchide pt reparatii / reabilitare.

Thx.

Nu stiu, dar si pe mine ma intereseaza. Asa ca, Up. :)

#2771
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,871
  • Înscris: 16.04.2007
Pentru @barbosa si cine mai este interesat de DJ714, revin cu vesti bune: drumul a fost redeschis:
http://adevarul.ro/l...c0d1/index.html

#2772
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Județul Argeș:
DN73 - Pitești - Câmpulung - Brașov (zone cu lucrări și semafoare)
DN73C - Câmpulug -Curtea de Argeș (dezastru)  
DN73D - Mioveni - Câmpulung (porțiuni cu drum pietruit)
DN67B - Pitești - limita cu jud. Olt (gropi și denivelări la greu)
DN7D - Curtea de Argeș - Sălătrucu - Câineni VL (drum forestier ca aspect)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate