Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#19
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Posteyer, on Jun 20 2006, 23:24, said:

De retinut ca, in mai putin de 2 ani, pe tronsonul Buc-Drajna s-a inregistrat un JAF de proportii:


in curand or sa fure si asfaltul...poate ii mai linistesc putin cu camerele astea de supraveghere,dar nu cred.

#20
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Stau si ma intreb ce naiba fac cretinii aia cu "ochii de pisica" si cu indicatoarele de preselectie.
Cu gardu' inteleg, se vinde, se pune la cotetz...

#21
DanCld

DanCld

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 25.11.2003
Aici e vorba de civilizație, nu e nici primul și nici ultimul obiectiv "jefuit" în acest mod. Și din păcate nici nu există soluții pentru a preveni astfel de incidente - lu' nenea bronzatu' de la Cucuieta din Bărăgan îi pasă prea puțin de ăia 2-3-4 ani de pușcărie pentru furt, și dacă nu fură el, fură unul din ceilalți 100 de frați, verișori, cumnați  :nonobad:

#22
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View Postbarbosa, on Jun 21 2006, 06:59, said:

in curand or sa fure si asfaltul...poate ii mai linistesc putin cu camerele astea de supraveghere,dar nu cred.

Le "hau hau" si pe alea  :D

#23
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
niste discutii despre pestera

[ http://www.ici.ro/romania/images/turism/mc_piharta.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
Ybian

Ybian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.11.2004
Saptamana viitoare plec cu trenul la Piatra Neamt din Constanta si la intoarcere vin cu o masina.
La o cautare pe net ( e prima oara cand vin de la PNeamt la Cta) am gasit urmatoarea ruta: Piatra Neamt-
Savinesti-Buhusi-Garleni-Bacau-Adjud-Tecuci-Braila-Macin-Turda-Babadag-Ovidiu-Constanta.
Imi putei recomanda un alt traseu sau acesta este cel mai bun(mai scurt)?Cum se circula pe drum ,aglomeratie,portiuni in lucru  etc? Fac mai mult de 6-7 ore conducand regulamentar
  Multam

#25
Adi_B

Adi_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 04.01.2006
Asta ar fi cel mai scurt drum, insa nu stiu cat de bune sunt portiunile Tecuci - Galati - Braila, plus ca treci cu bacul spre Macin.

O varianta mai simpla si mai sigura ar fi P. Neamt - Bacau - Adjud - Focsani - Buzau - Urziceni - Slobozia - Harsova - Constanta. Adica, mergi pe E85 de la Bacau pana la Urziceni si apoi faci stanga pe E60
Ar fi cam 600 km, dar asta stiu ca e bun.

#26
Ybian

Ybian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.11.2004
Adi_B - ok,initial asta fusese traseul la care m-am gandit si eu.
Daca firma pt. care lucrez va fi de acord cu drumul asta(desi mai lung cu aprox 200 km) ar fi super.
Multam pt. informatie
Y

#27
cipt

cipt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.12.2003

View PostYbian, on Jun 23 2006, 08:17, said:

Saptamana viitoare plec cu trenul la Piatra Neamt din Constanta si la intoarcere vin cu o masina.
La o cautare pe net ( e prima oara cand vin de la PNeamt la Cta) am gasit urmatoarea ruta: Piatra Neamt-
Savinesti-Buhusi-Garleni-Bacau-Adjud-Tecuci-Braila-Macin-Turda-Babadag-Ovidiu-Constanta.
Imi putei recomanda un alt traseu sau acesta este cel mai bun(mai scurt)?Cum se circula pe drum ,aglomeratie,portiuni in lucru  etc? Fac mai mult de 6-7 ore conducand regulamentar
  Multam

Drumul Tecuci-Galati este bun, insa multe sate deci si limitari de viteza. Ai grija la radare!
Recomand trecerea bacului in Galati arata mai bine decat cel din Braila. Dupa Macin drumul este bun si liber, peisaje frumoase cu Muntii Dobrogei.

#28
Ybian

Ybian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.11.2004
Revin cu o noua ruta aflata chiar de la un bacauan:
PNeamt-Bacau-Tecuci-Galati-Braila-Viziru(inainte,nu la stg spre Giurgeni:drum prost)-Baraganu(stg)-
Tandarei-Harsova-MKogalniceanu-Constanta.Se pare ca varianta asta are cam 300km?!Fara bac si 5RON la
Harsova.
  Astept pareri
  Multam
  Y

#29
Adi_B

Adi_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 04.01.2006
Pe la Viziru stiu (tot de la un bacauan  :) ) ca e foarte prost drumul. A fost anul trecut la mare pe acolo si a preferat sa se intoarca pe la Urziceni (spunea ca a facut acelasi timp, 150 km mai mult, dar era multumit ca a ajuns cu masina intreaga). Eu unul cred ca sunt cam 400 km pe acolo.

A, am inteles ca au montat camere/radar si pe DN2 (Bucuresti - Buzau). Asa ca atentie la radare!

#30
cipt

cipt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.12.2003

View PostYbian, on Jun 23 2006, 14:22, said:

Revin cu o noua ruta aflata chiar de la un bacauan:
PNeamt-Bacau-Tecuci-Galati-Braila-Viziru(inainte,nu la stg spre Giurgeni:drum prost)-Baraganu(stg)-
Tandarei-Harsova-MKogalniceanu-Constanta.Se pare ca varianta asta are cam 300km?!Fara bac si 5RON la
Harsova.
  Astept pareri
  Multam
  Y

Nu are cum sa aiba 300km.

Eu iti propun asa: PNeamt-Bacau-Tecuci-Galati-bac-Garvan-Macin-Horia-Ciucurova-Constanta
882km pe www.map24.co.uk . Mi se pare cam mult, cred ca au gresit baieti pe undeva :P. Cred ca sunt in jur de 450, deci cam pe la jumatate (sa fi calculat pt dus-intors?  :huh: )

Edited by cipt, 23 June 2006 - 14:24.


#31
Ybian

Ybian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.11.2004
Va multumesc tuturor pt. raspunsuri.
Ramane de vazut cu care ruta va fi de acord firma pt. ca e o masina noua si va fi utilizata in regim rent-a-car.
Salutari
Y

#32
perfect16

perfect16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.06.2006
nu e vb denici o civilizatie ...e vb ca cine le pune le si fura ,ca doar ce face omu normal cu panouri antiorbire,catadioptri,butoane reflectorizante de pe carosabil,indicatoare de kilometri si ce mai scrie pe acolo.
poti sa dai vina pe cei care mai fura ptr a duce la fier vechi ,dar din cate stiu capace de canal nu se primesc la punctele de recuperare fier vechi.concluzia e ca are cineva nevoie de ele in alta parte sau le fura, le da furate si le pune inapoi dar pe bani bineinteles
drum bun

#33
george_gina

george_gina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.06.2006
Mersi mult!!!

#34
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Tocmai am călătorit acum câteva săptămâni Orșova-Timișoara, iar de frica gropilor Herculane-Caransebeș am mers pe la Anina-Reșița. Drumul este excelent (puțin mai multe curbe) iar ocolul e de 30 de km. Calculat cu uk.map24.com
Acesta se vrea un sfat pt. cei ce țin la bucșe :coolspeak:

#35
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pe Timisoara-Resita?

#36
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

View PostAlexIP, on Jun 25 2006, 20:14, said:

Pe Timisoara-Resita?
Foarte bun!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate