Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Problema Cu Tv Tuner !?!?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Pick_One

Pick_One

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.07.2002
Salve all!
Mey oameni am shi eu o problema! Deci, vreau sa imi cumpar un TV TUNER shi mai intai il am pentru a-l testa! Vreau sa va spun ca tunerul merge perfect, are shi TimeShifting shi multe chestii! Drivere shi soft pentru el nu am, dar intre timp am facut rost de nishte drivere bune pentru el shi le-am instalat. Asadar tunerul e instalat perfect shi chestia e ca nu am soft pentru el, shi am folosit nishte programe care ar fi bune cum ar fi PowerVCR 2 shi inca vreo 2. Ei bine problema mea este urmatoarea: cu aceste programe pot doar auto-cauta programele (adica dau auto search shi imi gaseste singur programele), gaseste programele respective dar dar dar dar inafar de 1-2 programe restul programelor nu au sunet ci doar un fâshit puternic continuu (deci toate posturile care programul respecitv le-a auto-gasit au in loc de sunet fâshit, cu exceptzia a 2 posturi care se vad shi aud perfect).
Am intrebat pe cineva shi mi-a spus ca s-ar putea sa trebuieasca tras in banda tunerul.
Ei bine acum va intreb pe voi!
Care e problema tunerului?
De la ce ar putea fi?
Trebuie cumva sa folosesc vreun program care sa caut eu posturile manual?
E vreo problema de hardware a tunerului?
V-ash fi recunoscator pentru respunsul acordat! :) Ciao

#2
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
cauta si tu in norma pal b/g, parca asta e la noi (cel putin, eu asa caut).
pe de alta parte, vezi ca operatorii de cablu nu prea respecta frecventele. ori ajusteaza manual (fine tuning), ori selecteaza alta tara in lista (unele soft-uri au asa ceva).
iti recomand cu caldura chris TV.
tunerul nu are time shifting, soft-ul poate are.

#3
Pick_One

Pick_One

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.07.2002
Apropo am uitat sa spun ca Tunerul este asha : :)
Pinnacle Systems GmbH
miroMEDIA PCTV
Chipset: Bt848AKPF

#4
Pick_One

Pick_One

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.07.2002
Shi inca ceva daca nu deranjez:

Spunetzi-mi, poate fi vreo problema HARDWARE la Tuner? asta ca sa shtiu daca il cumpar sau nu!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate