Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Retragere numerar de pe iKard de la iKobo!

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
vladut_v: astepti pana ce trimite cineva bani. Din banii trimis vor retine tariful de expeidere, si iti vor trimite cardul. Dupa aia, primesti banii instant.

#38
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,713
  • Înscris: 11.01.2005

View Postamandigi, on Jun 16 2007, 19:26, said:

vladut_v: astepti pana ce trimite cineva bani. Din banii trimis vor retine tariful de expeidere, si iti vor trimite cardul. Dupa aia, primesti banii instant.

Deocamdata acel cineva nu exista, deci as dori sa ma autofinantez pentru expedierea cardului. Ce fac ? Platesc (incarc contul) de pe un card bancar ? Cum imi trimit bani in cont ? Nu as dori sa-mi inrolez cardul de debit personal de la Raiffeisen, decat daca e foarte nevoie.

Mersi !

#39
Ganditorul

Ganditorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.03.2005
Dar de ce vrei neaparat Ikobo? Uite, iti trimit eu bani, daca vrei, si-mi dai cash inapoi, dar vreau si eu sa stiu de ce preferi un card cu comisioane maricele (platesti 2$ per tranzactie reusita si 1$/tranzactie refuzata) si cu comision lunar de administrare mai mare decat al cardurilor obisnuite (1$), si care nu merge pe net (cel putin astea vechi nici nu sunt nominale)?

Edited by Ganditorul, 17 June 2007 - 07:32.


#40
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,713
  • Înscris: 11.01.2005
Ce alternative as mai avea ? Nu cunosc foarte multe si as dori un serviciu pentru transfer bani din strainatate, ceva similar Western Union dar mult mai comod in exploatare ... adica sa evit cozile/bancile/birocratia/comisioanele prea mari ... iar varianta cu acest Card de Debit VISA International mi s-a parut comoda ... chiar si la aceste comisioane.


Totusi cardul de la iKobo nu e niminal ??? Astept si alte variante de servicii.

#41
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Cea ce nu inteleg eu e de ce nu poti astepta primul transfer? Daca folosesti pentru ce ai descris tu, atunci asteapta pana cineva iti va trimite bani si vei primi cardul. Tu poti trimite la alti fara a avea cardul acela in mana.
De altfel mie imi place iKobo, in afara ca nu merge cardul online (noul card va merge, dar vei primi acest card numai daca primesti bani din SUA), e foarte comod si rapid.

#42
Ganditorul

Ganditorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.03.2005
Am un iKard valabil pana in mai 2008, de care nu mai am nevoie. Daca-l vrea cineva, dati un PM.

Edited by Ganditorul, 17 June 2007 - 17:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate