Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Java pe telefoanele mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
de motorola c333 nu stie nimeni nimic??

#20
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
@adynis
Jocuri de downloadat am gasit pentru sony ericsson,dar probabil sunt si pt. nokia,si nu vad de ce nu s-ar putea pune rspectivele aplicatii pe mobil din moment ce poti sa-ti pui poze,melodii,screensavere,themes si altele.

#21
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
La 3410 in instructiuni scrie ca SUPORTA JOCURI JAVA, dar numai prin WAP... :)

#22
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Urat din partea lor , a celor de la Nokia !!!
That's why I chosed Sony Ericsson ;)

#23
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Parerea ta...:)

#24
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Ca si mai inainte,imi exprim parerea personala :
1) Esti fan Nokia?
2)Ti se pare splendid sa ai suport pt. jocuri java,dar numai prin wap?Daca da,m-ai lamurit : ori esti din acela cu bani,care prefera sa joace un joc numai pe wap,fara sa se gandeasca ca in lipsa semnalului ramane cu un telefon "fara java" , ori esti o persoana de la punctul unu.
3)sunt fan Ericsson,si nu ma intereseaza ce marca prefera altii,sau kestiile de genul "Parerea ta...  :) ",de parca as avea nevoie sa-mi poarte cineva de grija ca unui copil,eu criticand firma Nokia pt. gestul care MIE mi se pare grosolan:telefonul sa poata intelege java ( mai exact J2ME --> micro edition) dar fara retea sau fara wap sa nu poti s-o folosesti.
Sa nu intelegi ca nu stiu cu ce se manaca wap-ul.Poate intr-o zi o sa public SI in acest post "site-ul" meu de wap,care de fapt este o mica galerie foto,optimizat pt.telefoane gen T65.  :yeah baby

#25
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Nu te impacienta omule... ca nu ti-a luat nimeni gatul ca esti fan Ericsson! :)

#26
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Deviezi de la thread!
De ce nu vad si eu un programel facut de romani,pentru telefoane care suporta java?Daca sunt de ce nu le postati?

#27
cispasoiu

cispasoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.07.2003
Pentru Seven[BERE]:

Aplicatiile java se pot dezvolta in intregime pe emulator si apoi
in final il poti instala prin Wap sa vezi daca merge si pe telefon!

Catalin

#28
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
3410 suporta Java .. DAR downloadarea se face prin WAP..
deci nu esti conditionat sa joci sau sa rulezi aplicatia respectiva fara WAP , retea , samd
Ex. la orange a fost o promotie (nu mai stiu daca este) cu un joculet simpatic cu masini ,, care se putea descarca prin wap numai la pretul datelor transmise ( cativa zeci de centi)..

#29
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Pai si care ar fi problema?Imi pun "site-ul" wap la dispozitie daca asta ar fi problema: www.bogdan1978buc.home.ro/index.wml
Voi spuneti ca aveti ceva,poate chiar cu numele dumneavoastra inclus in programel(aplicatie),si de pus pe wap nu ar fi problema.Ideea e sa vad si eu o chestie interesanta (legata de subiectul asta) facuta de romani.
P.S.:cred ca a vb. patriotul din mine ;)

#30
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Nu cred ca poti sa pui la HOM.Ro site-uri WAP... Am incercat si telefonul dadea o eroare (ceva cu gateway, parca...)
Dar poti sa-ti faci un site gratuit la tagtag.com :D

#31
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
La tagtag am ;)
tagtag.com/ghicab , doar ca acolo nu am putut pune decat poze in format wbmp,pe cand pe home am pus grayscale,pt. T65.Ce tel.ai?De fapt oricum ar fi tot trebuie sa mearga!Mai incearca o data : bogdan1978buc.home.ro/index.wml

#32
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Deci merge pus site WAP si la HOME.RO? Am un 3510i... Am facut un experiment si eu la home.ro si nu mi-a mers... Poate gresisem ceva... Deci merge...
E super atunci...

#33
html

html

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 08.04.2004
link la sf. sect. wireless la:

http://dancrintea.tk

#34
Pesto

Pesto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.04.2004
Pe C55 se pot pune jocuri?

#35
adi_sampon

adi_sampon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.10.2006
java este ceva folositor pentru jocuri in special . nu se compara insa cu symbian sau os care sunt deja sisteme de operrare .aplicatii java pe net se gasesc putine pentru ca nu prea ai ce face cu ele nu sunt ca alea de pe symbian de ex . totusi sunt destule la www.getjar.com :coolspeak:

#36
fulga_23

fulga_23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.11.2006
MAI CITITI!! --ORICE TELEFON ARE O MEMORIE FLASH.CA O COMPARATIE HARDUL--DE LA PC--)MEMORIA FLASH ESTE COMPUSA DIN MAI MULTE BLOCURI NUMITE EEPROM-----:

----An EEPROM (also called an E2PROM) or Electronically Erasable Programmable Read-Only Memory, is a non-volatile storage chip used in computers and other devices to store small amounts of volatile (configuration) data. When larger amounts of more static data are to be stored (such as in USB flash drives) other memory types like flash memory are more economical.---.
MAI MULTE DETALII_____CITITI AICI____http://en.wikipedia.org/wiki/EEPROM.
CA SI CALCULATORUL  PT PROCESARE DE DATE ARE NEVOIE DE UN PROCESOR SI CHIAR RAM.ARE SIGUR CA ARE.
DE EXEMPLU SONY ERICSSON P910I ---PROCESOR.. DE 400MHZ SI 32 RAM,SIEMENS S65 320MHZ SI16 RAM ETC.SI O PLACA DE BAZA CARE SA CONTINA SISTEMUL DE OPERARE SAU SOFTUL CUM ZIC TOTI.POT FI: JAVA,SYMBIAN OSSAU WINDOWS MOBIL 5.1SAU MAI NOU CEI DE LA LINUX AO SCOS SI EI O GAMA DIVERSA DE SISTEME PT MOBIL PHONES.
DECI DE AICI CA SI CALC.CAND VREI SA RULEZI UN JOC TREBUIE AI ANUMITE CONDITII.IN GENERAL MARELE FIRME PRODUCATORE D ETELEFOANE ISI PROTEJEAZA PRODUSELE --PE JAVA,IN GENERAL--PRINTRUN SISTEM SPECIFIC DE CRIPTARE.DE AIA NU MERG JOCURI DE LANOKIA LA SAMSUNG,DE LA SAMSUNG LASONY,ETC...AVAND UN TELEFON CU UN SOFT FOARTE VECHI SI SLAB...(CUM AI JUCA FEAR PE UN 286)
ASA CA PE UN TELEFON GEN 3410...RENUNTA IA-TI ALT TELEFON....
ASTEA SUNT GENERALITATI ...PUTETI SA MAI INTREBATI.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate