Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nei Pori

- - - - -
  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

#991
danmihalache

danmihalache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.01.2013
Dar de prins ....prindeau sau doar se relaxau dupa un an de criza?

Si inca o problema.... se gaseste undeva harta cu numele strazilor si a vilelor din Nei Pori? Oriunde am cautat pe net nu am gasit .

#992
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

View Postdanmihalache, on 22 ianuarie 2013 - 18:44, said:

Comentarii frumoase, pozele la fel, dar ma intereseaza in special un alt lucru : se poate pescui ? Adica stiti daca este necesar un permis si daca da de unde se poate procura si la ce pret...Pe unele forumuri se spune ca nu exista permis de pescuit pe litoralul grecesc, dar macar ati vazut vreun pescar pe plaja?

Pe plaja nu am vazut Posted Image  Attached File  DSCF6218.jpg   36.27K   78 downloads

Ce permis domnle ?
Dimineata, pana pe la 8-8.30 erau destui pescari.
Daca vrei sa gusti specificul grecesc, poti pleca seara cu una dintre barcile lor de pescuit si te intorci dimineata cand rasare soarele.

Attached File  DSCF6279.jpg   52.03K   81 downloads


PS. Nici nu o sa gasesti vreo harta si nici GPS-ul nu te ajuta acolo.
Dar nici nu ai nevoie.
Cand ajungi in Nei Pori, dai telefon la hotel/pensiune si vine unul pe un scuter sa te aduca la cazare.
Apoi te lamuresti repede ce si pe unde o iei.
Nei Pori e micut si cam totul e de-a lungul plajei.

Edited by Jerome4, 22 January 2013 - 19:46.


#993
danapp

danapp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2012
Sincer, anul trecut, eu nu am vazut pe nimeni sa pescuiasca in Nei Pori.

#994
florin1309ro

florin1309ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 15.01.2006
Am incercat eu....fara succes. In sudul statiunii in fiecare seara sunt neste localnici cu 2-3 lansete fiecare. Asa ca intr-o zi am cumparat din Platamonas un bat de 3 metrii cu mulineta si ...la treaba. Momeala artificiala...nici o trasatura. Incercat cu pui....nimik.....incercat la taparina...nimik. Dupa ce m-am plictisit si i-am dat batu la consoarta a scos un monstru de vreo...3 centimetrii. La plecare am trecut pe la localnici care aveau..TOTI peste prins, ceva asemanator cu pestele spada sau cu nisetrul nostru dar mai mici. Cum mama naibii au prins in apa de 80cm nu stiu, dar promit ca mai incerc....Alta data pe plaja in toiul zile se plimba un tip cu o galeata in mina si cu o lanseta in alta. Se oprea si se aseza pe galeata si ara in jur. Nu va spun ca a scos o sepie de am ramas toti cu gura cascata....

#995
danmihalache

danmihalache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.01.2013
stie cineva unde se afla vila Dias? cica ar fi pe langa biserica pe a doua strada de la plaja....

#996
hotroad73

hotroad73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2010
Mai fratilor, anul asta nu prea sunt oferte la vile in Nei Pori? Am inteles ca au luat agentiile unguresti mare parte din vile.
Stiti vreo agentie romaneasca (in afara de Europa Travel si Neotour) care are oferte sau vreun numar de telefon direct de la vreo vila.

Mersi.

#997
pety69

pety69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 18.07.2007
Buna,ma intereseaza cazarea la fata locului in Nei Pori ...daca poate cineva sa-mi dea mai multe detalii despre pret,conditii si locatie ii ramin profund indatorat.Mentionez ca as dorii sa plec in concediu in aceasta locatie si inca nu sunt decis ce perioada sa aleg intre aproximativ 10.07.2013 si 25.08.2013.Cine poate sa ma ajute cu alegerea perioadei si care sunt avantajele si dezavantajele fiecarei perioade.Multumesc mult.

#998
paunflorin_viorel

paunflorin_viorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.08.2007
BOOKING CONFIRMATION
Customer: Florin Viorel Paun
Check-in: 22/06/2013
Check-out: 29/06/2013
No of persons: 3
No of rooms: 1
Rooms type: Studio
Price: 35 EUR/night
Breakfast provided: NO
Deposit: 100 EUR
Comments: 3rd floor, partial sea view
Please let me know if everything is OK!

Best Regards,
Christina Manola

  HOTEL MANOLAS
66 Olympou str., 60065, Nei Pori, Pieria, Greece
Tel.:+302352041300
Fax:+302352043809
URL: www.hotelmanolas.gr
e-mail address: [email protected]
p.s. A/C inclus
incearca si islarooms.....eu am corespondat direct cu hotelul prin email

Edited by paunflorin_viorel, 05 March 2013 - 21:34.


#999
hotroad73

hotroad73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2010
Mersi paunflorin_viorel. Tocmai ce am primit booking confimation de la hotel manolas. Sper sa nu fiu dezamagit.
Am facut rezervarea incepand cu 14.07.

#1000
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 13.07.2009

View Postpety69, on 05 martie 2013 - 12:25, said:

Buna,ma intereseaza cazarea la fata locului in Nei Pori ...daca poate cineva sa-mi dea mai multe detalii despre pret,conditii si locatie ii ramin profund indatorat.Mentionez ca as dorii sa plec in concediu in aceasta locatie si inca nu sunt decis ce perioada sa aleg intre aproximativ 10.07.2013 si 25.08.2013.Cine poate sa ma ajute cu alegerea perioadei si care sunt avantajele si dezavantajele fiecarei perioade.Multumesc mult.

Eu am fost in 2011, undeva pe la mijlocul lui august.
Am parcat pe a doua strada paralela cu plaja si am luat vilele la rand.
In primele patru , doar una nu avea locuri, iar la celelalte era un pret de 45-50  de euro per studio, pe noapte. ( 2 adulti si un copil de 5 ani).La toate am vazut camera si apoi, ne-am hotarat!

#1001
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005

View Postdanmihalache, on 22 ianuarie 2013 - 18:44, said:

Comentarii frumoase, pozele la fel, dar ma intereseaza in special un alt lucru : se poate pescui ? Adica stiti daca este necesar un permis si daca da de unde se poate procura si la ce pret...Pe unele forumuri se spune ca nu exista permis de pescuit pe litoralul grecesc, dar macar ati vazut vreun pescar pe plaja?


Pentru pescuit de pe tarm (plaja, etc) nu este necesar permis. Pentru pescuit din barca, amator (fara navoade, etc) este necesar permis (adia alias) - se scoate de la Capitania portului (Limenarxio - "x" se citeste "h") dar iti trebuie permis de rezidenta in Grecia. Si este valabil pt barci fara sau cu motor pana in 30 CP. Peste aceasta putere iti trebuie permis de condus barca ce se obtine urmand cursuri si examen (ca la scoala de soferi).

#1002
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,313
  • Înscris: 28.04.2006

View Posthotroad73, on 15 martie 2013 - 20:49, said:

Mersi paunflorin_viorel. Tocmai ce am primit booking confimation de la hotel manolas. Sper sa nu fiu dezamagit.
Am facut rezervarea incepand cu 14.07.

Salut,

Care este pretul si pentru cate nopti daca nu e secret?

Merci.

#1003
Adrian-TM

Adrian-TM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 11.01.2009
Buna tuturor,
In august, vrem sa mergem si noi pentru cateva zile in Nei Pori.
Stie cineva cum sunt meniurile la demipensiune (mic dejun + cina) ?
Cum este micul dejun si cate feluri de mancare se servesc la cina ?

#1004
ggd

ggd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 30.05.2007

View PostAdrian-TM, on 12 mai 2013 - 09:41, said:

Buna tuturor,
In august, vrem sa mergem si noi pentru cateva zile in Nei Pori.
Stie cineva cum sunt meniurile la demipensiune (mic dejun + cina) ?
Cum este micul dejun si cate feluri de mancare se servesc la cina ?

Statiunea e plina de taverne una mai imbietoare ca alta, in plus, nu esti legat de un anumit loc si de o anumita ora de masa. Din spusele unor prieteni, la un hotel de 4 stele din sudul statiunii demipensiunea era sub forma de bufet suedez si dimineata, si seara.

#1005
sorin666

sorin666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 02.04.2007
Salut
ceva despre vila MARIA?
A facut cineva scuba diving in zona?
Impresii ?
Singurul centru de scufundari pe care l-am este ENALIOSSCUBA din Platamonas.

va salut

#1006
sarika

sarika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.04.2013
Salut
Nu a fost nimeni la vila Maria ? M-ar interesa impresii...

#1007
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
Si pe mine m-ar interesa pareri despre vila Maria din Nei Pori..

#1008
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
Deasemenea ma intereseaza pareri despre vila Kaliopi, pe unde e amplasata, map-ul nu mi-e de nici un folos ca nu o gasesc niciune..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate