Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Muzica indiana

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Este cineva interesat de muzica indiana? Coloane sonore sau muzica de prin cluburi? Eu am o gramada, sa stiti ca, in ciuda parerilor nu prea... favorizante, ca sa zic asa (stiti voi, filme prea siropoase), unele melodii sunt chiar super. Am si cateva house-uri misto...

#2
mitza22

mitza22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.07.2006
BUNA. Eu caut de ceva vreme MUZICA INDIANA si nu prea gasesc pe nicaieri !!!!!!!!!
Te rog dc poti sa-mi dai si mie cateva melodii.

#3
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Uite doua site-uri, ca mi-e destul de greu sa transfer o gramada de melodii prin YM:

www.bollyfm.net
www.papuyaar.com

chestiile alea chiar se comercializeaza ? :huh: sa zic ca nu vad link-urile alea  <_<

Edited by shobi, 02 July 2006 - 22:35.


#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,042
  • Înscris: 10.04.2006
Au fost aseara o trupa de indieni la mine in oras , toata lumea era fascinata de muzica lor . Din pacate tipii stiau numai spaniola si nu multi au fost cei care au avut ocazia sa stea de vorba mai pe indelete cu ei .

#5
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
A nu se confunda trupa de indieni cu muzica indiana...

Ceea ce ai vazut tu este o trupa de cantareti ambulanti, care sunt de mult in Romania, de cativa ani buni, si care calatoresc prin toata tara cantand. Au si casete si CD-uri de vanzare. I-am auzit si eu. Dar iti poti da seama ca, daca vorbeau numai spaniola, nu au cum sa provina din India. Sunt amer-indieni. Muzica lor are influente tribale, sunt cantece in stilul bastinasilor, al indienilor nativi.

Muzica indiana (hindi, ca sa ne intelegem) nu are nimic de-a face cu ce ai auzit tu. Nu suna nici pe departe asa. Asta nu vrea sa spuna ca trupa aceea nu canta frumos... Chiar am fost la un concert de strada cu o prietena, care a si cumparat o caseta de la ei. A platit, pe atunci (cu vreo 4-5 ani in urma) 60.000 lei.

PS. Mesaj pentru baiatul sau fata care m-a intrebat: "chiar se comercializeaza chestiile astea?". N-am inteles ce ai vrut sa spui, sorry...

#6
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.04.2002

Quote

Au fost aseara o trupa de indieni la mine in oras , toata lumea era fascinata de muzica lor . Din pacate tipii stiau numai spaniola si nu multi au fost cei care au avut ocazia sa stea de vorba mai pe indelete cu ei

daca e vorba de o trupa formata din 3 indieni dintre care unul un pic mai gras as vrea sa stiu si eu unde gasesc cum se numeste trupa sau ceva melodii de ale lor....

#7
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postyuly, on Aug 11 2006, 17:06, said:

daca e vorba de o trupa formata din 3 indieni dintre care unul un pic mai gras as vrea sa stiu si eu unde gasesc cum se numeste trupa sau ceva melodii de ale lor....
Eya , eya , eya , eya, hoooo :coolspeak:

#8
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postmitza22, on Jul 2 2006, 06:18, said:

BUNA. Eu caut de ceva vreme MUZICA INDIANA si nu prea gasesc pe nicaieri !!!!!!!!!
Te rog dc poti sa-mi dai si mie cateva melodii.

Mergi pe www.download.com si cauta la search programul Limewire 14.2, e safe you download cite melodii vrei free.

#9
the_coolest_boy06

the_coolest_boy06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 14.10.2006

View PostNefersetty, on Jan 25 2007, 07:39, said:

Mergi pe www.download.com si cauta la search programul Limewire 14.2, e safe you download cite melodii vrei free.
sau chiar de pe softpedia, bearshare lite...cu asta poti lua documente/filme/muzica/imagini .... Se incadreaza Arash in acest topic? Daca da, imi plac toate melodiile lui ... mai ales yalla si arash!

#10
danielaandreea

danielaandreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.04.2007

View PostDeria_Leena26, on May 23 2006, 00:39, said:

Este cineva interesat de muzica indiana? Coloane sonore sau muzica de prin cluburi? Eu am o gramada, sa stiti ca, in ciuda parerilor nu prea... favorizante, ca sa zic asa (stiti voi, filme prea siropoase), unele melodii sunt chiar super. Am si cateva house-uri misto...


#11
danielaandreea

danielaandreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.04.2007
imi place la nebunie muzica indiana.

imi poti trimite telefonul tau pe adresa mea de email ([email protected]) sa iau legatura cu tine?

multumesc  :rolleyes:

#12
ynzahaos

ynzahaos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 12.02.2007
Sunt si eu un mare fan a muzicii Bhangra / Punjabi. Am muzica de toate stilurile, in special bhangra / hip hop si hindi music. Cine vrea: ynzahaos pe mess va trimit.

#13
Panjabel

Panjabel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.06.2007
O sa incep sa listez aici cateva dintre melodiile mele preferate :D
as vrea sa stiu pt inceput daca am dreptu, daca nu sami se stearga postu

#14
Panjabel

Panjabel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.06.2007
Offlicence - Mere Naal Gal Kar (SUper Tare)
Akash Sagar Ft. Kailash Kher - Bhangra Pauna
Panjabi MC - Neuke Phadin Jawanan
Panjabi Hit Squad - Hasdi Hasdi
Garam Masala - Chori Chori
Panjabi By Nature - Dil Ney Lagda
Panjabi Nature - Kamaal Kargaye
5RB - Akeeya
Rishi Rich - Nahin Tere Jeha Hor Disda
Dharam Hanta - Yeh gotedar
Salman Khan - Rishi Rich Instrumental mix
Khiza - Who Ladki Bahat Aati Hai
Lil Sach - Lishkaray Teray
Stereo Nation - Ishq Ishq
Naila Boss - It Cant Be Right
Rishi Rich - Roll It Gal
Rishi Rich - Dholna
Ranjit Mani - Panjabi Naara
Tera Meraa Dil - Pyar Ke Pench Punjabi Puttar
Jassi Sidhu - Puth Jatt Thaa ( Street Mix )
Lil Sach - Sara Pindh Mitra Da
Veronica - Indian Girl
So-D - 2 Step Bhangra
Sukshinder Shinda - Ek Kuri
------------------------------------------
Piesele rup boxele : D
Cine le vrea: panjabel pe mes

#15
comfortablynumb

comfortablynumb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.02.2007
Ce parere ai de ravi shankar? EU habar nu aveam ca Nora Jones e fiica lui. Am ascultat din greseala o melodie -Afghan Sitar si tare mi-a placut , apoi cu ajutorul googleului  l-am descopereit tot mai mult

#16
atentul

atentul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.12.2009

View PostDeria_Leena26, on 22nd May 2006, 23:39, said:

Este cineva interesat de muzica indiana? Coloane sonore sau muzica de prin cluburi? Eu am o gramada, sa stiti ca, in ciuda parerilor nu prea... favorizante, ca sa zic asa (stiti voi, filme prea siropoase), unele melodii sunt chiar super. Am si cateva house-uri misto...
                     nicolasdragomir vreau si eu muzica mai ales hausuri hindi de fapt cam toata muzica sunt un impatimit al muzici hinduse tiam lasat id meu te rog frumos

#17
marian1u

marian1u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.02.2010

View Postatentul, on 20th December 2009, 09:28, said:

nicolasdragomir vreau si eu muzica mai ales hausuri hindi de fapt cam toata muzica sunt un impatimit al muzici hinduse tiam lasat id meu te rog frumos

aici poti gasi muzica indiana din filme si noi aparitii: muzica indiana

#18
Milenium1993

Milenium1993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.03.2010
Cine imi spune si mie melodiile ce canta in serialul A ta pentru totdeauna?
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate